Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 4x buktam meg forgalmi vizsgan...

4x buktam meg forgalmi vizsgan, erdemes folytatni?

Figyelt kérdés
Nemsokara nekifutok otodjere is. Nagyon felek tole, PAV-ra nem szeretnek menni.. Mire szamithatok otodik vizsgan? 2 vb lesz? Azt hallottam hogy aprobb hibakat itt mar elneznek. Ez igaz? Akinek volt ilyenben resze, meselje mar el:( Lelkiekben en mar osszeomlottam.. Tippeket, tanacsokat szivesen meghallgatnek, koszonom elore is valaszotokat! 18L

2018. febr. 28. 19:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#8 Nyíregyháza
2018. febr. 28. 20:20
 12/23 A kérdező kommentje:

#9 az első valaszomban leirtam miert buktam meg:) mar 45 oranal tartok egyebkent. Feladni nem szeretnem, mert tenyleg sok penzben van mar, de a PAVRA sem szeretnek menni..


Köszönöm az eddigi válaszokat!!

2018. febr. 28. 20:24
 13/23 A kérdező kommentje:
#6 koszonom a biztatast, azt sem tudod mi a hattere, meg hogy hogyan vezetek, de egybol azt kell erre mondani hogy nem valo az utra..
2018. febr. 28. 20:28
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#9 vagyok.

45 óránál már négyszer voltál vizsgázni?

Az még nem is olyan sok óra. Én ha jól emlékszem 40-nél mentem másodszorra.

Nem lenne jobb ha vizsga előtt vezetnél még pár órát és csak utána mennél ismét?

2018. febr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Az persze várható volt ezen az oldalon, hogy jön a sok álszent majom, hogy Ő bizony annyira jól vezetett, hogy be se kellett fejeznie a vizsgát, 2 perc után meg lett neki, meg aki egyszer megbukott az nem való az utakra dumákkal.


Ehhez képest a valóság a következő:

1. Ha egy vizsgán meg akarnak buktatni, akkor meg is fognak buktatni, akármennyire jól vezetsz. Apró, nem egyértelmű dolgokba mindig bele lehet kötni (nem nézett elég gyakran a tükörbe, nem elég magabiztos a kuplungkezelése, satöbbi, satöbbi), ráadásul van jó pár olyan helyzet, amikor nincs jó döntés. Nem létezik. A legtipikusabb eset amikor valakinek elsőbbsége van, de nem él vele. Ha elindulsz megbuktál, mert nem adtad meg az elsőbbséget, ha nem indulsz el megbuktál, mert indokolatlanul feltartod a forgalmat.

Én pár ilyen kérdést feltettem az oktatónak, hogy ezekben a helyzetekben mit csináljak és konkrétan mellébeszélt.

2. Az, hogy valaki hogy vezet forgalmi vizsgán nem biztos, hogy köszönőviszonyban van azzal, hogy fog vezetni némi egyedül vezetés után.

Egyrészt a vizsgadrukk van akire sokkal jobban hat, ami nyilván nincs jelen, ha a tescoból hozod haza a nagybevásárlást, másrészt meg nagyon más úgy vezetni, hogy az oktató gondolkodása szerint kell cselekedni. Én például cefet szarul vezettem oktatóval, az elejétől a végéig.

Aztán néhány óra egyedül vezetés után, a saját döntéseimet meghozva, most kifejezetten jól (nyugodtan, előretekintően, figyelmesen) vezetek, ami oktató mellett egyik sem volt elmondható, mert végig azon görcsöltem, hogy épp miért fog lecseszni.


Úgyhogy meg kell próbálni ötödjére is, főleg ha olyanok miatt nem lett meg, hogy nem az első helyre parkoltál le, vagy egy keresztedőzésben nem álltál meg szög 0 km/h-ra.

2018. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#9

ezen mar gondolkoztam enis, lehet jobb lenne ugy!:)

2018. febr. 28. 20:55
 17/23 A kérdező kommentje:
#15 köszönöm a hosszú válaszod, és a biztatást is!! Teljes mértékben igazad van :)
2018. febr. 28. 20:59
 18/23 anonim ***** válasza:
92%

45 óránál 4 vizsga?????

Én az első vizsgámig vezettem 45 órát, nem voltam rossz egyáltalán, de az oktató és a vb a következőt mondta, mikor más vizsgája előtt találkoztak: Ne hibátlanul akarjon vezetni, mert úgysem fog menni. ha hibázunk nyugodtnak kell maradni majd korrigáljunk. Amíg biztonságosan vezet, addig meg nem bukik nyugodjon meg. Vegyen még vizsga előtt pár órát Dezsőtől."

2018. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%

Én kétszer buktam meg szintén Nyiregyen, mindig nagyon ráparáztam a dologra, figyelmetlen voltam és apró dolgokon csúsztam el, vagy értelmetlen dolgokat csináltam amit előtte még sosem. Harmadik alkalommal betegen, lázasan mentem vizsgázni, muszáj volt. Gyógyszert vettem be, tényleg minden bajom volt és nem is érdekelt a vizsga, örültem ha élek. Akkor nem paráztam rá, át is mentem lazán. Lelki okai vannak, nem a vezetési képességekkel van gondod. Azóta a forgalomban sosem volt problémám, már a jogosítvány kiadása után rögtön vezettem, nyugodtan, élvezetesen.

Rá vagy parázva egyre jobban a dologra, a kérdésedből is látszik. Ha valamiért elrontod a vizsgát, az csak ezért lehet. Vehetsz plusz órát még akár 30-at is, felesleges ha ráparázol a dologra, és számolod magadban a másodperceket, hogy megint eltelt 10 mp és nem húztak még meg. Tudom, így voltam én is.

23F

2018. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%

"Én azon a véleményen vagyok (és most ne megsértődjetek, hanem gondoljatok bele), hogy aki ennyiszer megbukik, az inkább ne is vezessen.Nem való az útra."


Ez jogos is lenne, ha a vizsgák között nem pár óra extra vezetés lenne csak. Ez kicsit olyan, mint amikor a hallgató nem tudja a teljes anyagot, de a vizsgák egymás utáni héten vannak és ennyi idő alatt ha akarná, sem tudná megtanulni a fennmaradó anyagrészt, így egymás után használja el a lehetőségeit... Szerinted jogos lenne ilyen esetben az eltiltás? Hiszen biztosan meg tudja tanulni, csak egyszerűen sz.ban van és kevés rá az idő. A megoldás inkább az lenne, hogy ha valaki megbukik 2 vizsga után, akkor kötelező +1-3 hónap vezetés (persze nem elsunyákolva) és csak utána engednék újra vizsgára a tanulót.

2018. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!