Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme önkéntes rendőrköd...

Van értelme önkéntes rendőrködni az utakon, és büntetni másokat?

Figyelt kérdés

unoka testvérem olyan, hogy ha valai szabálytalan, vagy akadályozza azt nem hagyja anjyiban. Pl megelőzték zarovonapon úgy hogy bevagtak ele mert jöttek szemben, és utána ment a nyakára és felkapcsolta a tavolsagit.

Vagy kikerültek a buszt de szemben a sávjában és nem tudott tovább menni, és nyomta rá a dudat az illetore fenyszoroval együtt. Vagy be akartwk vágni elé kanyarodo savbol hogy beelozzek a sok autó. És nem hagyta gurult elore centirol centire a másik nyakára, hogy az ne tudjön besorolni.


Most jo az ilyen? Azt mondja nem hagyja hogy bárki is megszivassa! De nem okos enged, szamár szenved?

Én.sokszor inkább hagytam volna hadd menjen, mint hogy keltsem a haragot.

Más mit gondol?



2013. nov. 2. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Öbíráskodás.

Aszongya az egyik:

"Én sem szoktam hagyni ,hogy valaki velem szemben jogosulatlan előnyt szerezzen"

A közút nem a Hungaroring, vagy a Kakucs, és nem verseny folyik, hanem közlekedés. Tehát előny és hátrány sincs. Olyan se, hogy jogosulatlan előny. Mindenki úgy közlekedik, ahogy tud. Van aki balfék, még úgy is, hogy siet és bevág. Akkor nem fokozni kellene a veszélyt, hanem elhárítani azzal, hogy a többi sofőr helyett is figyelünk és NEM ÁLLUNK LE VELE VERSENYEZNI a közúton.

2013. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez nem versenyzés ,csak nem hagyom magam a pofátlan és szabálytalan emberek által elnyomni. Mert nem vagyok köteles beengedni senkit, ha nekem van elsőbbségem! Ez nem azt jelenti ,hogy nem is szoktam soha, de nem a láthatóan bunkó módon törekvőket.

Ha eléd a boltban befurakodna a hosszú sorba valaki ,semmi magyarázat nélkül , ott is csak morognál magadban ,hogy okos enged meg úgyse sietek.. Hát én kikérném magamnak a dolgot és nem hagynám.

2013. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Azért az más hogy eléd furakodnak és nem engeded be, meg za is más, amikor ez után mész mögötte 15 centire 37kmen és villogsz meg nyomod a dudát :D
2013. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Olyat nem szoktam. Duda villogás megesik, de csak egyszer, és követési távot lehetőleg betartva.
2013. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12-es! attól, hogy szabálytalanul előznek kocsisort, és pl jönnek szemben, és éppen eléd akar bevágni, akkor köteles vagy (sajnos) beengedni, mert ha nem tudnád, akkor az is benne van a KRESZ-ben, hogy a lehetőségeidhez mérten meg kell akadályozni a balesetet! Tehát nem nézheted végig, hogy valaki karambolozik, csak mert te büszkeségből nem engedted be.
2013. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem, se értelme, se nem szabad.


De csinálja csak amíg valaki ilyen esetben meg nem áll előtte és meg nem veri vagy le nem rúgják a tükröt az autójáról.


(És - ha esetleg ilyen dolog felmerülne - mindegy mekkora darab az unokatestvéred és mennyit gyúr, mindenki belefuthat nála nagyobb és agresszívabb emberbe...)

2013. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mármint a szabálytalan sofőr veri meg a normálisan közlekedőt, amiért rádudál? És neki lesz igaza? Nem értem miért véditek ennyire az állat mód közlekedőket. Veszélyeztetik más életét és akkor ne lehessen rádudálni? Ez elég nevetséges. Ilyen erővel ne büntesse meg a rendőr se. Nem értem minek a KRESZ, ha a szabálytalanul közlekedőket véditek. Vagy ti is úgy közlekedtek? Egyébként simán fel kell jelenteni testi sértésért, ha valaki, aki agyhalott, nem tud közlekedni, rádudálnak és verekszik. Meg amúgy is, ilyet normális ember nem csinál. Hülyén vezetett, jelezték neki, ennyi.
2013. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez a kiszáll megver duma unalmas. Nem kell bexarinak lenni, önvédelmi fegyver kell a kocsiba és megfelelő kiállás. Rendőr nincs ott mindenhol és ha ezek a gyökerek azt tapasztalják ,hogy nagymértékű ellenállás van velük szembe a mindennapokban és mindenki megnehezítené a dolgukat akkor leszoknak a mások veszélyeztetéséről vagy börtönbe kerülnek testi sértésért szándékos károkozásért meg leperlik a hajukat főleg ha visszaesők. Az én értékítéletem nem veszi be az ilyeneknek való hajbókolást és megadást. Veszélyeztetni nem fogok mást ,mert egy előzésből visszatérőt beengedek ,de a pofátlanoknak nem engedek. Autómat nem féltem ,magamat meg tudom védeni.
2013. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!