Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy ítélhették el a zebrán...

Hogy ítélhették el a zebrán gázoló mentőst?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem a dolgot, a kresz szerint totális elsőbbsége volt, sőt ha mezei autós lett volna is ártatlan a kresz szerint, nem?


2018. márc. 1. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a helyes linkek:


[link]


[link]

2018. márc. 13. 13:27
 62/71 A kérdező kommentje:

:o

Később újra megpróbálom beszúrni.

2018. márc. 13. 13:32
 63/71 anonim ***** válasza:

Én tudom melyik kereszteződésről van szó :). Ott nincs bicikliút átvezetés a zebrán! Régen volt, de megszüntették, kiraktak egy bicikliút vége táblát még a zebrák elé. A street view-n még az az állapot van, amikor látszott a vörös kerékpárút maradványa de már az ottani állapoton is tisztán látszik, hogy átfestették, zebra lett belőle és világosan ott a bicikliút vége tábla is!

Viszont ez egy friss kép a zebra állapotáról:

[link]


Ez volt a balesetkori állapot.


Tehát kedves Alex Fly.


Ott bezony nincs kerékpárút, megszűnt ugyanis. A kérdésem továbbra is áll. Ugyan milyen indíttatásból rakatták ki a rendőrök ezeket a figyelmeztető táblákat, mi a véleményed? Én nem mondtam, hogy ezek KRESZ táblák! Mégis a bicikliseket figyelmeztetendő kirakták. De mégis miért szerinted? Valamit csak mondj már :).

2018. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt akartam kifejteni. Egy olyan emberrel vitázunk, aki ránéz egy útra, ahol ott a tábla, az útburkolati jel világos, de nem érti amit lát. :D



„A helyszínen jól látható az eredeti vörös színű felfestés (ami a kerékpáros elsőbbségét jelenti), amelyet a kopás miatti felújításkor "elfelejtettek" újrafesteni, ehelyett ráfestették a gyalogátkelőt jelző csíkozást.”


:DDDDDDDD

Nem felejtették el jó reggelt kívánok, direkt ráfestették mikor MEGSZÜNTETTÉK a régi bicikliút átvezetést .:O Ott a bicikliút vége tábla az általad benézett EAK táblával együtt:

[link]

[link]


Az átvezetés felfestése sosincs ráfestve vagy összefestve a zebrával, teljesen külön fut:

[link]


Komolyan gondolod, hogy a bicikliút vége tábla értelmezhető lenne ha itt bicikliút folytatódna?

Komolyan gondolod, hogy a zebrát festők kimentek, hogy gyerekek, fessük ezt a zebrát önhatalmúlag dupla szélességűre, mert az úgy esztétikusabb és kitakarjuk azt a csúnya piros pacát is vele?

Komolyan gondolod, hogy a bírói ítélet nem alapozott volna ennek a sajnálatos balesetnek a megítélésekor egy működő gyalogátkelőn étvezetett bicikliútra??????????????????????


De amúgy tök mindegy mivel a jelenlegi út/zebra állapoton valóban egyértelműen látszik, hogy mennyire össze vissza süketkedsz itt. Hihetetlen vagy tényleg.


És valóban a figyelmeztető táblák amikről a kolléga szövegel befigyelnek és te nem érted őket mert azt hiszed bicikliút, az nem tűnik fel, hogy jé itt vannak ezek a figyelmeztetések, pedig bicikliút, pedig szerintem itt elsőbbséggel karikáz át egy bicós, itt valami nem stimmel, lehet valamit benézek?


Komolyan ne haragudj kimondom ahogy van. Nem akarok sértegetni ezek tények, ez van. Egy ostoba, tudatlan, végtelenül buta ember vagy . Nincs jogsid, a KRESZ magas neked. Ráadásul egy a kerékpáros mozgalmak által is folyamatosan visszatérően tárgyalt, a rendőrség által szankcionált (5-50.000Ft) KRESZ szabály szegést tagadsz mint egy mániás. Mindenki hülye csak te vagy helikopter, ahogy mondani szokták erre a jelenségre. Olyan mértékű együgyűségekre reagálok most már oldalakon át, hogy ezt már méltatlannak érzem. Naponta vezetek belvárosi környezetben, 25 éve van meg a jogsim, KRESZ vizsga birtokában levők számára vitán felül álló dolgokat magyarázok a te szintednek. Ehhez komolyan le kell alacsonyodni.

2018. márc. 13. 14:49
 65/71 Alex Fly ***** válasza:

@64: kezdem érteni a "logikádat"...

Tehát ha jól értemb a lány azért volt szabálytalan, mert a közút kezelője a hatályos útügyi előírásokkal szembemenve szabálytalanul megszüntette a kötelezően kialakítandó átvezetést. Nyilván szabályosabb a létező szabályok betartása és betartatása helyett nemlétező szabály megsértésére figyelmeztető reklámtáblákkal teleszemetelni a környéket.

És ugye az érvek helyett ismét a személyeskedés... Nem mintha bárkinek túl sok köze lenne hozzá, de a KRESZ-vizsgán nem sikerült egy pontot sem veszteni. És nem a 25 évvel ezelőtti szabályozásból, melyeket azóta többször is módosítottak anélkül, hogy ezt a járművezetők jelentős része tudná. És lehetb hogy napi szinten közlekedsz a városban, de a közlekedésem során napi szinten akadok össze olyanokkalb akik a legelemigg szabályismeret nélkül ülnek a volán mögé mindennap -akár hivatásszerűen is. Tehát hogy kinek milyen elavult tudása van és milyen gyakran veszélyezteti a többi közlekedőt, az nem sokat jelent a jelen esetben.

Persze ugye én csak hülye lehetek ehhez; mint ahogy az ügyben eljáró bíró is, aki ugyanúgy holmi KRESZ alapján ítélte bűnösnek a sofőrt és nem a reklámtáblákkal foglalkozott...

2018. márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 A kérdező kommentje:

"mert a közút kezelője a hatályos útügyi előírásokkal szembemenve szabálytalanul megszüntette a kötelezően kialakítandó átvezetést."


A közút kezelő szabályosan járt el. Lefestette az átvezetést mivel a bicikliút megszűnt. A képeket nem látod? Bicikliút vége tábla sem értelmezhető neked? Akkor mit kéne átvezetni? Már ne is erőlködj azzal, hogy valakinek bemeséled, te letettél egy KRESZ vizsgát. Az év vicce :D

2018. márc. 13. 15:35
 67/71 anonim ***** válasza:
Akkor csak ott van a kerékpárút neked? Biztosan mondom neked, mint a környék hébe hóba arrajáró ismerője, hogy régen nincs már. :)))) De ez a képek alapján csak egy szellemi fogyatékosnak nem állna össze, ehhez szerintem nem is kell kresz vizsga sem jogosítvány csak intelligencia. Nem az a szégyen ám mikor valaki beismeri, hogy tévedtem, hanem az amikor még ilyen nyilvánvaló bukta után is inkább szánalmasan üti a döglött lovat. Gyenge jellem.
2018. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 Alex Fly ***** válasza:

@66: azt viszont sehol nem látom, hogy a kerékpárút végével az addig ott haladókat hogy integrálják vissza a közúti forgalomba. Az erre szolgáló, kötelezően kiépítendő infrának nyoma sincs.

Akkor mennyire is szabályos?

2018. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 A kérdező kommentje:
Szokásos kapálózásod ez de most sem lesz tőle igazad, nem tartozik ide, az áldozat a zebrát használta. Nincs kerékpárút átvezetés, de te látni véled, ezigen. Tehetséges vagy :D. Végül is csak egy olyan emberrel próbáltam sokkal összetettebb KRESZ helyzetet megértetni, akinek egy nyomorult bicikliút meglétének a megállapítása is meghaladja a képességeit.
2018. márc. 13. 18:47
 70/71 Alex Fly ***** válasza:
Ne szórakozz kérdező! Pontosan erről van szó, hogy nem látom a KÖTELEZŐEN KIALAKÍTANDÓ átvezetést ott, ahol a kerékpárút keresztezi az úttestet. Mit az, amit ebből nem tudsz felfogni?
2018. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!