Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy ítélhették el a zebrán...

Hogy ítélhették el a zebrán gázoló mentőst?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem a dolgot, a kresz szerint totális elsőbbsége volt, sőt ha mezei autós lett volna is ártatlan a kresz szerint, nem?


2018. márc. 1. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 Alex Fly ***** válasza:

Akkor ismét felteszem azt a kérdést, amire nem kaptam választ: az adott kereszteződésben az adott időben mi szabályozta az elsőbbséget? Segítek: a kislány számára nem volt jelentősége az EAK táblának...

Ez alapján kinek is volt elsőbbsége?

2018. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:
Az elsőbbség kapcsán amit gondolok már szintén többedszerre írom. A kislánynak szerintem nem volt elsőbbsége, mert rátekert a zebrára. Ha ugyanez a kislány gyalogol a bíróság indoklását 100% értem. Ennyit tudok most is mondani. Ha megmondod erre a meglátásomra, nem másra, csak erre konkrétan mi az eltérő véleményed szívesen veszem, hisz ezért írtam ki a kérdést.
2018. márc. 10. 11:58
 33/71 Alex Fly ***** válasza:

Nem az a kérdés, ki mit gondol. Az adorr esetben az áthaladási elsőbbséget a forgalomirányító jelzőlámpa szabályozta, amelynek prioritása magasabb, mint a táblázásé.

Mivel működött a lámpa, így az EAK a kisányra nem érvényes.

2018. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:
De folyamatosan többedjére ismétlem, hogy ha gyalogos lett volna vagy tolta volna a biciklit akkor az általad írtak szerint elsőbbsége lett volna, igen! Zöld volt a lámpa, működött, még jó hogy nem a tábla irányít ilyenkor. De mivel kerékpározván akarta átszelni a zebrát az elsőbbségét elveszítette. A kerékpárosnak a kerékpárt hajtva zöld lámpánál sincsen elsőbbsége a zebrán ezt mindenki tudja. Átmehet nyugodtan így is mert a kresz megengedi. Csak akkor kötelessége elsőbbséget adni az autósoknak!
2018. márc. 10. 18:00
 35/71 anonim ***** válasza:

A mentőst itt mindenképp el akarták ítélni, el is ítélték. Az ügyész letöltendőt kért, ilyenkor azért a bíróságon van egy nyomás úgymond. Igazából ilyenkor neki ki kell találni miért és hogyan lehet elítélni akit az ügyészség elítélésre szán, ha nem is ad letöltendőt, nem igazán jó totálisan szembemenni az ügyészséggel azzal, hogy ő meg felmenti. Hacsak nem derül ki valami kétséget kizáró dolog, de itt ugye egy balesetről van szó, ilyesmi nem várható.


Az a baj, hogy az ítéletet alá is kell tudni támasztani és nem akárhogyan, hanem egyértelműen megfeleltetve a törvényeknek, jogszabályoknak. Ezt a részt itt nem sikerült összehozni. A zöld jelzésű vagy lámpa nélküli gyalogátkelőn áttekerő biciklisnek nincs elsőbbsége, nincs miről lemondania, jól mondja a kérdező, ez nem bonyolult. Érződik, hogy a bíró kínlódott azzal, hogy az ítéletet jogosságát megtalálja. Ezért nem csoda, ha összevitáznak az ítéleten az emberek, hisz valaki érzi az indoklás és kresz ellentmondását valaki meg igényli, hogy egy ilyen esetben akkor is legyen egy bűnös, mert az kell.

2018. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:

"A zöld jelzésű vagy lámpa nélküli gyalogátkelőn áttekerő biciklisnek nincs elsőbbsége, nincs miről lemondania, jól mondja a kérdező, ez nem bonyolult. "


Akkor szabadon elgázolható? :D

2018. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 Alex Fly ***** válasza:
A zöld jelzésnél áttekerő kerékpárossal szemben a tilosban haladónak lenne elsőbbsége? Ilyesmit én nem találtam a KRESZben...
2018. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:

"Akkor szabadon elgázolható? :D"


Nem. Csak aki mégis elgázolja az nem elítélendő. Szerencsétlen baleset történt. De ezt is már kifejtettem.

2018. márc. 11. 08:21
 39/71 A kérdező kommentje:

"A zöld jelzésnél áttekerő kerékpárossal szemben a tilosban haladónak lenne elsőbbsége?"


Annak nem. De a megkülönböztető jelzéssel haladó mentő nem tilosban haladó, hanem elsőbbséggel haladó. De ezt is már letárgyaltuk.

2018. márc. 11. 08:22
 40/71 anonim ***** válasza:

#36


Ne haragudj de te hogy lehetsz ennyire velejedig rosszindulatú? Mi az, hogy "akkor elgázolható"? Mert a mentős azért ütötte el mert elgázolható volt? Látta de gondolta, nincs elsőbbsége, elgázolhatom. Normális vagy?

2018. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!