Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen szabálytalanságokat...

Milyen szabálytalanságokat látták eddig az utakon? A magyarok milyen sofőrök?

Figyelt kérdés
Milyen szabálytalanságokat látták eddig az utakon? A magyarok milyen sofőrök?

2014. nov. 25. 20:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

40 éve van jogsim. Az én esetemben a kérdés helyesen így szól:


Milyen szabálytalanságokat nem láttál eddig az utakon?

2014. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Bocs, lemaradt az eleje:

Idestova 40 éve van jogsim.

2014. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Milyen szabálytalanságokat látták eddig az utakon?"

24 év alatt szinte mindent.

"A magyarok milyen sofőrök?"

Eszetlenek!


Ez utóbbi különösen akkor feltűnő, ha egy normális közlekedési kultúrával rendelkező országban is vezettél már.

2014. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én néha még a kerékpár útra is fel kell hogy hajtsak. Mindent az utasaimért! :)
2014. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"#3

Miért szabálytalan/probléma a körforgalomban befelé indexelés? Angliában egy teljesen alap dolog és sokkal jobb! "


Azért az, mert ez a szabály. Akkor indexelsz befele menet a körforgalomba, ha az első kijáratnál kimész. Mi másért indexelhetnél? Hisz úgyis csak egy fele tudsz bemenni. Kanyarodó főútnál sem kell indexelni, hiába "kanyarodsz".

2014. dec. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Kanyarodó főútnál sem kell indexelni, hiába "kanyarodsz"."


Bár szabály szerint tényleg nem kell, de vannak olyan kanyarok ahol a kanyarodási szándék egyértelműsítése miatt célszerű kitenni az indexet.

2014. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekem még erről azt mondták, hogy semmiképp sem kell, meg csak megzavarsz vele másokat. És szerintem is ez igaz.

Körforgalomba behajtáskor KRESZ szerint nem indexelünk, csak ha kimész az első kijáraton. Pont. Ennyi. Ez a szabály, alkalmazza mindenki. (Amúgy saját tapasztalataim szerint ezt be is tartják az emberek, legalábbis én még sosem láttam olyat, hogy valaki befele menet indexelt volna és nem ment ki az elsőn.)

2014. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Atomkakas válasza:

Nincs olyan szabály, amit ne láttam volna megszegve az utakon. Legtöbb szabálytalankodó már az vezetés elkezdésekor megszegi az első szabályt hogy "vezetni csak a vezetéshez megfelelő szellemi és fizikai állapotban szabad".

Milyenek a sofőrök? Nézz utána az eddig feltett kérdésekre és a rá adott válaszokra! Élő bizonyíték hogy sokan, ha lehet, kijátszanák a szabályokat, és meg is szegik Ha nem látják a bűntehetőség veszélyét. Pedig a szabályok nem azért vannak hogy meg keljen szegni őket! :D

2014. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Atomkakas válasza:
A körforgalom külön út! Az abba torkoló útaknak ott vége és eleje van! Tehát indexelni kellene a körforgalomba: ki és be lépéskor! Ennyi...
2014. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Még egyszer: KRESZ szerint nem kell indexelni befele menet (sőt, szerintem nem is szabad), csak ha első kijáratnál kimész. Nem dudáltak még rád? Most végigkérdeztem pár családtagot és barátot és mindenki ezen az állásponton van, mint én.
2014. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!