Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt az embereknek miért kell...

Itt az embereknek miért kell bele lépniük a fékbe? Hogy beléjük menjek, Nem látom indokát. Én sosem fékezek ott.

Figyelt kérdés

[link]

Megyek át a síneken, és még ha egyenesen mennek, akkor is belelép a fékbe pár hülye, hogy majdnem bele megyek hátulról.

1. nem mehetnék rá a sínekre, amíg nem ment át előtte, de múltkor meg rámdudáltak, hogy mit állok még ott, amikor zöld van, más menne mögöttem.

2. minek fékezni? Nem fog leérni a kocsi alja, hátrafele "dől" a kocsi nem lehet olyan gyorsan felmenni ott, hogy végig fúrólja a kocsi alját.


Szóval minek fékezni ha egyenesen mennek, még csak nem is jobbra, hogy be tudják venni a kanyart, hanem mielőtt felérnének a sínekről bele lépnek a fékbe, én meg majdnem beléjük megyek hátulról.

Engem sz*patnak?



2013. aug. 19. 09:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miért lépnek a fékre? Mert nem járnak arra minden nap. Vasúti átjáró előtt jobbra-balra szoktak nézni a kicsit is tapasztalt vezetők, így kevesebb idő marad az átjáró utáni út felmérésére. Amikor átérnek látják, hogy itt egy kereszteződés + kanyarodik az út kereszteződésben már + szemben autók parkolnak. Ez elég sok információ hirtelenjében. Na ebben a helyzetben inkább lassítanak amíg meggyőződnek a helyes útirányról.

Kérdezőnek ez persze nem gond, mert már ismeri a helyet, csak arra nem gondol, hogy ez nem mindenkire igaz.


Az elég nevetséges, hogy az előtte haladót tartja hibásnak, ha esetleg belerohanna hátulról. Kötelező követési távolságról hallott már?


"Kérdező dinamikus sofőr vagy, magyarul jobban vezetsz mint mások. De van egy két gyökér aki nem tudom hogy kapott jogsit és nem való a forgalomba mégis ott van. Rengeteg van belőlük sajnos."


Már megbocsájts, de dinamikus stílus maximum a versenypályán jelent jobb vezetési tudást, a közútra nem erre van szükség. Sok tizenéves, friss jogsis, apuci BMW-jével olyan dinamikusan tud haladni Budapest utcáin, hogy én a szerény tíz év tapasztalatommal csak úgy nézek. Na meg helyezkedek, hogy amikor elszúrja (mert előbb-utúbb el fogja) ne én igyam meg a levét.

2013. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 JulesM111 ***** válasza:

Úgy hívják, hogy követési távolság, hidd el nem rossz dolog erre figyelni, ha már ekkora barom vagy a közlekedésben, mint én.

A vasúti sinek és az utak találkozása mindig élmény a lengéscsillapítónak, szóval, nyugi, vagy keress másik útvonalat, ahol nem ilyen gay a kereszteződés.

2013. aug. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!