Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki részeg és kiszáll...

Ha valaki részeg és kiszáll az autómból majd nem száll vissza és meghal miért lennék én a felelős?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy érdekes cikk. Mit kellett volna a vezetőnek tenni? A szabadságában nem korlátozhatja. Szabálytalanul a pálya mellet állva nem őrizheti.


Akkor meg milyen segítséget mulasztott el?



2016. jan. 25. 21:55
1 2 3 4
 11/33 Beviz Elek ***** válasza:
3%

A szabadságjogaiban nem korlátozhatom.

Testi erőszakot nem alkalmazhatok.

Nem vagyok köteles az életemet kockáztatni (dulakodás közben engem kilök és átmegy rajtam egy kamion).


Elvileg annyival szabadna menni, amekkora a belátható útszakasz, tehát ha nem eléd ugrik a melós, akkor nem szabadna elütni (a cikk szerint a külsőben állt).


Na meg ugye a bemásolt szabály, hogy köteles vagy segíteni a másiknak.


Azért nézzük meg a dolgok emberi oldalát, ne csak a jogszabályokat.

Sok melós iszik, betintáztak. Mondjuk én vagyok a sofőr, a srác hátul ki akar szállni mert már összehúgyozza a kocsit. Inkább megállok mint a szagában üljek. Gondolom valami nézeteltérés adódhatott (a sok megállás?) ami miatt nem akart visszaülni a csóka. Rákiabálsz, de csak erősködik, te mennél haza mert az asszony vár, 1 hete az ország másik felében dolgoztál és mindjárt mehetsz is vissza, ez meg itt idegesíti a népet.

Most vagy belerúgsz néhányat, berakjátok a kocsiba, de végig ordítani fog, összepisálja magát, dulakodás lesz belőle,

Vagy széo szóval megérti (...)

Vagy otthagyod, kitisztul a feje, hazajut széo lassan, legközelebb pedig odafigyel magára.


Teljesen mindegy hogy hol hagyod. Ha a leállósávon, akkor el tud sétálni a pihenőig, ha a pihenőben, akkor el tud sétálni a leállósávba.

2016. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

"A tankolás után a vádlottak is visszaindultak az autópályára."


Érezték, hogy hülyeséget csináltak!


221-es kilométernél? 225-nél van a lehajtó!! Aztamindenit!


Remélem börtönben fognak ....ni mind!

2016. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Arra egyébként senki nem gondol, hogy nem is biztos, hogy olyan nagy dulakodás volt ott? Lehet csak kitalálták, hogy ezt mondják, ő már úgysem tud mást mondani. Nem azt mondom, hogy direkt hagyták ott, mert ki akartak vele szúrni, de lehet, hogy más oka volt annak, hogy otthagyták. Őszintén szólva nekem elég hihehetlen a történetnek az a része, hogy nem akart visszaülni az autóba és azért hagyták ott. Lehet, hogy utólag találták ki, hogy mentsék magukat. Azért azt ne felejtsétek el, hogy itt a sértettet nem lehet megkérdezni. Nem biztos, hogy így volt, de azért gondoljunk erre is.
2016. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg annyival szabadna menni, amekkora a belátható útszakasz"

Elvileg annyival kellene menni, hogy a belátható útszakaszon meg tudj állni.

A sebesség megválasztásánál azt is figyelembe kell venni, hogy milyen veszélyforrásokra kell számítani. Autópályán ácsorgó emberre felkészülni nem életszerű.

2016. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Beviz Elek ***** válasza:
29%

Így van, nem életszerű.


"Hangoskodott az autóban, menet közben többször megpróbált kiszállni, de ezt a vádlottak megakadályozták.

Amikor elhagyták Nyíregyháza közelében a kálmánházi pihenőt, a sértett megint megpróbált kiszállni az autóból, ezért a sofőr, az első rendű vádlott a 221-es kilométerjelzés közelében megállt a leállósávban, a sértettel együtt valamennyien kiszálltak a gépkocsiból, és elvégezték a dolgukat - írja a közlemény."


Tehát menet közben ki akart szállni, ezért álltak meg a leállósávon. Hagyták volna kiugrani, majd abbahagyja a gurulást?

Az életszerű lett volna ha megkötözöd, berakod a csomiba/hátsóülésre és hagyod hogy hazáig összehugyozza magát? Most ez történt, de mi lett volna ha egy közúti ellenőrzésen a rend őre egy megkötözött hugyos embert talált volna a kocsiban?


Ha egy ilyen gyökér utazott volna velem, akkor én is simán otthagyom, vagy viselkedik vagy gyalogolhat/stoppolhat/taxizhat.

2016. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Egy ember még józanul is életveszélyben van az autópályán gyalogosan. Bár arról nem ír a cikk, hogy sötétedett volna, de benne van ez is, és az még inkább fokozó tényező. Pláne matt részegen! Pontosan tudta ezt az 5 vádlott is, ezért fordultak vissza, meg hívták a rendőrséget. Tudták, hogy nagy vaj van a fülük mögött!


Életszerű? Az lett volna az életszerű, ha lehajtanak az első lehajtón, vagy nem hagyják annyit inni, vagy minimum nem hagynak magára egy gyakorlatilag magatehetetlen embert.

2016. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Beviz Elek ***** válasza:
10%

Nem tudom hogy láttál-e autópályát és ittál-e alkoholt vagy csak a boltban elolvastad a cimkéjét.


Én voltam kisgyerek, utaztunk 700km-eket a családdal. Volt mikor az autópályán kellett pisiljek, gyorsan félre is álltunk. A pálya szélén van egy szalagkorlát, azt át lehet mászni (anyám átemelt) és arrébb lehet menni. Tehát ha kitesznek (nem akarok visszaszállni a kocsiba) a pályán, akkor átmászok a szalagkorláton és van egy csomó helyen sétálgatni veszélytelenül.


Ittam, buliztam, stb. A dunapart közelében lakunk, részegen, betépve (vagy egyszerre a kettő) sosem jutott eszembe átúszni a Dunát. Az úton hazafelé szétnéztem a főúton és nem üttettem el magam. Hazafelé a vasúton is át kellett menjünk, a vonat sem ütött el, sosem másztam fel az ütközőjére.


Szóval aki ebbe belehal, azon nem lehet segíteni...

2016. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

"A sebesség megválasztásánál azt is figyelembe kell venni, hogy milyen veszélyforrásokra kell számítani. Autópályán ácsorgó emberre felkészülni nem életszerű."


Nálam pont ezért nem is történt semmi, és nem is feszegették hogy ki volt a hibás.

2016. jan. 26. 15:32
 19/33 anonim ***** válasza:

"Ha egy ilyen gyökér utazott volna velem, akkor én is simán otthagyom, vagy viselkedik vagy gyalogolhat/stoppolhat/taxizhat."


Akkor most Te járkálhatnál rendőrségre, gratulálok.

2016. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen Beviz Elek, csak tudod mindenkire másképp hat az alkohol, pláne megfelelő mennyiségben. Autópályán még józanul is kitenni bárkit is nagy kicseszés, mert a vadkerítés miatt el kell sétálnia a legközelebbi lehajtóhoz, ami több km is lehet, jelen esetünkben ez 4 km-re volt a Debrecen felé menő, vagy ha visszafelé megy, akkor 1 km Nyíregyháza Nyugat lehajtó. Még egy józan embernek is nagyon kell figyelnie, de egy totál részeg ember simán elképzelhető, hogy elkezd kóricálni és kitéved az úttestre.
2016. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!