Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütöttem egy macskát.1...

Elütöttem egy macskát.1 pillanat volt az egész. Rossz vezető vagyok?

Figyelt kérdés

Kis kertvárosi utcában mentem, nem is gyorsan 40 alatt. Annyit láttam, hogy 1 pillanat volt, hogy megjelent a kocsi oldalánál 1 méterre a kocsi elejétől a macska, hogy futott előttem át, én meg telibe átmentem szegényen...:S

Annyira szarul érzem most magam, hogy hihetetlen...

Annyit tudtam tenni, hogy megláttam, emeltem volna el a lábam a pedálról, és bumm.


Amikor gyorsan mentem akkor sose történt ilyen, most meg nem tudtam elkerülni ezt ilyen kis sebességnél...

Rossz vezető vagyok? Egy tapasztalt rutinos vezető, el tudta volna ezt kerülni?


És ez cserbenhagyásnak számít? Mert nem álltam meg, láttam, a tükörből, hogy fekszik a földön, szegény...

Fognak engem keresni? Nem nyújtottam segítséget...

Nincs többé kedvem vezetni. Már annyiszor rohantak át előttem nyugdíjasok, meg léptek le elém, meg vágtak be elém kikanyarodó autók, amiket el tudtam kerülni még nagyobb sebességnél, ezt meg nem...



2013. márc. 19. 12:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
28%

A macskák hírhedten rosszul tudják felméri autók sebességét. Tétováznak és utolsó pillanatban kiugranak elé. Időnként így végződik az akció...


Egy dolog érdekelne: a macska bokor/autó/egyéb tárgy mögül ugrott ki, vagy láthattad volna az út melletti járdán/udvaron/stb?


Mindenesetre használd ki ezt a lehetőséget a vezetési ritmusod átértékelésére. Gondolj csak bele, ha 40 alatti tempónál is már tehetetlen voltál (nem saját hibádból kifolyólag) akkor 90-nél milyen erőkkel játszadozol nap mint nap.

2013. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem láttam semmit. Ott álltak autó, volt bokor, nem lehetett látni oldalra semmit tisztán... Annyit, hogy egyik pillanatban ott a kocsi előtt a macska, mozdítom a lábam, és szegényen átmentem. Annyira gyors volt az egész, hogy hihetetlen...
2013. márc. 19. 14:43
 13/27 anonim ***** válasza:
31%
Az első válaszoló vagyok, végigolvastam a többiek reakcióit, és továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ha kiszálltál (még ha halott is) volna és megnézed, hátha van abban a szegényben élet, - ne hagyd szenvedni, akkor a te lelkednek is jobb lett volna, ezért nem ítél el senki, bárkivel megeshet, - de erről se győződtél meg..
2013. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
26%

Ha egy békát ütsz el akkor is így gondolkodsz rajta?

1,5 éves jogsimmal nem egy macskát ütöttem el, többségét nem 1 tonnás személyautóval hanem platós kisteherrel, ami 3,5 tonna... Ott fölösleges megállni is, tuti nem marad belőle semmi.

De egy kutyát is már ütöttem el. Azt már megéreztem viszont, de az is helyszínen kampec.

2013. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Még nem ütöttem el csigánál nagyobb élőlényt... és kerülöm az olyat, ahol bármilyen élőlény az én hibámból megsérülhet...

Azért érdekel...

Lehet más örül, és mosolyog, ha elgázol egy előtte átrohanó macskát, hogy "heh, nem rohangálunk az autók előtt..."

de én nem vagyok ez.

2013. márc. 19. 14:56
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Előző: felfogtad, hogy kérdést feltevőnek nincs kedve többé vezetni, hogy esetleg a lelkiismerete szólalt meg??


Idővel persze elfelejti a dolgot.. de hál istennek vannak ilyen emberek, akik nem csak úgy visszanéznek abból a rohadt tükörből, hogy "már megint egy kutya/macska.."

Ezért írtam le többször is hogy mindenki hibázhat, emberek vagyunk!

És ez a jobbik eset, hogy észrevette, mi történt!

2013. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy rossz vezető, sőt! Tudod milyen nehéz eltalálni egy macskát?

:D

A macseknak meg maradt még legalább 8 élete! Az enyémet becsukta a kapu, amikor kiszedtem belőle nem tudott mozogni, azt hittem nem marad meg, de másnap már fogott egy verebet!

2013. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%
nyirjuk ki a macskákat ha valaki van esélye gázoljon el egyet és ha elutőte, szálljon ki legyen szives és ha még él szenved uljön vissza kocsijába ,,,és tegyen egy rukvarz fokozattot és tolason vissza rajta majd 1 es elöre és mehet haza nyugodtan macska meghalt és nem fájt neki lélekkel.:)
2013. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy rossz vezető. Így járt a macsek sajnos, ja és én se álltam volna meg.


Mi többször elütöttünk direkt nyúlat (tudom hogy nem a leghumánusabb vadászat dehát mit tegyek ha szeretem a nyúlhúst XD)

2013. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
36%
utolsó: Javaslom még a fácánt, annak is jó húsa van, kutya néha hazahoz egyet:) Igaz vadnyulat még nem ettem, elég abból a házi is, de a vadnyúllal egyszer motorral versenyeztem, 50-ig jött mellettem rendesen, majd egy nagy kanyarral elhagyta az utat.
2013. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!