Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy ítélhették el a zebrán...

Hogy ítélhették el a zebrán gázoló mentőst?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem a dolgot, a kresz szerint totális elsőbbsége volt, sőt ha mezei autós lett volna is ártatlan a kresz szerint, nem?


2018. márc. 1. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:

Ha minden egyértelmű lenne, akkor az ügyvédekre nem lenne szükség.

Már pedig azoknak meg kell élni az ilyen és hasonló ügyekből gazdagon.

2018. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
A cikket elolvastad? Nem ítélték el. Még nem. Részleteket nem tudunk. De nem fogják.
2018. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:

Elítélték, felfüggesztettet kapott tényleg, csak én a híradóban láttam és azt hallottam az ügyészség két év letöltendőt kért, ezt értettem félre úgy, hogy az volt az ítélet. És az ügyészség fellebbezett a felfüggesztett ellen, szóval...

Részleteket is tudunk, ugyanis egy ítélet mindig bírói indoklással jár, itt is felolvasta a bíró, már leírtam. Azért ítélte el, mert nem győződött meg szemkontaktus útján!? mindenki átadta e neki az elsőbbséget. Ez pedig egy béna, "jobbat nem tudok de muszáj valamit mondani" szintű magyarázat, ellentmond az alap intelligenciának, a kresznek ugyanúgy. Akinek nincs elsőbbsége az egészen egyszerűen nem is adhatja át azt ugyanis.

2018. márc. 8. 19:25
 24/71 anonim ***** válasza:

"Azért ítélte el, mert nem győződött meg szemkontaktus útján!?"


Teljesen jogosan. Attól, hogy valami megáll, de a sofőr másfelé néz még lehet nem veszi észre a mentőt és elindul.


"Akinek nincs elsőbbsége az egészen egyszerűen nem is adhatja át azt ugyanis."


És akkor el lehet b@xni 90-nel? :D


Kaptál egy rakás normális indoklást, érdemben egyikre sem válaszoltál csak a fingot fűrészeled. Én feladom :D

2018. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 Alex Fly ***** válasza:

"Akinek nincs elsőbbsége az egészen egyszerűen nem is adhatja át azt ugyanis."


Akkor kezdjük a KRESZ alapjainál:


1.) Az adott kereszteződésben mi határozza meg az elsőbbséget?

2.) Ez alapján kinek volt elsőbbsége?


Ez alapján el lehet dönteni, átadhatja-e...

2018. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam, hogy akinek nincs elsőbbsége azt el lehet baxni 90-nel, csak te lovagolsz ezen, te találtad ki. A bírói indoklás külön ki is tér arra, hogy jogosan lépte túl a megengedett sebességet, ez hozzátartozik a mentés végzéséhez. Nem ez az ítélet alapja. Azt mondom, hogy a gázoló nem hibás, ha az elgázolt nem tartotta be a kreszt, viszont ő meg igen. Ilyen esetben nincs elítélendő résztvevő. Ergo ez a mentős sem bűnös azért mert más nem tartotta be a kreszt. Egyszerűen csak vannak szerencsétlen esetek, mikor nincs bűnös akin bosszút kellene állni.
2018. márc. 8. 21:20
 27/71 anonim ***** válasza:

"A bírói indoklás külön ki is tér arra, hogy jogosan lépte túl a megengedett sebességet, ez hozzátartozik a mentés végzéséhez."


Igen, abban az esetben ha ehhez minden feltétel adott. Ebben a kereszteződésben nem volt adott ehhez minden feltétel.


"Azt mondom, hogy a gázoló nem hibás, ha az elgázolt nem tartotta be a kreszt, viszont ő meg igen."


Ott volt korábban a "részletes" fizikai magyarázat és a helyszínt is elküldtem. Ha ott nem szabálytalan bringás jött volna, hanem szabályos autós azt is szétcsapta volna, akkor már a mentő lenne a hibás?


Nem értem mit nem lehet azon felfogni, hogy a kresz nem jogosít fel arra, hogy szirénázva ész nélkül veresd mindenhol, mert pont ilyenek lesznek belőle. Abban a tempóban ő nem csak a közeledő bringást nem látta, hanem a két keresztező irányból érkező többi közlekedőt sem láthatta, mert ebben fizikailag akadályoztatva volt. Szétcsaphatott volna engem is, téged is, anyádat is meg akármelyikünket.


Ilyen alapon ez is keresztülverhette volna a Blahán 90-nel:

https://www.youtube.com/watch?v=5-h72Y_9XWw


vagy ez is :

https://www.youtube.com/watch?v=RNOaq8uWlP0


Vagy épp ez is:

https://www.youtube.com/watch?v=6KNyeYn25A8


"Azt mondom, hogy a gázoló nem hibás, ha az elgázolt nem tartotta be a kreszt, viszont ő meg igen."

De a gázoló sem tartotta be a kreszt, ezt elfelejtetted? A gázoló abban a kereszteződésben nem mehetett volna annyival, a körülményekhez képest egy laza 100%-os sebességtúllépéssel érkezett.


"Ergo ez a mentős sem bűnös azért mert más nem tartotta be a kreszt."


Olyan nagyvonalúan átsiklasz a fölött, hogy a mentőautó vezetője sem tartotta be a kreszt, komolyan mondom ez már tényleg vicc.

2018. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 A kérdező kommentje:

ma 17:31


Az a vicc ahogy te totál átsiklasz a bíróság által megállapított tényeken és kitalálod szépen magadnak a különböző elítélhető körülményeket. Például ezt a sebesség mániádat. A bíróság elítélte a mentőst. Megindokolta milyen alapon. De a sebesség dolgot külön kiemelte, mint NEM felróható körülményt. Ezt felfogod? Nem. Te folyamatosan nyomod és nyomod azt amit a bíróság elvetett, mint felróható körülmény!!!!!


"A 16 éves lánynak nem lett volna szabad lehaladnia a zebrára, meg kellett volna adnia az elsőbbséget az egyébként lát­ható, hallható mentőautónak – fogalmazott az ítélet indokolásakor dr. Bíró Mariann bíró. Hozzátette, hogy a vádlott – mivel szirénázott, villogott a kocsi – áthaladhatott a piros jelzésen és túlléphette az 50 kilométer/órás sebességkorlátot.

Azonban van egy kitétel: csak akkor szegheti meg a KRESZ ezen rendelkezéseit, ha meggyőződött arról, hogy elsőbbséget kap a többi közlekedőtől, és ennek a többi közlekedő látható jelét adta. Mivel a biciklis fiatal nem nézett a mentőautó felé, nem volt szemkontaktus sem, így a vádlott nem számíthatott arra, hogy a sértett elengedi." -beol.hu


Én személy szerint szigorúan a bíróság megállapításaira reagálok folyamatosan és nem találom ki az egyéb dolgokat sem a mentős védelmében sem a hátrányára. Te igen. Ezt bár tudomásul veszem, de nem tudok a fantáziáiddal érdemben kezdeni semmit, nem érdekelnek. A hivatalos álláspont az érdekes a számomra, ami kizárólag annyi kérdést vet fel mindössze, hogy elsőbbség birtokában volt e a szerencsétlen biciklis vagy nem volt. Egyebet én nem vitatok. A többi már a te agyadba születik de egyszerűen nem azok alapján született az ítélet, szerintem nyugodj bele.

2018. márc. 9. 19:40
 29/71 Alex Fly ***** válasza:

Igen, kérdező. A mentős adott esetben túllépheti a max sebességet és áthaladhat a piroson. Ezért kapott felfüggesztettet.

Ellenkező esetben ui. a BTk 234. §-ába ütköző bűncselekmény miatt az ezen paragrafus (2) bekezdésének c) pontja alapján letöltendő börtönbüntetés lett volna az ítélet.

Most már meg vagy elégedve?

2018. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 A kérdező kommentje:

????????


Mitől lennék? Hogy nem érted amit olvasol?:D. Írtam vagy százszor már, de úgy látszik nektek akkor sem elégszer.....de továbbra sem ez érdekel, a sebesség egy másik hozzászóló kifejezett mániája, beszéld meg vele engem nem zavar, megfér itt is vagy nyithattok új kérdést hozzá.


Engem a biciklis elsőbbségének a kérdése érdekel. Ami az elítélésnek az alapját képezi az indoklásban. Konkrétan ez az egyetlen momentum. Huh.:o

2018. márc. 9. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!