Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy ítélhették el a zebrán...

Hogy ítélhették el a zebrán gázoló mentőst?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem a dolgot, a kresz szerint totális elsőbbsége volt, sőt ha mezei autós lett volna is ártatlan a kresz szerint, nem?


2018. márc. 1. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:
De a mentős nem "halálbüntető", éppen erről szól a problémája ennek az ítéletnek. Egy másik ember hibája nem tehet(ne) téged ilyen helyzetbe. Sőt ekkor te is ártatlan elszenvedője vagy inkább a másik hibájának. Azért én úgy képzelem elütni egy embert valami eszméletlen életre szóló megrázó élmény lehet, akkor főleg ha szegény meghal.
2018. márc. 1. 20:45
 12/71 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintem 100%-ban a biciklis volt a hibás, ha tolta volna vagy gyalogos lenne akkor pedig 100%-ban a mentős lenne a hibás."


Szerintem ez nem vélemény kérdése. Megtörtént a helyszínelés, lefolytatták a szabályos eljárást és ezeknek az objektív eredményei mind szembe mennek a személyes véleményeddel. :)

2018. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a jogszabályok szerint az van, amit leírtak. Én persze megértelek, hogy ez bosszant, voltam gyakornok mentőn és most is kórházak közelében dolgozom, így hetente látok szinte állóra lassító mentőt fszparaszt figyelmetlen gyalogok miatt, és személyesen is láttam ,hogy mennyire kell figyelniük vezetésnél (konkrétan ültem sofőr mellett, halálfélelmem volt a szlalomozás közben, de ugye ez kell a gyorsasághoz - nehéz dolguk van, na). Egyébként ugyanezek a figyelmetlen emberek hánynak epét, amikor a mentő három perccel később ér ki a nagyszülőjükhöz vagy gyerekükhöz.


Ez van. A cangás is hibás volt, de ő már nem tudja magát megvédeni, és valakinek el kell vinnie a balhét. Mondjuk hiányolom a kampányt a füldugós zombiközlekedés ellen (zebrapirosba lazán lelép a telefonjába süllyedt zombi), pláne biciklivel - ugyanis ezt a sztorit a mentősofőr meghurcolása mellett/helyett inkább erre kellett volna használni :(

2018. márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, ez egy olyan "valaki vigye el a balhét" ítélet. Csak azt nem értem miért van arra igény, hogy de találjunk egy bűnöst mert az kell. Remélem a fellebbezéssel elérnek valamit. De akkor még mindig ott van, hogy akkor ezek szerint vétlen félként is elítélhetnek ha te az autós vagy a történetben. És majd várhatjuk, hogy egy óra múlva oda is érjen a mentős a haldoklóhoz.
2018. márc. 2. 09:23
 15/71 kovpet ***** válasza:
100%
Felfüggesztett fogházat kapott, nem megy börtönbe. Ráadásul még nem jogerős az ítélet. Hol láttátok ti, hogy börtönbe kell mennie?
2018. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
61%

Nem kapott börtönt így igaz, de bűnösnek hozták ki ami szerintem is ellentmond az itt felhozható kreszszabályoknak, a bírói indoklás is erőltetett.

A bíró szerint a kislány több ponton is kreszt szegett, nem volt elsőbbsége, féktávon belül gurult ki a már kiürült kereszteződésbe. De a mentősnek akkor is le kellett volna állni a zebránál és mindenkivel felvenni a szemkontaktust, hogy ezzel meggyőződjön arról, mindenki átengedi, még az is akinek nincs is elsőbbsége!?, ezt nem tette, a bíró ennek a hiányával indokolta meg a bűnösségét. Pedig ez hol életszerű. Sajnálom mindkettőt, az egyik meghalt a másik igazságtalanul bűnhődik. Nem tudom miért nem elégszik meg a közvélemény azzal, hogy van, hogy nem hibás az sem aki életben maradt. A régi akasztásokra emlékeztet ez a mentalitás, mikor az összegyűlt tömeg egyszerűen csak látni akarta, hogy valakiken elverik a port, mindegy ki volt bűnös vagy ártatlan, megnézhették hogy példát statuálnak így aztán elégedetten hazamentek.

2018. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 kovpet ***** válasza:
72%
Igen, szerintem sem igazságos, másodfokon remélhetőleg módosítják is majd.
2018. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 Alex Fly ***** válasza:
23%

Az, hogy a KRESZ egyes szabályai nem érvényesek ra, még nem jelenti azt, hogy minden szabályt figyelmen kívül hagyhat.

Ha valaki átmehet a piroson, az nem azt jelenti hogy 90-es tempóval hajthat a zebrára a gyalogosok közé. A megkülönböztető jelzés használata nem ad engedélyt baleset okozására. A használatával nagyobb felelősség is jár...

2018. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
Blikk... Gondolom valaki arról beszélt a riporter jelenlétében, hogy ő börtönbe küldené a gázoló mentőst és ezt szépen kiforgatta.
2018. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
55%

"nem volt elsőbbsége, féktávon belül gurult ki a már kiürült kereszteződésbe"


Mármint a lakott területen elvárt féktávon belül vagy a mentő tempójának féktávján belül? Azért a kettő között akad majd 50 méter.


"De a mentősnek akkor is le kellett volna állni a zebránál és mindenkivel felvenni a szemkontaktust, hogy ezzel meggyőződjön arról, mindenki átengedi, még az is akinek nincs is elsőbbsége!?"


Ahogy írod. Attól, hogy a szirénázó járművek mentesülnek a legtöbb kresz szabály alól az még nem azt jelenti, hogy csuma gázzal verethetik keresztül a Blahán a piroson.

Van egy rakás külső és belső videó a neten, ha megnézed a vonulásokat pl Budapesten azokon a helyeken ahol fokozott a kockázata annak, hogy a birka a mentő elé kerüljön ott lassítanak, a többi helyen meg küldik neki.


Az a baj, hogy sokan fordítva próbálják értelmezni a dolgot. A megkülönböztető járművek vezetői CSAK AKKOR hagyhatják figyelmen kívül a kresz szabályait, ha meggyőződtek arról hogy ez nem balesetveszélyes. Ez nem azt jelenti, hogy lehet nyomni a vakvilágba, mert szirénázok.


Minden helyzet, minden szituáció más.

Ebbe a kereszteződésbe PIROS lámpánál beereszkedni 90-nel szerintem kicsit meredek. Egyrészt mert balról is ki jöhet valaki 50-nel ami bizony majd 14 méter/sec és másfél másodperc alatt ott lehet akár a külső sávból érkező mentő előtt, és ha az teherautó vagy busz akkor a mentősök rábsztak. A lány jobbról érkezett és a fa illetve a tábla takarása mögül tekert ki a szirénázó mentő elé, ekkora tempónál a mentősofőrnek esélye sem volt, hogy időben észrevegye, nem hogy megbizonyosodjon arról, hogy elengedi. Persze a kislány hibázott. Viszont a keresztező úton jobbról pl 3 sáv van, egy megálló jármű takarásából is kijöhetett volna másik jármű akár szintén 50km/h sebességgel is. Itt a google utcakép az érkező mentőautó irányából, ráadásul a látási viszonyok is hasonlóak lehettek novemberben ( ez decemberi kép):


[link]


Tegye fel a kezét aki itt napközben piros lámpánál átszáguldana 90-nel!


Ha a kislány nem teker ki az útra vagy ha a mentő nem ennyivel érkezik akkor nincs tragédia. Ha csak egyikőjük hibázik akkor megússzák. Itt mindkettő hibázott.

2018. márc. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!