Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bicikliút - gyalogosok. Miért...

Bicikliút - gyalogosok. Miért veszítik el az önkontrollukat egyes kerékpárosok? Azt vettem észre, hogy sajnos elég sok helyen a járdát kinevezték egyben kerékpárútnak is. Ez rengeteg konfliktust szül:

Figyelt kérdés
a gyalogosok (hátra nem látnak) állandó veszélynek vannak kitéve. Ma (habár a KRESZ-nek megfelelően sétáltunk a közös gyalogos - kerékpárúton a bal oldalon) Révfülöp előtt egy biciklis ránk ordított, hogy "Magyarországon jobbra tarts van! " Majd tovább tekert. Megnéztem a KRESZT, a gyalogosoknak "balra tarts" van, ez nem is kérdés. Az, hogy udvariatlan, vagy mondjuk ki: egy tahó volt a kerékpáros, ez sem kérdés. A kérdésem ez: Túl szűk az úttest, ha kerékpározol rajta? Mekkora bajnak kell történnie, hogy a kerékpárosok megtanulják a KRESZT?

2012. aug. 18. 15:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem a közlekedési eszköz teszi tahóvá az embert, hanem az alap természete. Aki tahó mikor kocsikázik, az tahó kerékpáron és gyalogosként is.
2012. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
6%
Lehet, hogy tahó vagyok, viszont ismerem a kreszt - és be is tartom. Inkább vagyok szabályos és ugatom le a szabálytalan tahókat, minthogy szabálytalan tahó legyek és lebunkózzam a szabályosan közlekedőket.
2012. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%

Ezután ISMÉT olvasd át amit a KRESZ-ből kimásoltam, és forgasd meg a gyenge agyadban azt, hogy NEM szabálytalan a járdán kerékpározó illető.

Lévén nem tudod, hogy az út ami mellett kerékpározott, alkalmas volt-e kerékpáros közlekedésre.

Vagy esetleg épp fel volt túrva, vagy méteres kártyúk voltak rajta.

Vagy ha ezt te látatlanban tudod, akkor szuper, de kérlek, írd meg a holnapi lottószámokat is.

2012. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

érdekes az összes neten talált "papír", ezt írja sőt a kerékpáros klub honlapja is. A KRESZ könyvet ilyenkor persze sosem találom...


[link]


De felesleges ezen vitatkozni. A rendőr magasról tesz arra hogy mi folyik a járdán így maradnak az ilyen viták a biciklisek és a gyalogosok között.

2012. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

azért az jó hogy vitatkozni mindenki tud de olvasni már kevésbé. :)

"sétáltunk a közös gyalogos - kerékpárúton"

Tehát a biciklis jogosan volt ott, az más kérdés hogy ha egyszer bőven ki tudta kerülni a gyalogosokat akkor minek kell ilyen cirkuszt csinálni.

2012. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%

#14: akkor olvasd el a vonatkozó hozzászólást (#2). Idézem: "nem mindenhol van bicikliút. Sőtt, olyan helyen ahol 60 a megengedett sebesség az úton ott sincs csak járda. És ugye ilyen úton, városba nem egy életbiztosítás bicajozni." - ennyit írt. Semmi feltúrás, semmi kátyú. Az írásából egyértelműen az jön le, hogy csak nem akart az autók között tekerni.


De tudod mit? Még ez sem zavar. Tekerjen a járdán. De legyen udvarias, b@ssz@ meg! Legyen benne egy kis türelem a gyalogosok iránt! Övék a járda, a kerékpáros ott csak vendég. Ne csengesse le ész nélkül szerencsétlen puhatestűeket. És főleg ne bunkózza le őket!


Gyalogosként mindig igyekszem elengedni a járdán tekerőt, ha észreveszem, de a már távolról veszettül csengető, 30-cal száguldozó, türelmetlen idegbetegektől felmegy bennem a pumpa.

2012. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

#17: A kérdező jogosan volt ott.


Sajnos a vita már rég nem róla, hanem a második hozzászólóról folyik, aki viszont a járdán csengeti le a gyalogosokat és bunkózza le őket, ha nem ugrálnak elég gyorsan arrébb.

2012. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

<offtopic>


Egyébként érdekes megfigyelni, hogy a válaszolók hogy letolnak azért, mert így beszélek egy nővel.


Most tekintsünk el attól, hogy az eredeti hozzászólásából nem derül ki a neme, így aztán nem is tudhattam volna, nő-e. (Nem befolyásolta volna a stílusomat, legfeljebb a megszólítást. Azt sem stílusában.)


Ha férfi lenne (vagy fiú), akkor senkit nem zavarna, hogy beszélek vele. Szomorú, hogy senkit nem az zavar, hogy hogy beszélek egy _emberrel_, hanem hogy egy nővel. A nők cukik, a nők törékenyek, a nők érzékenyek, rájuk nem is lehetünk dühösek.


Ha egy nő pofátlankodik a járdán a kerékpárjával, lebunkózva a gyalogosokat, akkor egyből az a szempont, hogy ő nő, ne beszéljünk vele csúnyán.


Nő. Ez az érv, ezért vagyok paraszt. Senkit nem az érdekel, hogy paraszt módon közlekedik, hogy lebunkózza szerencsétlen gyalogokat. Elkeserítő.


(Gyengébbek kedvéért: nem zavar, ha parasztnak, tahónak tartanak. Az ok zavar.)


</offtopic>

2012. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Egy picit segítek, nehogy elfajuljon a vita: az első és a negyedik hozzászóló vagyok, és senkit nem csengettem le a járdán. A nő
2012. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Máshol meg a gyalogosok nevezik ki járdának a kerékpárutat, én meg azt vettem észre. Az is rengeteg konfliktust szül, de ez nem tartozik a kérdéshez. A kérdés, hogy azon az úton, ahol mindketten szabályosan közlekedtetek, az egyik miért oktatja ki a másikat - helytelenül. A válaszom erre: egyes emberek hülyék, és nem ismerik a kreszt. Elmesélhetném, hogy engem oktatott már ki autós arról, hogy a járdán kéne bringáznom, illetve hogy a nagykörúton az ajtózónába húzódva kéne bringáznom, ugyanis ő lusta sávot váltani. Pedig ők elvileg megtanulták a KRESZT. Úgyhogy ha arra vársz, hogy mindenki megtanulja a KRESZt, valszeg soká kell várnod :)
2012. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!