Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem érzem sikeresnek a forgalm...

Nem érzem sikeresnek a forgalmi vizsgámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég vizsgáztam, már a jogosítvány is a kezemben van, de azóta is csak értetlenül állok azelőtt, hogy EZ elég ahhoz, hogy a forgalomba menjek egyedül?

Hibát hibára halmoztam a vizsga során. Lényegében már a második kanyarban elkönyveltem, hogy megbukok.

Végül lett 5 hibapontom, de közben azt érzem, hogy ha ENNYI elegendő a jogosítványhoz, az nagyon ijesztő.


Néha azt gondolom, nem vagyok normális :(



2015. ápr. 23. 10:05
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%

Mindenki így kezdte. Szerintem a lényeg az hogy most miután megvan a jogsid gyakorolj, vezess! Ha bizonytalan vagy magadban, akkor vezess városon kívűl először, ott kevesebb dologra kell figyelni. Természetesen jó ha ilyenkor van melletted valaki, csak sajnos benne van a pakliban hogy folyamatosan be fog szólni és annál nincs idegesítőbb. Szóval olyasvalakit válassz, aki nem ilyen.


Viszont ha félsz, akkor ne vezess! Az csak bajt szül.

2015. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt mondom, hogy ez az állapotod jó, de sokan vannak úgy, hogy nulla kilométerrel nagyon profinak érzik magukat.

Igen, az oktatás és a vizsgakövetelmény kevéske. A vezetői engedély a kezedben sem azt jelenti, tudsz vezetni, hanem csak azt, mostantól te felelsz azért, amit teszel.


Egy olyan dolog van igazán, ami mindennél fontosabb tudnivaló. Kinek van elsőbbsége? Ha ezzel tisztában vagy, vezetés közben, már olyan nagyon nagy baj nem történhet.

Gyakorolni kell sokat. Rutint szerezni. Én kis forgalmú családi házas részen vezetgettem először, meg szintén gyér forgalmú országúton.

De nem szabad húzni a "rendes" forgalomban autózást, mert minden nappal csak nehezebb lesz egyedül belecsapni a lecsóba.

Pótórákat kérni sem szégyen, még jogsival a kézben sem.

Hibázni pedig húsz év és egymillió kilométer után is fogsz.

2015. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1

Jelenleg úgy gondoltam, hogy néhány órára megkérem a volt oktatómat, hogy jöjjön el velem.

A családtól kissé tartok, hogy nagyon gyorsan összeveszés lenne a vége.


A gond csak az, hogy amíg a család rendelkezésre áll bármikor, az oktató időpontjára lehet, hogy heteket kell várni :/

2015. ápr. 23. 10:19
 4/24 anonim válasza:

Az oktató a legjobb ötlet, csak hát ingyé' biztos nem vállalja.


Na pont ezt mondtam, én is szívtam apámmal anno:D

De nekem szerencsére volt egy nagyapám és ő nagyon rendesen kölcsön adta az autóját és ott aztán nem szólhatott bele senki. Igaz, mellette gyakoroltam apámmal is de abban nem volt sok köszönet;)


Nioncs haverod, barátod, más családtag akivel könnyű lenne gyakorolni?

2015. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#4

Nem is kérném, hogy ingyen vállalja. Csak a család nem érti, hogy ők miért nem jók :o


Kocsi nem gond, az van. Parkolóban már próbálgattam, de onnan kihajtani egyetlen porcikám sem kívánt.

2015. ápr. 23. 10:25
 6/24 anonim ***** válasza:

Vannak iskolák akik direkt szerveznek friss jogsisoknak ilyen gyakorlásokat.


Az, hogy el sem mersz indulni nem normális!

2015. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem normális :(


De folyamatosan bennem van az az érzés, hogy ez nem elég a biztonságos vezetéshez, és nem is értem, hogy nem buktam meg.

2015. ápr. 23. 10:36
 8/24 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, hogy örülj neki, hogy megkaptad. Így nem kell azon többet stresszelned, és a pótvizsga díját tudod gyakorlásra költeni.

Én pont a ellentéte vagyok, nevetséges dologért húztak meg, viszont már iszonyatosan vártam, hogy egyedül vezethessek. Mivel szerencsére nagyon jó volt az oktatóm, jól megtanított vezetni, annak ellenére, hogy az első pár órában többet bénáztam szerintem mint másik 5 ember összesen.

Viszont tényleg ne családtaggal gyakorolj. Megpróbálják rád erőltetni a saját rutinjukat, ami minden embernél más és más, annál pedig nincs rosszabb. Majd nálad is kialakul.

Nekem is első köröm oktató nélkül a papámmal volt, a Swiftjével. Számomra teljesen új kocsi, máshol fogodd a kuplung, nem volt szervó, nem volt fordulatszámmérő, stb stb. És lebaszott olyanokért, hogy miért fulladok le, meg miért nem időben tekerem a kormányt. Hát szerintem nem kell, hogy mondjam, hogy el is vette a kedvem, és megfogadtam, hogy onnantól csak egyedül vezetek.

Így is tettem, és egyedül sokkal jobban ment, és azóta is boldogan elvagyok.


Tehát ha te úgy érzed, hogy nem mersz még egyedül kimenni, akkor vegyél pótórákat, nem szégyen. Viszont mindenképpen oktatótól.

2015. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. beszéltem oktatóval, napokon belül egyeztetünk időpontot.
2015. ápr. 25. 10:12
 10/24 anonim ***** válasza:
Szia vizsga elött állok.le irnád mik voltak a hibáid,és mijen feladataid voltak?
2015. ápr. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!