Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit teszel ha a mögötted...

Mit teszel ha a mögötted közlekedő autó érzésed szerint túl közelről követ?

Figyelt kérdés

1.) Gyorsítasz.

2.) Lassítasz.

3.) (Büntető) fékezel.

4.) Nem törődsz vele.



2014. nov. 29. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Satufék azt gyere g*ci.

Igazából pont lassítok hogy előzzön ki aztán nem zavar tovább.

Jobb ha előttem van.

2014. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, ha rövid időn belül megelőz. Ha nem akar megelőzni, akkor lassítok. Nem intenzívan, csak mondjuk 90-ről, motorfékkel visszalassulok 80-ra.


Idegesítő, ha túl közel van valaki mögöttem, mertha valamiért hirtelen fékeznem kell, szinte biztos hogy belém jön, már csak a reakció idő miatt is.

2014. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Rálépek a fékpedálra csak annyira, hogy felvillanjon neki a féklámpám. Ha ebből sem kapcsol, akkor lassítok, hogy megelőzzön.
2014. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hozzáigazítom a sebességemet a követési távolságához, hátha megelőz. Ha látom hogy szándékosan szívózik (letolom a kis szemetet, mert csak...) akkor első körben hátsó ködlámpa be, ha nem használ, akkor féklámpa kivillantás, ha ez sem, akkor kettőt visszakapcsolás, motorfékkel intenzív fékezés. Egy hűtő mindig drágább, mint egy vonóhorog, és ezt ők is pontosan tudják...
2014. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A kérdés azért merült fel, mert nemrég beszéltem valakivel, akit szorosan követett egy autó. Az ember gyorsított, de a követő autó rátapadt, még egy kis gyorsítás, és a hátsó autóra felkerült a "Kojak" villogó, aztán kiderült, hogy sebességmérő kamerás autó volt. Az embert gyakorlatilag belekergették a gyorshajtásba elmondása szerint.


Az egészet nem értettem, mert engem pl. nem zavar ha mögöttem szorosan jön valaki. Ha fékezek ő lesz a hunyó, legfeljebb biztosítózok egyet. Nálam az a legtöbb ilyenkor, hogy kihúzódok az út szélére, hogy könnyebben előzhessen. Jobbra indexelni, integetni, hogy előzzön eszembe se jutna.

2014. nov. 29. 20:26
 6/19 szántóvető ***** válasza:

valamennyit lassítok,lejjebb húzódok.úgyis megelőz.

ha köd van akkor inkább lassít ő is mert nem akar vagy nem mer előzni.ilyenkor nehéz tenni bármit is,törni kell neki az utat.

2014. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
odalépek a rönyő megánynak.
2014. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát azért bele nem kergették a gyorshajtásba, mert sok más választása volt még. Rosszul döntött.
2014. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 egySanyi ***** válasza:
Párszor megvillantod neki a féklámpádat és mindjárt rájön, hogy előzzön vagy lassítson ő is.
2014. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
nyomok egy nagy gázt, kinyomott kuplunggal(hatalmas füstfelhő, öreg dízel vacak. :) )
2014. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!