Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nemrégiben a József körútról...

Nemrégiben a József körútról a Baross utcára kanyarodtam és 50. 000-be kerül. Van esélyem a bírság enyhítésére? Ha igen, hogyan? Csak kötelező haladási irány tábla van. Legalább egy jobbra kanyarodni tilos tábla is lehetne.

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 18:08
1 2 3 4
 21/36 Napkiraly ***** válasza:
100%
aránytalan ilyenért 50ezer, nyilván rá vannak állva arra a helyre, nyilván nem véletlen van a kamera. Tényleg érdekes, hogy táblafüggő, ha kék a tábla akkor köziges, ha piros (kanyarodni tilos), akkor szabálysértéses. Sajnos nem adtad kölcsön a kocsidat egy szlovák cégnek vagy egy nincstelen barátodnak, mivel te vezettél,viselned kell a következményeket sajnos
2012. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg nem aránytalan a büntetés. Két állandóan nagy forgalmú útról van szó, ha ott jobbra akarsz kanyarodni, nincs hely lehúzódni, teljesen feltartod a sort, minimum 15 autót kényszerítesz még egy pirosba, mert te nem akarsz egy tömböt megkerülni. Arról nem beszélve hogy nem biztos hogy számítanak arra hogy te szabálytalankodni fogsz, és beletolnak a gyalogosokba, neadjisten egy babakocsiba. Ez az egész amellett hogy nagyfokú pofátlanság, veszélyeztetés is egyben. 50k megérdemelt.
2012. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Onnan nem messze lakom, és hát bizony az élénk gyalogosforgalom miatt elég durván be tud ragadni a körút az ilyenektől. A Barosson meg a 9-es busz és a 83-as troli ragad be a 32-esek tere felől mindenáron a körútra kanyarodni akarók miatt. Teljesen érthető, hogy tilos ott jobbra kanyarodni és megb*sszák az embert, ha mégis megteszi. A büntetés mértékén lehet vitatkozni, én először figyelmeztetném a delikvenst, mert egyszer mindenki elnézheti a táblát, és csak akkor büntetném meg, ha másodjára is lekamerázzák ott.
2012. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
54%
Ott nincs véletlen, ha gyanúsan lassítasz kb 3-an dudálnak rád mögötted, hogy meg ne próbáld. Ha tényleg egy bóklászó német turista keresi Petőfi szobrát, biztos észbekap.
2012. dec. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
58%

Én sem értem, mi ezen a felháborító. Nyilván a körút forgalmának a folyamatosságát segítendő van kint ez a tábla és baromira nem illik figyelmen kívül hagyni. Ha sokan követnék a kérdezőt, dél felé (még jobban) beállna a Nagykörút, így nagyon helyes magas bírságokkal távol tartani ettől a magatartástól az autósokat.


Plusz ne felejtsük el azt sem, hogy MINDEN kötelező haladási irány tábla utasításának megsértése esetén ennyi a bírság. Lehet, hogy itt a kutyát nem veszélyezteti az ember egy jobbra kanyarodással, de máshol simán életveszélybe sodorhatsz valakit azzal, ha figyelmen kívül hagyod ezt a táblát.


A konkrét esetre visszatérve pedig még annyit, hogy az a jobbra kanyarodás a sűrű utcahálózatnak hála nagyon könnyen elkerülhető.

2012. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Napkiraly ***** válasza:
szabál' az szabál', betartom még ha bele döglök is
2012. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
75%
Ok büntessenek, deee! Ne 50e legyen. 50e-et akinek van zsetonja, egyszerűen kipenget, nem lesz visszatartó ereje. De aki csóró, annak ez nagy pénz, aránytalanul nagy. És azért nem egy piroson ment át. Érdekes, hogy a tilosban megállás is lement 10e-re, azért így már jobban elfogadható a tarifa. Sajnos nálunk a pénzre mennek a hatóságok, nem pedig arra, hogy szabályosan közlekedjünk. Én ilyen helyekre még a lámpába is tennék egy egyenes zőld nyilat, hogy még véletlenül se kanyarodjanak jobbra. Persze ez nem érdeke az állambácsinak, így nem lehetne annyi bírságot beszedni.
2012. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
51%

Hú mennyi paraszt van, Budapesten is...

Nem tudjuk hogy pl. hajnalban kanyarodott-e , lendületesen tűnt-e el az útról, indexelt-e előtte, (valószínűleg), de a legrosszabbat feltételezzük, hogy 15 autót feltart, meg nem lehetett látni a szándékát, vészfékezett előtte... , és örülünk, hogy a gatyája rámegy valakinek egy szivatásra.

Az ilyeneknek kívánom, hogy egyszer véletlenül hajtsanak rá egy kicsit a záróvonalra, és fizessenek 150 ezret.

Aztán még egyszer, ugyanazon a napon. Állatok. Ezek azok, akik, ha indexelsz, hogy váltanál sávot, ráhúzzák a gázt.

2012. dec. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
19%
Pontozzatok le, persze, de akkor sem értem: ha valakinek nehéz kifizetni a bírságokat, mert mondjuk az a fele fizetése, akkor miért szabálytalankodik?? Nekem sem wifin jön a pénz, nem is huszárkodok az utakon, mert aztán pisloghatok, ha jön a csekk. Eddig nem is kaptam büntetést, idestova 10 éves jogsival. De persze biztos belőlem hiányzik az empátia...
2012. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a büntetéssel van a baj, hanem a mértékkel, na meg gyanús, hogy pont ilyen helyeken van térfigyelő. Akkor legalább lehessen választani, hogy ha nem fizetsz büntit, akkor tegyél egy újbóli kresz vizsgát. De nálunk nem arról van szó, hogy szabályosan közlekedj, hanem sokkal inkább arról, hogy fizessél.
2012. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!