Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy ítélhették el a zebrán...

Hogy ítélhették el a zebrán gázoló mentőst?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem a dolgot, a kresz szerint totális elsőbbsége volt, sőt ha mezei autós lett volna is ártatlan a kresz szerint, nem?


2018. márc. 1. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 Alex Fly ***** válasza:

@39: hogy ki mit tárgyalt le, az nem számít; attól még a szabályok a lényegesek.

Az elsőbbségi szabályok között pedig nem szerepel a mentő szirénája...

Az erősorrendet s következők határozzák meg:

- forgalomirányító rendőr

- jelzőlámpa

- táblázás

- jobbkéz- illetve kanyarodási szabály.

Jelen esetben lámpás kereszteződésről van szó, amely szerint a kislány mehetett.

A sziréna használata arra jogosít, hogy ezeket figyelmen kívül hagyhassa a sofőr, ha ezzel az élet- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.

De mint tudjuk igencsak veszélyeztette...

2018. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:

#40:


"Ne haragudj de te hogy lehetsz ennyire velejedig rosszindulatú? Mi az, hogy "akkor elgázolható"? Mert a mentős azért ütötte el mert elgázolható volt? Látta de gondolta, nincs elsőbbsége, elgázolhatom. Normális vagy?"


A a fenti eszmefuttatásból nekem ez jön le. Látod a kérdező is megírta:

"Nem. Csak aki mégis elgázolja az nem elítélendő. "


Tehát akkor szabadon, következmények nélkül elüthető. Vagy mégsem?


Nem vagyok sem rosszindulatú sem nem normális. Ha visszaolvasol normálisan megindokoltam miért hibás ebben az esetben a mentőgépkocsi vezetője. Bár a kérdező szerint is gyökér vagyok, mert a bíróság nem azt mondta.. bár nem tudom honnan van meg neki a teljes bírósági anyag,az összes szakértői vélemény illetve a bizonyítási eljárás részletes anyaga ( persze a bizonyítási eljárás keretében véletlenül sem a sebességet vizsgálták.. :D ).

Az a baj, hogy normálisan leírtam miért hibás mindkét fél és milyen hibát követett el a mentőautó vezetője amiért felelősségre kell vonni ( a másikat már nem nagyon lehet ), de te és a kérdező kérdező még mindig ott jártok, hogy ez egy szerencsétlen baleset amit a kislány okozott, holott ez nettó hazugság. Ha kicsit túltolva írom le, hogy hátha átlépi valami az ingerküszöbötöket és bevillan, hogy hoppá, akkor meg én vagyok a hülye :D


Alex Fly is leírta normálisan, érvekkel, gyanítom holnapra ő is idiótának lesz titulálva, mert nem azt merte leírni amit a kérdező szeretett volna olvasni.

2018. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 A kérdező kommentje:

Ez a topik az "ismétlés a tudás anyja" jeligére üzemel miattatok, századjára is lenyomjátok ugyanazt a süketelést. :DDDDDD Lássuk!


ma 11:51

Igen,már mondtad ezeket. És igen, én meg már mondtam, hogy a fenti szabályok adta elsőbbségét abban a pillanatban elveszítette, ahogyan a kerékpárt nem tolva, hanem HAJTVA gurult a zebrára.

A kerékpár jármű, nem gyalogos. De!!!!

Már azt is ezerszer letárgyaltuk, hogy itt speciel a mentővel szemben gyalogosként sem lett volna elsőbbsége, ahogy az az indoklásban is benne van. Nem baj. Te ezredjére is ezzel próbálkozol. Mintha azt hinnéd, ha kitartóan ismételgetsz egy tévedést akkor az egyszer csak igazzá válik. Nem, hülyeség marad, nyugodtan ismételgesd, az marad.

Itt és még ezer másik biciklis oldalon elég szépen és igazán részletekbe menően kifejtik a kresz szabályait is beidézve:

[link]

A lényeg:

"21. § (7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van – kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is – az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.


Ez alapján nem kötelező leszállni a bringáról, legfeljebb erősen javasolt, mert itt csak a gyalogosnak van elsőbbsége a járművekhez képest, A KERÉKPÁROSNAK MINT JÁRMŰNEK NINCS. Így ha balesetet szenved egy autóval történő ütközésben, mindenképpen felmerül az ő felelőssége (is)."


Ennyi. Ennyi is marad, akármennyiszer ismétled el az elsőbbség szabályait, ha egyszer ezt a momentumot meg nagyvonalúan kerülöd mint a pestist, mert akkor jajezdeciki, de nem lesz igazad. Hát bizony, van hogy be kellene ismerni, nem tovább égetni a butaságunkkal és az értelmezési problémáinkkal magunkat. Ha neked a fentiek sem világítják meg a sötétséget, akkor itt fel kell adnunk, nem is fogja már semmi. Köszönöm a figyelmedet.



ma 13:08

Pedig igaza van. Ez az el lehet ütni mantra tényleg egyetlen esetben értelmezhető, ha feltételezed, hogy a mentős direkt gázolt. Undorító.

2018. márc. 11. 13:59
 44/71 anonim ***** válasza:
Alex Fly látod, nem is kellett várni holnapig :D
2018. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:

Tételesen megcáfoltam amit az elsőbbségről -gondol-, merthogy nem -tud-, ez világos. Valamint kiegészítettem mindazzal amit se nem gondol se nem tud. Akkor?


Ha valakik oldalakon keresztül butának látszanak akkor egyszer csak eljutsz a felismeréhez, hogy azok is. Aztán uram bocsá kicsúszik a szádon a konklúzió. Nem bántásból írtam, hanem jó okkal, bárki visszaolvashat benneteket ahogy engem is.

2018. márc. 11. 19:57
 46/71 Alex Fly ***** válasza:

@John_McClane: valóban nem... :)

De ezen már nem akadok fenn: sokak szerint elképzelhetetlen azb hogy valahol egy kerékpárral közlekedőnek elsőbbsége legyen.

Lehet idézni mindenféle weboldalakatb de az ítélet nem az azokban leírtak alapján lett megállapítva, hanem a KRESZ szabályai szerint.


Igen, az adott kereszteződésben a kislánynak elsőbbségadási kötelezettsége lenne az útra lehajtáskor, amit az EAK tábla jelez. Ezt nem vitatja senki.

Az viszont nyilván elkerülte a kommentelők figyelmét -habár többször is említettem-, hogy az adott időben nem a táblázás, hanem a jelzőlámpa irányította a forgalmat. És mivel annak magasabb a prioritása, így felülírja a táblázás által meghatározott elsőbbségi viszonyokat. Ilyenkor az mehet, akinek zöld és az vár, akinek piros.

A mentős és az áldozata viszonyában ez nem a mentőnek jelentett elsőbbséget. Mit lehet ezen nem érteni?

2018. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:

# 46


Még véletlenül sem lesz zöld lámpánál sem a zebrán elsőbbséged, azt mindig köteles vagy megadni az autósoknak, majd aztán tekerhetsz át! Miattatok kellett számtalan zebránál, lámpásaknál is az ilyesmi figyelmeztetőtáblákat kirakosgatni, mert nem értitek meg a kreszt, így jobb ha a fejetekbe verik, hogy ne is gondolkodj csak szállj le akkor bammeg:

[link]


Az világos, hogy nincs jogsid, de igazán remélem, hogy biciklid sincs! Nem sok jóra utal, hogy ezt az egyszerű biciklis-elsőbbség dolgot nem tudod összerakni.

2018. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 Alex Fly ***** válasza:

@47: esetleg személyeskedés helyett érveket is tudnál hozni?

Kezdetnek pl. a KRESZ általad hivatkozott pontja megfelelne. Segítségképpen:

[link]

Itt megkeresheted, hol található az, hogy a forgalomirányító jelzőlámpa zöld jelzése a kerékpárral közlekedők számára -a többi járműtől eltérően- elsőbbségadási kötelezettséget jelent.

Utána folytathatjuk...

2018. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:

# 48


Kicsit gondolkodni kéne. A kreszbe nem írhatnak neked ilyeneket, csak mert te nem tudod összerakni a szabályokat, hogy


896 §

Benőke figyelj, a bicóddal nem vagy gyalogos kisfiam. Lámpa nélkül sem. A zöld lámpánál sem. Sehol sem ami gyalogosoké. Bencike, még egyszer tisztázzuk, a zöld lámpánál sincs elsőbbséged ha nem szállsz le a biciklidről.


Akinek ilyen szint kell az felejtse el a kreszt, a közlekedést, gyalogoljon, buszozzon, mert a kresz értelmezése intelligenciát kíván.



A szabályt is már megkaptad, nem olvastad vagy nem tudtad értelmezni?

A kresz meghatározza kinek van elsőbbsége a gyalogátkelőhelyen. 21. §A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van– kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is– az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.

Akárhogy nézzük, itt csak gyalogos van, tehát csak a gyalogosnak. Senki másnak!


Tehát! Itt neked kellene tudni idézni, hogy a gyalogáthelyen érvényes elsőbbségről szóló par. hol deklarálja a kerékpárost is. Vagy azt a paragrafust, amiben a kerékpáros a kresz szerint nem jármű, hanem gyalogos. Ha van ilyen tedd meg, hogy beírod. Ha nem tudsz ilyet akkor gyalogátkelőn mitől hiszed, hogy egy jármű elsőbbséget élvezne, honnan szeded?


Nem reagálsz a beidézett szabályokra. Nem reagáltál arra sem amit én felhoztam, hogy ha neked van igazad mire lehet vélni a kis bicikliseket figyelmeztető táblácskákat. Pedig ez végre nem terelés lenne.

2018. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 Alex Fly ***** válasza:

@49: az említett paragrafus -ahogy írtad is- a gyalogosok elsőbbségét szabályozza. Azt is írtad, hogy a kislány nem gyalogos volt.

Ergo teljesen irreleváns a KRESZ eme pontja, mivel jelen esetben nem a gyalogos és az úttesten haladó jármű közötti elsőbbségi szabályok az irányadók.


Engem az a szabály érdekelne, amely szerint a lámpa tilos jelzésén áthaladó járműnek elsőbbsége van a lámpa szabad jelzésén haladóval szemben, amennyiben az kerékpáros. Ugyanis ilyen szabályra hivatkozol; ennek semmi köze a gyalogosoknak járó elsőbbséghez...

2018. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!