Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha történik pl egy kis koccaná...

Ha történik pl egy kis koccanás, vagy egy ember nekimegy a szalagkorlátnak a kocsijával, és utánna még simán járóképes a kocsi, miért kell megállni "siránkozni"?

Figyelt kérdés

Tegnap is láttam egy balesetet, egy autó nekicsapódott a korlátnak, aztán, zsaruk, két autóval, mentő, tűzoltó.... a kocsi pedig csak defektet kapott, ennyi lett a sérülése...

Miért kell ezért ugráltatni az embereket?

Elmondom én mit csinálnék ilyen helyzetben.

Azonnal indítanám a kocsit, és leparkolnék egy parkolóhelyre biztonságosan, aztán felhívnám az ismerőst, hogy jöjjön értem, a kocsit pedig másnap rendeznénk.

Miért kell ezért helyszíneltetni?

Kis koccanásnál pedig miért nem tudnak az emberek megegyezni? Én mentem beléd, bocs, itt a papír töltsük ki!

Miért kell ezért, mentő, rendőr, meg minden?

Ha elvágod a kezed és vérzel akkro sem hívsz mentőt!

Igazam van nem?

Szerintem az emberek túl aggódják az autós baleseteket, nem kell ennyire nagy ügyet csinálni belőlle, az autók mindig törni fognak.



2014. jan. 22. 11:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Pl 3 éve anyukámmal utaztam, ő az anyósülésen, én vezettem, mindketten bekötve, védett úton mentünk, egy fiatal nő meg lazán kihajtott elénk féktávolságon belül, szemből jöttek nem tudtam kikerülni, realáizáltam a helyzetet pillanatok alatt, hogy csattani fogunk, faarcal belementem az oldalára, anyám meg visongatott hogy jaaaaj és szorította az ülést.

Az viszont nem tetszett nekem sem, hogy a légzsákok nyíltak, mert rosszul esett! szerintem felesleges.

Igaz ide már kellett mentő, kihívta az egyik szemtanú, mert beszorult a nő, amúgy semmi baja nem lett, de ragaszkodott hozzá, hogy hívjunk rendőrt, nem simerte el a hibáját egyből, persze későb kiderült, hogy hibázott.

Ebbe is csak annyi a léyneg, hogy felesleges félni, meg sopánkolni, baleset úgy is lesz, ha tudod, hogy csattansz, akkor már felesleges aggódni, azelőtt is, mert akkor ne ülj autóba, szerintem.

Ez a közlekedés velejárója.

Azért is van annyi karambol mert bepánikolnak az emberek, és nem mérik fel mit kell tenni, pedig néha a legjobb ha nem rántja el a kormányt az ember.

2014. jan. 22. 11:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha a vétkes sofőr nem ismeri el egyből a hibáját, és nem tudnak megegyezni, akkor valakinek döntenie kell...
2014. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

de épp ez a kérdés, hogy miért nem ismeri el? :)

később neki lesz rossz úgy is ráverik a költségeket.

2014. jan. 22. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban a pillanatban, hogy elmentél a baleset helyéröl, nem tudják helyszinelni a balesetet. Amennyiven a másik nem akarja kifizetni az okozott kárt, semmit nem tudsz tenni, mert nincs helyszíni esetfelvétel.


Ez már kisebb koccanásnál is igen sokba kerülhet, mert ha pl. a lökhárító sérül, akkor sok esetben nem elhet egyszerüen kijavítani, hanem az egész darabot kell cserélni, vagy gumidefektnél 4 új gumit kell venni, ami nem két fillér, és az emberek többségének számít a pénz.

2014. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" Én mentem beléd, bocs, itt a papír töltsük ki! "


EZT a legtöbben nem fogják elismerni és ettöl kezdve buktad a dolgot.


Ugyanis ha valaki elismeri, hogy ö okozta a kárt, akkor ugyan a biztosító kifizeti helyette, de kapásból megemeli a biztosítási összeget - és a következö pár évben sokkal többet fizet.

2014. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"de épp ez a kérdés, hogy miért nem ismeri el? :)

később neki lesz rossz úgy is ráverik a költségeket."


Mert ha elmentél a helyszínröl, akkor többé semmit nem tudsz bizonyítani, még azt sem, hogy az az illetö jött beléd.

2014. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mert cseszheted a cascot ha nincs legalább pár fényképed, nagyobb balesetnél, ahol pedig az állam tulajdonát rongáltad meg (korlát) rendőrségi jegyzőkönyv kell...
2014. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Korlát esetén én is elmennék. Elég lenne az autó javítását fizetni, új szalagkorlátot nem akarnám...

Koccanásnál, ha elismeri és kitöltöttük a papírokat, el lehet hagyni a helyszínt. Addig viszont meg nem moccanok. Ha meg ő hajt el, ott a kocsiban a kamera ami majd bizonyítja igazamat.


Ha azt nem érted miért kezdett el édesanyád jajgatni amikor te fapofával nézted az egészet; mert ilyen az átlagember. Főleg nők persze. Nem tudják lekezelni a helyzetet, ezért pánikolnak, beletaposnak a fékbe és kész a baj. Férfiak jobban teljesítenek itt. Ennek okát biztos vissza lehet vezetni ősközösségig, de nem számít.

2014. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Félig igazad van ,félig nincs. Egyemberes balesetnél ,vagyis ha elsokalsz egy kanyart vagy nekicsúszol a korlátnak tényleg felesleges hívni rendőrt, mentőt anyámkínját. Csak magát szívatja vele az ember,mert még jól meg is büntetik.

Ha viszont más okoz kárt a kocsidban az esetek többségébe akkor sem ismerik el ,ha tök egyértelmű a szitu. Kiabálnak ,orbitális marhaságokat találnak ki,átírják a kreszt, hazudoznak. Na ilyenkor kötelező a rendőr és a helyszínről egy tapodtat se menj arrébb amíg le nem helyszínelnek , még ha leáll miattad a forgalom akkor sem,mert nagyon megszívod, nem fogják megtéríteni a károdat ,csak hosszas pereskedés után ,talán.

Másik aminek nem szabad bedőlni ,ha készséges a másik ,de felajánlja ,hogy kitölti a kéksárgát és elismeri a dolgot ,de gyorsan álljatok már arrébb, aztán majd ott kitölt mindent. Ilyenkor szépen arrébb mész és ő vagy elhúz szó nélkül, vagy két utcával arrébb már hirtelen eszébe jut hogy bocsi ,de az nem is úgy volt hanem te jöttél a macisajt felől és te mentél neki,meg ráhúztad a kormányt vagy akármi. Ha még ül néhány haverja a kocsiban azok bőszen bólogatnak majd ,hogy igen ,ők is látták. Na ilyenkor is jól becumizod.

2014. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!