Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudnak télen az...

Miért nem tudnak télen az amerikaiak normálisan közlekedni?

Figyelt kérdés

Az automata váltó miatt? Vagy mert nincs normális difizár az autóikban?

pl. 1. percnél az a terepjárónak csúfolt pickup egy 10-15%-os emelkedőn sem tud felmenni, normális téligumit (nem a 4 évszakosat) esetleg a hóláncot ismerik egyáltalán? https://www.youtube.com/watch?v=iYHje2LLnE8


2016. nov. 15. 12:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egerben többször jártam télen, hóesésben"


Még mindig nem érted, hogy a videóban TÜKÖRJÉG van a hó alatt????? Nem hiszem, hogy te Egerben jégen vezettél, és nem hiszem, hogy hátsókerekes a kocsid...


De hagyjuk, mert nem akarod felfogni.

2016. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
ezek a videók nagy részben hirtelen jött havazások alkalmával készülnek, sokszor olyan helyen, ahol ez nem jellemző és talán még a téli gumik sincsenek fent. (nem láttam ezt a videót, csak több ilyet) Amerikában mindenki vezet, 16-106 éves korig. Ebbe a szórásba bőven belefér pár béna. A jég a hó alatt, ahogy elhangzott, mindenhol ugyanezt okozza. A mai SUV-ok nagy része nem rendelkezik olyan hajtással, ami segítene, nincs sperr.
2016. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Azt kérdezi a kiíró, hogy az automata váltó miatt?...ugye ez most viccses kérdés akart lenni?


én automatával járok évtizedek óta. Soha nem akadtam el. Sőt difizáram sincs, nem is volt...csak minőségi hógumiaim...nem egyszerűen téli gumi, mert a kettő (nagyon)nem ugyanaz.

2016. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A storm az vihart jelent, tehát ez nem egy átlagos snowing(havazás). Lehet hogy sokaknak téligumi sincs mert NC-ben azért elég hosszú a nyár. Perpill nem tudom milyen idő van ott de 1-2 hete mikor nálunk -9volt akkor kintről nekem +20fok hőmérsékletről számoltak be.

Ott lehet hogy még annyit se esik a hó mint nálunk.

De mi se vagyok hozzászokva a havazáshoz mert nem egész télen van hó. 2-3 alkalommal leesik és ennyi.


Hidd el hogy jobban vezetnek mint te.

Egy egyetemista is simán utazik 2 órát naponta hogy iskolába menjen. Nálunk max a pestiek vezetnek 1-2 órát naponta de az se a távolság miatt van hanem a forgalom miatt. Vidéken élők 20-30 km-re járnak dolgozni maximum.

2016. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Több helyen látni, hogy álló kerekekkel 1 km/h sebességgel folyamatosan csúsznak le a lejtőn. Sima hó esetén ilyen nincs, teljesen biztos, hogy jég van a hó alatt, pl. ónos esővel indított a havazás.

Egyszerű hó esetén még nyári gumival se csúszik így a mozdulatlan autó.

2016. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha nem volt elég érthető. A Chevrolet, amibe beleültem automata volt. A fokozatkiosztás miatt nem tudtam kézzel visszakapcsolni, tehát a motorféket nem használtam. Ezért gondoltam, hogy itt is ez lehet a probléma. A lejtőn lefelé gurulva beleállnak a fékbe, a kerék leblokkol és csúszik lefelé.

És hogy a hólánc csak az autósok töredékénél található meg? Ha tavaly akkora hó volt, hogy nem tudtam autózni, akkor nem jut eszembe, hogy ez idén is előfordulhat?

De tényleg hagyjuk, hisz nem akarom felfogni...

2016. nov. 16. 06:50
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hagyjuk mert tényleg nem fogod fel!
2016. nov. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#17 Fogd már be
2016. nov. 16. 09:20
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez a túlzott motorfékezés sem kell, automatánál is ha elveszed a gázt, akkor az is ugyanúgy motorfék, csak nem vált vissza. Nem is sokat érsze vele, ha kéziváltóson állandóan dobálod vissza a fokozatokat. Jegen is ha egy lehelletnyit lenyomod a fékpedált, attól nem fog kicsúszni (vagy ha igen, akkor már el sem tudnál indulni), és egy icipici fék többet ér, mint a visszaváltogatós motorfék. Amúgy az automaták 95%-ában visszalehet gangolni valamilyen módon, ha esetleg erre lejtőn tényleg szükség lenne.
2016. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azért megnéznélek Egerben a Mekcsey úton hogy ilyen tükörjégben hogy mennél fel a hóláncoddal egyébként is azt az utat karban kell tartaniuk mert különösen veszélyes még nyáron is...
2016. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!