Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ebből koccanás lett volna...

Ha ebből koccanás lett volna ki a hibás?

Figyelt kérdés
Szerettem volna balra kifordulni egy alárendelt útról. Jól belátható hely, aki balról jött már messziről indexelt, hogy kanyarodni fog jobbra, arra az útra ahol én álltam. Jobbról még megvártam egy autót és aztán indultam, de ahogy fordítottam vissza a fejem látom, hogy a balról jövő éppen elém ér és letudtam még fékezni pár centire a kocsijától. Ő elszáguldott előttem és beállt az út (amin én álltam) jobb oldalán lévő házhoz. Ilyenkor minek indexel előre? Nyilván azt fogom hinni, hogy kanyarodni készül! Ki lett volna a hibás, ha neki megyek?
2016. júl. 20. 09:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a 10-ből 10 tapasztalat. Itt eddig egy válaszíró sem erről írt. Én sem igen írhatnék most, ha nem várnék a tényleges manőverekre.
2016. júl. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

"A megtévesztő indexelést tiltja a KRESZ, persze nem ilyen konkrétan: egyszerűen annyit ír elő, hogy nem tévesztheted meg a közlekedési partnereket. Egy jó ügyvéddel bele lehet ebbe kapaszkodni, ha az indexelés ténye önmagában bizonyítható tanúk vagy kamerafelvétel alapján."

Meg tudnád mondani, ohyg ilyet hol ír pontosan a kresz? Mert én csak annyit ismerek, hogy "köteles úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon".


Márpedig azzal, hogy parkolás előtt irányjelőt használ, nem veszélyeztet senkit. Ellenben a kérdezőnek kötelessége meggyőződni arról, hogy kikanyarodáskor nem fog balesetet okozni...


Kérdező:

"De én a másik oldalról is", "Senki nem várja meg", "Sőt, ha", stb.

Ne másokkal foglalkozz! Ne az alapján közlekedj, hoyg mások mit csinálnak. Vannak, akik nálad jobban, gyorsabban mérik fel, látják át az adott szituációt. Vannak, akik leszarják, és bíznak a vak szerencsében. Vannak, akik csak azt hiszik, hogy tudják, mi történik körülöttük.


Soha ne az legyen a mérvadó, hogy mások mit, hogyan, miért. Mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy ha te valamit elbaszol, akkor vége. Nincs új élet, nincs mentett állás visszatöltése. Mindig a saját biztonságod legyen a cél, ne az, hogy ha az kiment, akkor te is.


Ez a hosszú élet titka.

2016. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Akkor két dolgot fűznék még hozzá.

1. Ha én mentem volna keresztbe a kanyarodók elé közben indexelve, akkor is azt mondtátok volna, hogy jól tettem és ez így szabályos? Nem azt kellett volna csinálnom, hogy kicsit lassítok és amikor már előttük vagyok akkor kezdek indexelni jelezve a parkolási szándékom és nem megtévesztően,mintha kanyarodnék, mivel rám vár az a szerencsétlen, hogy mehet vagy nem?

2. Akkor másik ilyen szitu. Amikor az ismerősöm, ilyen alárendelt útról addig nem megy ki, amíg mindenki el nem tűnt az útról, mert nem mer két kanyarodó között elmenni balra, pedig rengeteg alkalma lenne és ezzel jó nagy sort csinál maga mögött, akkor ő helyesen csinálja? Mindenki tök hülye, aki nem akar mögötte az idők végezetéig várni és dudálnak, de hiába?

2016. júl. 20. 11:00
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

Ismerősöm járt hasonlóan. Ott konkrétan vén papa jött a védett úton, index ment, kifordult elé, csattantak, öregnek eszében sem volt lekanyarodni.

Mivel ismerősöm nem adta meg az elsőbbséget, ő volt a hibás. Nem kell ezt túlmagyarázni, lehet háborogni a közlekedési morálon, de a jegyzőkönyvet felveszik és a szabályok döntenek.

2016. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Oké, elfogadom, hogy én lettem volna hivatalosan a hibás, de akkor is idióta volt az a nő. Ha én csinálnék ilyet és nekem jönnek, hibásnak érezném magam, függetlenül a KRESZ-től. Köszönöm azért a válaszokat!
2016. júl. 20. 11:18
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a bibi, hogy bizonyítsd be, hogy indexelt.
2016. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

Igazad van amúgy kérdező,mert tényleg 10ből 10 ,ha látja hogy indexelnek jobbra a főúton akkor kikanyarodik. De attól még ez hiba marad! Sajnos sok az olyan vezető akinek minimális beleérző képessége sincs,vagyis nem látja át azt hogy egyes jelzéseivel, hogy hat a másik közlekedőre . Egyszerűen az ő egybites agyában csak annyi van -lehúzódok jobbra ,akkor indexelni KELL! ezt mondta az oktató az autósiskolában ezt gyakoroltuk ha nem teszem megbuktat a vizsgáztató azt mondták és punktum. És ezt tette a te esetedben is, amúgy teljesen szabályosan. Ha csattantok nem lett volna semmilyen megosztás,egy az egyben te lettél volna a hunyó,vagyis a biztosítód fizet a másiknak.


Másik ilyen necces szitu pl balra kanyarodó főút amibe betorkol két mellékút a kanyar töréspontján. Ha a főúton haladó fizikailag egyenesen menne tovább akkor kötelező jobbra indexelni,mert elhagyja a főutat. És aki neki jobbra áll a mellékúton az hiheti erre azt is ,hogy ő mellé akar lekanyarodni jobbra. Kihajt elé--csatt. megint csak az lesz a hibás aki mellékútról jött.


Ha meg dudálgatnak mögötted azt minden esetben le kell magasról tojni. Nem a dudálgató fogja fizetni a kocsidat de a gyerekeidet sem fogja eltartani ha lerokkansz vagy meghalsz.

2016. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt a 10/10-et nem tudom alátámasztani, mind autóban utasként, mind bringával közlekedve túlnyomó többségben az van, hogy inkább biztosra mennek, és megvárják, amíg lassít a védett útról lekanyarodó és nem hajtanak ki eszetlenül.
2016. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam írni, mint amit az egyik válaszoló írt, vagyis hogy semmi bizonyítékod nem lett volna, hogy indexelt jobbra.
2016. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Irányváltoztatás, irányjelzés


29. § (1)206 Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.


(2)207 Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet.



Mondjuk itt írja a kresz :)

2016. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!