Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy irányú utcában egy sávos...

Atuci kérdése:

Egy irányú utcában egy sávos úton jobbról előztek, aminek következtében koccanásos balesetet szenvedtem. Felelősség terhel-e ilyenkor?

Figyelt kérdés
Irányjelzőt időben kitettem jobbra, lassítottam, és felhúzódtam az út közepéig, hogy be tudjak fordulni. A mögöttem jövő elmondása szerint azt hitte balra akarok fordulni a parkolóba. Rendőr szerint nem kellő alapossággal kanyarodtam. Mikor az irányjelzőt kitettem, nem láttam, hogy mögülem be fog vágni valaki, illetve járdára kellet felhajtanom, hogy az udvarra behajtsak, gyalogos forgalomra is kellett figyelnem.

2017. nov. 12. 16:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem lehet bizonyítani az indexelés tényét és pontos időbeli kezdetét. A mögötted levő azt fogja mondani hogy látta hogy te balra húzódtál és megállsz ezért ő elment melletted ,indexet nem látott avagy csak az utolsó pillanatban .Szóval téged fognak kihozni hibásnak! Sajnos ezt bebuktad,a rendőr jól mondta.


Balra húzódás után bele kellett volna nézni a tükörbe hogy megnézd van e másik autó melletted és akarnak e kikerülni. Mert alap helyzetben jobbra húzódva kellene jobbra kanyarodni nem "kamionosan" hatalmas ívben .Sajnos sokan azt hiszik a kisautójukkal is hogy kamiont vezetnek és olyan íveket vesznek hogy az már vicc kategória.

2017. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
akkor se mehet el mellette jobbról a másik
2017. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"A mögöttem jövő elmondása szerint azt hitte balra akarok fordulni a parkolóba."

Ha ezt a helyszínelő rendőrnek is elmondta, és jegyzőkönyvezve lett, akkor nagy baj már nem lehet, a főbűnös a másik sofőr lesz.

Ha irányjelzőt használtál, és ezt ő nem is tagadja, akkor az neked jó.


Az viszont elképzelhető, hogy téged is hibásnak fognak tartani bizonyos (kisebb) mértékben.

A KRESZ 31. § azt mondja, hogy nem kötelező az úttest jobb széle mellől jobbra kanyarodni, szükség esetén ettől el lehet térni, de fokozott figyelemmel szabad csak az ilyen manővert végrehajtani.

A kérdés itt az, hogy neked kellett-e látnod az eljáró hatóság szerint, hogy jobbról előz a másik autó. De szerintem olyan hirtelen ment melléd, hogy a szűk bejáróra való figyelés miatt el fogják fogadni, hogy a további nézelődésre nem volt lehetőséged, és megtettél minden elvárhatót. De persze, biztosat nem én tudok mondani...

2017. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!