Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bicikliút - gyalogosok. Miért...

Bicikliút - gyalogosok. Miért veszítik el az önkontrollukat egyes kerékpárosok? Azt vettem észre, hogy sajnos elég sok helyen a járdát kinevezték egyben kerékpárútnak is. Ez rengeteg konfliktust szül:

Figyelt kérdés
a gyalogosok (hátra nem látnak) állandó veszélynek vannak kitéve. Ma (habár a KRESZ-nek megfelelően sétáltunk a közös gyalogos - kerékpárúton a bal oldalon) Révfülöp előtt egy biciklis ránk ordított, hogy "Magyarországon jobbra tarts van! " Majd tovább tekert. Megnéztem a KRESZT, a gyalogosoknak "balra tarts" van, ez nem is kérdés. Az, hogy udvariatlan, vagy mondjuk ki: egy tahó volt a kerékpáros, ez sem kérdés. A kérdésem ez: Túl szűk az úttest, ha kerékpározol rajta? Mekkora bajnak kell történnie, hogy a kerékpárosok megtanulják a KRESZT?

2012. aug. 18. 15:39
1 2 3
 21/26 Timberwolf válasza:
Azért még mindig jobb, hogy csenget a kerékpáros, mintha lopakodó módjára húzna el a gyalogos mellett.
2012. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Fura, én inkább az úttestet biztonságosabbnak találom a járdához képest.

1. Ott nincs veszély, hogy hirtelen kell fékezzek.

2. Nem kell kerülgetnem a gyalogosokat.

3. Nem kell néznem a kiálló autósokat. Nos, ez gyalog nem probléma - megállok egy pillanat alatt, de kerékpárral már fékezni kell.

Igaz, ahol úttesten kerékpározok, ott nincs nagy forgalom, ráadásul most odatettek kerékpáros nyomot is! Hála az égnek, másnak is ezt ajánlják, de persze, ettől függetlenül, még így is akad olyan bringás, aki inkább a mellette levő járdán teker!

Tapasztalatból mondom: a kerékpárosoknak is, jobb az úttest (persze, ha nem veszélyes a forgalom).

2012. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
62%
10:14 Ez így van! A kerékpár jármű, az úton a helye.
2012. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
De utálom az embereket, ilyen f@szságokon tudunk vitatkozni. Ha a járdán megyek kerékpárral, akkor a gyalogosok mérgesek. Ha úton megyek kerékpárral, akkor az autósok. Ha bicikli úton megyek, akkor mindenki más, akik szerint a bicikli út számukra van fenntartva (értsd a bicikliutat teljes szélességében elfoglaló embercsoportot).
2012. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem vagyok rákényszerülve, de Pécsen például semmi pénzért nem bicikliznék az úton. Még a robogósokat is eltapossák, nemhogy a bicikliseket. Leszorítják, kihajtanak eléjük, stb stb... Sem a magyar autós, sem a magyar biciklis kultúra nem alkalmas arra, hogy biztonsággal éljenek egymás mellett.
2012. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Látom darázsfészekbe nyúltam a kérdésemmel!

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Azt biztosan meg lehet állapítani, hogy van még mit csiszolni a szabályokon, mert akárhogy is nézzük, ez a probléma valós, mindennapos.

Köszönöm a hozzászólásokat!

2012. szept. 6. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!