Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A sok autós filmek/játékok...

A sok autós filmek/játékok tehetnek arról, hogy versenyeznek egyesek az utakon?

Figyelt kérdés

Azt mondja több ember is, hogy a Halálos iramban meg Need for Speed játék tehet arról, hogy egyesek versenypályának hiszik a szerpentines utakat, meg az autópályákat, városi utakat.

És, hogy az ilyen filmeket, játékokat be kell tiltani!

Tényleg csak a film, meg játék tehet erről?


2011. máj. 12. 16:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ja bocs én kérek elnézést, hogy úgy gondoltam ha gyorshajtás akkor versenypálya...
2011. máj. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-12 17:34



"Mit évszázad óta, mióta ember az ember, írtja egymást mert ilyen a természetünk, ez természetes."


Ugyan nem vagyok társadalom tudós, de én ezzel vitatkoznék. Az emberiség nem azért írtja a másikat mert hű de nagyon örömét leli benne (jó kivéve egy két elmebeteget), hanem mert bizonyos hadvezéreket hajt a hatalomvágy, és ezért akár milliókat is képesek kivégezni, csakhogy övék legyen minden.


Off: Mellesleg megjegyzem a mai világban minden eddiginél nagyobb háborúk dúlnak csak most éppen nem karddal vívják, hanem kicsit burkoltabb formában jogszabályokkal, gazdasági érdekekkel, "pénzzel", stb... Mondjuk érdekes kérdéseket vet fel hogy melyik a rosszabb: a nyíltabb, test-test elleni látható küzdelem, vagy az "aljas" "sunyi", az állítólagos demokrácia álcája mögé búvó...


Ha mindenki egyenlő lenne (valójában) akkor sztem háborúk sem lennének mert nem lenne miért háborúzni...


On: az köztudott hogy annak idején az első FPS játékokat az amerikai hadsereg fejlesztette ki, hogy kiöljék a katonákból az érzelmeket, a gondolkodást, reflexből tudjanak ölni. Az idegenlégiónál mind a mai napig ezt csinálják csak nem gépen, hanem a valóságban.


Minél többet gyakorolsz valamit, annál jobb leszel benne. Ez érvényes pozitív értelemben (lsd. a szimulátorból induló és egész magas szintig eljutó autóversenyzőket) de ugyanígy érvényes negatív értelemben is: ha valaki örökké csak a Carmageddonnal játszik bizony lehet hgoy egy idő után már egybeolvad számára a valóság és a játék, elmosódnak a határok és az életben is előjönnek a jól beidegződött reflexek, hogy "a nagymamát feltétlenül el kell ütni, mert X pont"


Persze a szerencse az, hogy a legtöbb ember pont addig a szintig játszik a játékokkal hgoy még élvezze, de ne csússzon át azon a határon, amikor már egybeolvad számára a kettő. A film viszont szeirntem káros, mert "láttam hogy ott nyomják, megpróbálom én is" elven gondolkodva belemennek a hülyeségbe.


Nem hinném hogy az átkosban lettek volna utcai gyorsulási versenyek, pedig akkor is voltak ladák, daciak, trabik amikkel lehetett volna. Mióta viszont bejöttek ezek a filmek, mindenki őrült módjára driftelgetni, gyorsulgatni, meg mittumén még mit akar csinálni - az utcán :(

2011. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na én láttam a Szökést, még sincs a hátamon egy bazi nagy tetkó!

A Spartacus után sincsen rabszolgám, meg gladiátorom, pedig milyen jól mutatna... . xD

Komolyra fordítva a szót: nincs semmi, mert a virtuális világ másabb, mint a valóság. Aki meg nem tudja megkülönböztetni a kettőt, annál lehet bármi, nincs mese, hogy megteszi-e, vagy nem.

TV-ben meg régóta megy a Forma1, ill. a James Bond-ban az autós üldözés. Mégsem generálják ezek az utakon való szabálytalan gyorsulókat. Ja és igen, a Forma1 pilóták hiába gyors autóval járnak, de tudtommal egyet sem bírságoltak meg azért, hogy túl gyorsan ment az utcán.

2011. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel akár a zene is tehet róla. :)

Pl. a közismert Summertime Blues c. sláger, aminek a szövegében arra buzdít az énekes hogy "do a ton or a ton and twenty-five", azaz "nyomd neki százzal vagy 125-tel"...

Azért "versenyzünk" az utakon (igen, én is vétkes vagyok), mert kellemes ingereket váltanak ki az agyunkban a felfokozott lelki/izgalmi állapotban felszabaduló hormonok/vegyi anyagok meg mittudomén mik. :D

2011. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Értem én ezt, de ezt a kellemes ingert nem lehetne inkább a versenypályán, biztonságos körülmények között megszerezni?
2011. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!