Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás a...

Ki lett volna a hibás a következő szituációban?

Figyelt kérdés

Szóval vasárnap óta ezen gondolkodom..


Mentem 50-es tempóval a városba, elém kanyarodott egy csoda autó, és 35-40-el battyogott, míg én kicsit siettem. üres volt a placc, arra gondoltam ,hogy a zebra előtt megelőzöm. Aztán egy furcsa hang miatt nem tettem, mintha azt monda volna , hogy "ne előzz gyökér" -ez igaz, így volt- mihelyst ezt felfogtam és úgy döntöttem nem előzök azonnal egy gyalogos ment át az úton, de jobbról jött szóval nem láthattam. Viszont ha előzök és elütöm, én lettem volna a hibás? Elvették volna a jogsim?


( jó persze a gyalogos élete is érdekel , de nem lett baj)


2017. febr. 14. 19:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, mert fa mögül kibúvó, ki kandikáló, kukucskáló gyalogost a zebránál mindig észreveszed. Te eddig mindegy gyalogost elengedtél ezek szerint... ügyes vagy. kedves 10-es.


Autós iskolában szereztem a jogosítványomat. Na igen, kezdő vagyok még nem vezetek 2 éve se. visszanéztem a felvételt, és valóban jó ötlet volt a belső hangra hallgatni, a csávó, mit kiderült csöves, csak előre nézett, nem vett volna észre. Megúsztam egy gázolást. Bár nem sok ember előz meg egy SuberB turbó dízelt egy Swifttel, de siettem. Ezek a döntések erősítik meg bennem a hitet, hogy 5-10 másodperc előnyért nem érdemes kockáztatni. És a pirosnál úgy is utolért volna :D


Köszi mindenkinek, mindenkit felpontozok, mert úgy érzem, hogy ez a legtöbb amit tehetek. Szép napot nektek és balesetmentes közlekedést.

2017. febr. 15. 18:04
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

De most zebrán akarsz gázolni vagy 200 méterrel előtte?

Nagyon nem mindegy.


Az meg hogy kit, az mellékes.

2017. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Bevíz Elek leírta. :), tudom ám, hogy zöld pontért jöttél és írtad ezt, megkapod. És igen, mellékes, hogy kit, csak írtam, kicsúszott a számból, vagyis a klaviatúrából.
2017. febr. 15. 18:19
 14/15 anonim ***** válasza:
49%
De én pontosan tudom hogy mennyi agyhalott gyalogos van, attólmég ha elütsz a járdán egy gyalogost, azt te sehogy nem úszod meg, mert az autóvezetőnek kötelessége úgy menni, hogy előtte minden esetben megtudj állni. Nekem is csak 4 éve van jogsim, de azért még emlékszek a kreszre.
2017. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#14

Te mindig 2 bites vagy, vagy csak most fogyasztottál valamit ami ideiglenes butít?


Nem a járdán és nem a zebrán történt volna a baleset, hanem az út közepén jóval a zebra előtt.


Nem, nem kell mindig úgy közlekedned hogy minden váratlan akadály előtt meg tudj állni. Kisgyerek koromban én is kifutottam a labda után a kereszteződésbe, szerencsémre rutinos sofőr jött és számított rá hogy egy nyomi törpe fogja követni a labdát, ezért nem szívószállal eszem most a pacalt.


Ha mindenhol a gyalogosnak lenne elsőbbsége, akkor nem léteznének zebrák. Olyan nincs hogy valahol kicsit, valahol nagyon van elsőbbséged

2017. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!