Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nemrégiben a József körútról...

Nemrégiben a József körútról a Baross utcára kanyarodtam és 50. 000-be kerül. Van esélyem a bírság enyhítésére? Ha igen, hogyan? Csak kötelező haladási irány tábla van. Legalább egy jobbra kanyarodni tilos tábla is lehetne.

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 18:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Na még egyszer elolvastam. Szóval jobbra akartál kanyarodni és nem lehet? De miért?? István utcánál van ez így, de ott van egy jobbra kanyarodni tilos tábla, felvilágosítana valaki, hogy mi értelme van?
2012. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Igazából semmi értelme a tiltásnak, mert kis ívben kanyarodok és épp emiatt nem értem az egészet. Azt meg aláírom, hogy jobban is figyelhettem volna...
2012. dec. 10. 19:08
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, mert jó lenne ha lenne benne logika, ez így szemétség, na meg a büntetés mértéke is. Pechedre pont ott volt a közeg, mi? :(
2012. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Nem a közeg, hanem a térfigyelő kamera. Abba bele se merek gondolni, hogy ebből mennyi pénzt szednek össze, mert biztosan van rajtam kívül nem egy olyan ember aki beleszalad ebbe a helyzetbe.
2012. dec. 10. 19:18
 15/36 anonim ***** válasza:
19%

Csak arra nem gondolsz, te majom, hogy a tisztességes, jogkövető magatartást tanusító autósokat ezzel akadályozod (mert meg kell várniuk mögötted, míg elengeded a puhatestűeket), illetve veszélyezteted (mert ott senki nem számít arra, hogy te hirtelen megállsz, hogy bekanyarodj a tilosba). Arról nem beszélve, hpgy a gyalogos sem számít ott a körút felől érkező autóra.


Nagyon helyes, hogy ekkora büntetést rónak ki - főleg annak tükrében, hogy elismered, szándékosan hagyod figyelmen kívül a szabályokat.

2012. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
86%

Te utolsó, igen, te aki majomnak nevezed a kérdezőt! Mennyit keresel te egy hónapban, hogy ennyire elégedett vagy a bírságokkal? Meg egyáltalán magyarországon élsz te? Gondolkozzál már, még ha nehezedre is esik! 50 ezer forintról van szó! Egy átlag ember félhavi keresete! Záróvonal átlépésért szabnak ki 5-20 ezer ft közötti büntetést! Ha 80-90-nel mész az úton 50 helyett, 45 ezer a bírság!!! Akkor ez az 50 ezer ezért a figyelmetlenségért hol méltányos? Ráadásul rohadt térfigyelő kamera rögzítette! Szóval azt is rögzítette, ahogy nem ütött el senkit és nem is veszélyeztetett senkit!


Kérdező, próbáld meg a méltányosságot, végül is mit veszíthetsz. Tényleg méltánytalanul nagy ennek a bírságnak az összege! De persze mocsok orbánnak kell a pénz, hogy rohadjon meg!

2012. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Arról van szó, hogy tényleg aránytalan a büntetés + illene kirakni egy jobbra kanyarodni tilos táblát, milyen érdekes, hogy pont van ott rálátása a térfigyelőnek..Igen? akadályozza azt, aki egyenesen akar haladni? Tényleg? A fene tudja, én mindig figyelem mi történik körülöttem és nem akadok meg rajta, ha valami "rendkívüli" esemény történik, ne adj isten megáll egy autó előttem. Neked is elárulom a titkot kedves utolsó, nem aludni kell vezetés közben és van egy érdekes, számodra lehet új dolog amit követési távolságnak hívnak.
2012. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Napkiraly ***** válasza:
8.kerületi kapitányság vagy vas megye? közig vagy szabálysértés? Ha szabálysértés miért nem tagadtad meg a tanúvallomást?
2012. dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Napkiraly ***** válasza:

A kötelező haladási irányra 13. § (1) bekezdés a), a/1), b), c) pont

14. § (1) bekezdés a), b), c) pont 50 000


köziges, szóval buktad

2012. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Olvasd el amit írtam és értelmezd: irreálisan magasnak tartanám a bírság összegét, ha véletlenről lenne szó. Azonban a kérdező tisztában van azzal, hogy ott TILOS jobbra kanyarodni, csak sz@rik rá. De ti védjétek csak szegényt.
2012. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!