Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit teszel ha a mögötted...

Mit teszel ha a mögötted közlekedő autó érzésed szerint túl közelről követ?

Figyelt kérdés

1.) Gyorsítasz.

2.) Lassítasz.

3.) (Büntető) fékezel.

4.) Nem törődsz vele.



2014. nov. 29. 19:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Azonnal a szakadékba hajtok bőgve.
2014. nov. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"spricc2 nevű felhasználó válasza:


odalépek a rönyő megánynak."


Nekem van Megane-om, a történetben egy Astra szerepelt.

2014. nov. 30. 07:24
 13/19 anonim ***** válasza:

"(Büntető) fékezel. "


Lehet, hogy neked nagyobb büntető lesz, mert a mezőn kötsz majd ki, ha nagy a sebesség.

Én általában nem foglalkozok velük, általában az ilyen megelőz ahogy tud, inkább attól tartok, hogy valamiért vészfékezni kell, és belém rongyol akkor. De szerencsére még ilyen nem volt.

2014. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha kirakta a villogót, akkor azonnal rendőri segítséget kell kérni, a kamerás fakabátnak semmi papírt nem adni, ajtót bezárni, ablakot fel, és a kiérkező rendőröknél feljelentést tenni a saját kollégájuk ellen közúti veszélyeztetés címén. A kamera felvétele a bizonyíték a sofőr ellen is.

A gyorshajtási bírságot persze ettől ki kell fizetni, de ettől kezdve az eseményből ügy lesz, nem tudják eltusolni hogy milyen módszerekkel dolgoznak.

2014. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Száraz időben nagyon jól beválik a jó alapos ablakmosás-törlés . A sok szóródó vízcsepp zavarni szokta az ilyen seggbenjárókat.
2014. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

szétverném

vagy gyorsitanák

2014. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#13:

"Lehet, hogy neked nagyobb büntető lesz, mert a mezőn kötsz majd ki, ha nagy a sebesség."


Köszönöm a tanítást, de ha egyáltalán elolvastad amit írtam, engem pont nem érdekel, ha rám tapadnak!

2014. dec. 1. 07:54
 18/19 anonim ***** válasza:

Engem kicsit zavar, ha rám tapadnak, de mindig a körülményektől függően választom meg a reakciómat.

Alapvetően elveszem a gázról a lábamat, és akár 30-40-re lassulva megvárom amíg megelőz.

Ha zsúfolt, forgalmas 2x1 sávos úton vagyunk, ahol nem lehet előzni akkor nem lassítgatok, szívatni nem akarom a mögöttem lévőt, egy-két lassulás nélküli féklámpa-villantás, ha erre sem hallgat akkor legyintek, és hadd jöjjön mögöttem.


A lassításra egyébként volt már, hogy furcsán reagáltak :)

5-ös főút, hajnali 5-kor úton voltam. Ugye sötét volt, nagyon gyér forgalom, szemből néha-néha jött autó. Emberem elkezd vonatozni mögöttem (óra szerint 90-el mentem). Na mondom ez így nekem nem tetszik, hogy szemembe világít a tükrökből (nem csak a belsőből), lábamat elvettem a gázról. Ez a bolond meg 30 km/h-ra lassult velem vissza úgy, hogy lakott területen kívüli egyenes szakaszon fél percig biztosan nem jött szembe senki. Aztán irtó nagy gázzal, láthatóan idegesen elrongyolt mellettem. Nem értettem, miért csinálta ezt.

2014. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igazából zavar, de igyekszem nem foglalkozni vele.

Ha le akarom koptatni, akkor üresbe teszem a kocsit és addig hagyom gurulni, amíg meg nem előz.

Vagy meg nem állunk. :-)))


Egyébként, ha nagyon tapad, rögtön arra gondolok, hogy hátha rendőrök akarnak szívatni, hallottam már én is ilyet.

2014. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!