Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Óriási hibát követtem el?

Óriási hibát követtem el?

Figyelt kérdés

Ma nagy hibát követtem el. Városban haladtam, 40-el, és egy beláthatatlan kereszteződés előtt (egy elég forgalmas helyen) kb. 30m-el hallottam meg a szirénázó mentőt. Addig semmit. Zenelejátszó és rádió sincs az autóban, nem volt ami elterelje a figyelmem. Mögöttem jöttek, nem akartam hirtelen fékezni, addigra a kereszteződésben voltam, amikor a mentő útját már kereszteztem. Szerencsémre ő lassított, nem sokon múlott egy baleset.


Tudom én voltam teljes mértékben a hibás. Sosem volt még ennyire szoros helyzetem. Mindig elengedek minden megkülönböztető jelzést használó járművet!


Rohadtul bánt! Lehet hogy valaki miattam kerülhetett nagyobb bajba? Mit tudnék tenni? Hogy tehetném ezt jóvá?


Valakinek esetleg hasonló helyzet?



2017. febr. 23. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Megesik az ilyen. Amúgy a mentőnek csak a folyamatos haladást kell biztosítanod, mehet az hússzal is csak ügye folyamatosan. Most mondhatnám, hogy eme 10 másodperc senkinek nem fáj, csak a sok 10 másodperc egy vonulás közben...
2017. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
En nem tudom, de itt a mentosok (Nemetorszag) eleg gyakran megszakitjak a szirenazast es csak villognak, aztan ujra beinditjak, majd megint elhallgattatjak. Ergo egy keresztezodesben, ami nem belathato, nem feltetlen tudod, hogy mento/tuzolto/rendor fog jonni. Megesik az ilyen.
2017. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi normális válaszokat!


Annyit hazudtam, hogy a kereszteződés csak arról nem látható amerről én érkeztem, mert van ott valami épület és kb 3 m-es fallal van elkerítve és attól nem látható. (Bár a lényegen nem változtat)

Nyugodtan és biztonságosan vezetek, nem tudom hogy miért volt ez most. De mégis bennem van a "Mi lett volna ha...?".

2017. febr. 23. 17:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen görcsölsz? Mindenkivel megesik, aki közlekedik.

Menj be a mentőkhöz és utalj a számlájukra valami 7 számjegyű összeget.

2017. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Tanultál belőle, majd jobban figyelsz. Túlparáztad és stresszelted az egészet.


40km/h alatt kicsi a féktáv, nagyon nem törik az autó, a mögötted lévő lett volna a hibás ha beléd is ment volna (de nem hinném).

30méter az majdnem 2 kamion ha összeérnek (az 33méter), havas úton kényelmesen meg lehetett volna állni

2017. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem történt semmi, nem kell túlidegeskedni a dolgot, inkább gondolkodj el az eset tanulságain: mi a jobb, ha az erős fékezés miatt lekoccol valaki hátulról, vagy ha a nemfékezés miatt oldalról telibever egy száguldó mentő (rosszabb esetben egy 15 tonnás tűzoltó)...?
2017. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Ment mindenkinek a zöld.


Igen, görcsölök (vagyis már nem annyira) rajta, mert sosem okoztam még veszélyhelyzetet, feltudom mérni mekkora felelősség a közúti vezetés, ill. lelkiismeretes vagyok nagyon, és egy ilyen apró hiba is (jelen esetben) akár végzetes lehet, nem beszélve a további eljárásokról. Megtudtam volna állni visszagondolva, csak hirtelen mindenfele figyeltem merről jöhet, hova álljak...


De mégegyszer köszönöm szépen a segítő válaszokat!

2017. febr. 23. 22:02
 8/14 Alex Fly ***** válasza:

Az elsőbbségadás azt jelenti, hogy nem kényszerítheted a haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására. A leírásod alapján ez nem állt fenn.

És ha már benn voltál a kereszteződésben, amikor odaért, akkor nem is kerültetek elsőbbségi viszonyba.

2017. febr. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#8

Azt írja a kérdező, hogy a mentős szerencsére lassított, nem sokon múlt a baleset. Tehát annyira mégsem adta meg mint ahogy gondolod.

A másik: józan paraszti ésszel a mentősnek és a betegnek is az az érdeke hogy minél hamarabb beérjenek a kórházba/kiérjenek a címre. Ha mentősként randalírozol városban, akkor sokkal könnyebb a dolgod ha messziről látod hogy megálltak, elsőbbséget adtak az autósok. Te még lehet hogy átférsz előtte, de a mentős ilyenkor nem látja minden esetben hogy a mögötted lévő észrevette-e/megáll-e. Pl Hungária-Kerepesi sarok, főleg ha egy kamion is takar. Szóval sokkal jobb, ha mentős már messzebbről látja hogy mindenki megállt és lassítás nélkül mehet tovább, minthogy lassítania kelljen hogy vajon jön-e még autó.


Ne izgulj kérdező. Dícséretes hogy tisztában vagy vezetés veszélyeivel és próbálsz biztonságosan vezetni, de mint ez a történet is mutatja, az sem jó ha túlgörcsölöd. Kell egy kis tökösség, a többi kialakul ahogy gyűlik a tapasztalat

2017. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
33%
@9: a mentőneköakkor van abszolút elsőbbsége, ha a megkülönböztető jelzést használja. A kérdező írásából arra következtettem, hogy a mentő akkor kapcsolta be azt, amikor ő már a kereszteződésben volt. Ilyen esetben nincs szó elsőbbségi viszonyról. Tehát a kérdező semmi olyasmit nem csinált, amiért neheztelni lehetne rá.
2017. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!