Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amennyiben van egy olyan...

Amennyiben van egy olyan ötletem, amellyel (elsősorban) az autópályák biztonságát lehetne javítani, akkor azt hol, milyen hivatal felé tudnám jelezni, mint újítást?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 17. 17:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Nem igazán világos, mivel nem értesz egyet..."


Nem tudom, láttad-e azt a videót, amelyen egy önvezető autó belerohant az előtte álló hófehér autóba, csak mert a szemből jövő verőfényes napsütésben nem vette észre. - Minél inkább automatizálják a közlekedést, annál inkább fokozni kell a biztonságot...


Egyébként kicsikét mintha félreértettétek volna a felvetésem: Szabálytalankodók/figyelmetlenek mindig is lesznek (sajnos), annak kockázatát kell a lehető legkisebbre szorítani, hogy egy balesetből tömegbaleset legyen...

2018. ápr. 17. 21:12
 12/22 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


Remélem, hogy a tervezett célomat elérem: Azt, hogy az ötletem; mely egy súlyos baleset videofelvételének megnézése során adódott, a megfelelő szakemberek átgondolják. Hátha. (Szerintem a biztonsági szélvédő is ötletek tucatjából fejlődött oda, ahol ma tart...)


Sajnos nincs időm a válaszokra itt már reagálni, én tulajdonképpen már elmondtam, amit akartam. Ha hülyeség, hát elnézésüket kérem.


Végezetül én csak egy videót osztanék itt már meg, külön köszönet érte a készítőnek!


A közlekedés biztonsága mindannyiunk érdeke! :)


https://www.youtube.com/watch?v=Pl-uD9xaRbs

2018. ápr. 17. 21:34
 13/22 anonim ***** válasza:
Végülis így is lehet vitázni, bár ez olyan fideszes. Amit akartál elmondtad, oszt jól van. Oké.
2018. ápr. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 D. Brasco ***** válasza:
0%
Mar valahogy az elejen sejtettem hogy ez a vilagmegvalto ötleted kb egy ilyen szintű értelme nincs baromság lesz....
2018. ápr. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#13 és #14-nek:


Na épp ezért nem fogjátok soha megérteni azt, hogy miért jeleztem, hogy nem kívánok ehhez többet hozzáfűzni...

De feltételezem, hogy ezt sem értitek...

Részemről itt a PONT ;)

2018. ápr. 18. 10:14
 16/22 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy, de így soha nem viszed semmire.

Az elképzeléseidet nem csak itt, mindenütt érvekkel kell alátámasztani, és az ellenérvekre reagálni kell. Érvekkel, nem meneküléssel.


De ha neked ez így jó, ám legyen.

2018. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 D. Brasco ***** válasza:
9%
Egyem a megsértődött kis szivedet....biztosan borzasztó lehet hogy így elbagatelizáljuk a te halál komoly ötletedet.......de ilyen hülyeségeket én is ki tudok találni....várjál...azt mondja hogy:állítsunk ki minden sarokra egy rendőrt!Minden problema megoldva!
2018. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

D.Brasco!


A TE mentalitásod, és bocsáss meg, de legutóbbi sértegetésed nekem "megér még egy misét"...


De nem meggyőzni akarlak, csak felvázolni, hogy miért volt HÜLYESÉG egyáltalán hallgatnom arra a javaslatra, hogy írjam le itt valahol és rögtön kiderül...


No a fontosabbakat említve:


Feltettem egy kérdést, melyre érdemi választ nem kaptam. Az első felvetés eleve az volt, hogy "sóhvatal"...

Azt nem tudom, hogy egyáltalán lehetséges-e ilyesmi szabadalmaztatása, de mint írtam, azt ÉN nem tudnám megoldani.

Azután, ahogy leírtam, mi is az elképzelésem az jött, hogy eleve egy hülyeség... Azután pár üzenetváltást követően jeleztem, hogy én itt lezárom, mert már remélem, hogy majd esetleg eljut a megfelelő helyre, megfelelő emberekhez..

(ugyanis: nincs időm itt végtelenségig EZEN vitatkozni. Azt hiszem, maga az elképzelés leírva, érthető. Lehet, hogy hülyeség, lehet, hogy nem.) Erre persze rögtön jött az, hogy valaki behozza mellé a politikát... Aztán

D.Brasco megint beszól...

Erre jelzem, hogy éppen ezért írtam, hogy én ITT nem akarok ezen tovább vitázni. Erre jön a "menekülés" meg az "ilyet én is ki tudok találni", plusz D.Brasco-tól a sértegetés...


No figyu csak: Eleve rosszul közelítették meg azok a felvetésem, akik agyament példákkal és "érvekkel" rögtön leszólták.


UGYANIS:

(csak egyet-egyet idézek; kifejtve utána a véleményem, mert nekem ERRE, NINCS időm!!)


Szóval:


"Másrészt butaság. Azt mondod, az emberek sokszor szabálytalanul közlekednek, ezért figyelmeztető lámpákat kéne kihelyezni. Sajnos azonban azok, akik leszarják a szabályokat, pont ugyanúgy leszarnák a figyelmeztető lámpáidat is. "


Na erre ez az én véleményem: Általában minden vasútvonalat keresztez számos helyen valamilyen út. (Ezeket hívják vasúti átjárónak...) Vannak olyan vasúti átjárók, ahol még fénysorompó sincs. Vannak olyanok, ahol automata sorompók vannak, van ahol csak fél- van ahol teljes... Nos a válaszadó hozzáállása alapján akkor a sima fénysorompók eleve feleslegesek, vagy megfordítva a helyzetet: ha van fénysorompó, akkor meg már minek a zárt sorompó... Nem de bár??? Tartsák be a szabályokat, "'oszt jó napot!" NEM???

Szóval az idézett vélemény alapján, elvileg ezekre sem lenne szükség. Amúgy: PONT hogy vannak, akik lesz*rják a vasúti fénysorpompókat; általában azok olykor benne is vannak a hírekben... EZÉRT kellenek a sorompók, barátom!


A másik idézet:


"Azzal, hogy az amúgy is szabálytalanul közlekedőknek akarsz külön figyelmeztető fényeket, gyakorlatilag legalizálod a szabálytalanságukat (vagyis a közúti veszélyeztetést)."


Ez nem CSAK és kimondottan a szabálytalankodóknak szólna, hanem MINDENKINEK!! Mit gondoltok, kánikulában miért hívják fel az emberek figyelmét a lehetséges lassabb reflexekre?? Hát épp EZ az!!! Aki úgy érzi, hogy a megszokott féktávolságot betartva szabályosan közlekedik, az tulajdonképpen a megnyúlt reakcióidővel már nem is tartja be a megfelelő féktávolságot. Azután jön egy baleset. Utána meg a többi. Sorba...


...


Szóval azért, mert egy teljesen jóindulatú és szerintem világosan leírt, célratörő ötletet valaki hülyeségnek tart, még nem kell rögtön az illetőt leszólni, meg esetleg sértegetni! (Akinek nem inge, ne vegye magára...!!)


EZ a magyar mentalitás egyik nagy szomorúsága: Rengetegszer átgondolás nélkül másokat leoltani: "Hülység!" "Baromság!"; ha esetleg nem az... : "kivitelezhetetlen!"; ha esetleg nem az...:


"MINEK????"



Hát elhihetitek, hogy bármi hasonló ötletem lesz később, azt nem nyilvános fórumon fogom megvitatni...


U.I.: Szíves elnézést kérek azoktól, akik úgy érzik, hogy e kérdés megnyitásával az idejüket raboltam.


Minden jót, és SZERENCSÉS utat kívánok mindenkinek! ;)

:)

2018. ápr. 18. 15:55
 19/22 D. Brasco ***** válasza:
Te reménytelen eset vagy.........
2018. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"...hogy ez a világmegváltó ötleted kb egy ilyen szintű értelme nincs baromság lesz."

"Nekem mindegy, de így soha nem viszed semmire."

"Te reménytelen eset vagy......."

Jááááj á hííírös máágyár áptimizmúás jááááááj! Mert ugyebár mindig könnyebb értelmifogyatékosnak nevezni valakit mint megpróbálni elmagyarázni hogy miben nincs igaza.


Egyébként szabálytalankodók voltak vannak és lesznek, büntetés ide vagy oda.

De talán elszégyellik magukat, ha megkapják a nekik járó ... rivaldafényt.

Arról nem is beszélve hogy "látni is látszani". Ez, ha jól tudom, a szabálykönyvben is benne van. (igen ezt nektek mondtam, kedves önjelölt szakértők és jogászok)


Ja, és magasról nemérdekelnek a szabájok. Megelőzni kell a balesetet!! Nem pedig büntetni meg bíróságosdit játszani amikor már késő!


#jöhetalepontozás

2018. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!