Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amennyiben van egy olyan...

Amennyiben van egy olyan ötletem, amellyel (elsősorban) az autópályák biztonságát lehetne javítani, akkor azt hol, milyen hivatal felé tudnám jelezni, mint újítást?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 17. 17:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Látom, te sem olvastad végig az eszmecserét, csak belepofázol.


Felmerült pár érv a kérdező megoldásai ellen, amit ő nem volt hajlandó megválaszolni, csak megsértődött és közölte, hogy nem érdemeljük meg, hoyg szóba álljon velünk. Ezek után azért valahol jogos, hogy lesajnáljuk, nem?


Ez nem a magyar mentalitás, ez az általános, kulturált, civilizált mentalitás lenne: ő kitalál valamit, mi megvitatjuk, elmondjuk, mik az érveink ellene. Ha ő meg tudja védeni - érvekkel - az igazát, ha meg tud győzni minket arról, hogy az elmélete helyes, akkor elfogadjuk.


Ez így működik mindenütt a tudományos életben. Nem úgy, hogy kitalálok valamit és aki más véleményen van az menjen a csipába.


Ha a kérdező méltóztatott volna érvekkel reagálni, akkor lehet, hogy már sokkal előbbre járna ő is az ötletével, vagy legalább megértette volna, hogy mi a hátulütője, miért nem megvalósítható.


Ő ehelyett durcásan megsértődött és toporzékolva ránkbszta az ajtót.


#20, ha szerinted ezt díjaznunk kellett volna, akkor valami gond van nálad (is).


---


"Megelőzni kell a balesetet!! Nem pedig büntetni meg bíróságosdit játszani amikor már késő!"


Igen, erről beszélünk mi is. Ellentétben a kérdezővel, akinek esze ágában sem volt a balesetek megelőzésével foglalkozni. Ő a már kialakult baleset továbbeszkalálódásáról értekezett. Gondolom ez az apróság elkerülte a figyelmedet.


További jót.

2018. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tetszik az ötleted. Viszont nem látom reális esélyét, hogy egy ilyen megvalósuljon. A szalagkorlátnál is kitaláltak már sokkal jobbat (korlát helyett henger alakú görgők), mégse látni ilyet sehol a magyar utakon.


Nem olcsó egy ilyen rendszert kiépíteni, üzemeltetni, és egyszerűen nem éri meg. Nem olyan túl gyakoriak azért az autópályás tömegbalesetek. Ugyanabból a pénzből, amit erre költenének, érdemesebb lenne mondjuk mentőhelikoptert vásárolni, amit napi szinten lehetne használni, sokkal több ember életét megmentve.


Az ötletedet jónak tartom ettől függetlenül, viszont lehet, hogy más irányba kellene elindulnod. Egy könnyebben kivitelezhető rendszerre lenne szükség.


Lenne egy javaslatom erre. Nagyon sok autós használ navigációs alkalmazást. Én is használom a Waze-t ahol lehet jelezni baleseteket, trafipaxot, stb., és erről a többi autós értesülhet. Viszont több probléma is van ezzel. Például csak az azonos navigációs program használóihoz juthat el az infó. Vagy, hogy nem elég feltűnően jelezi, ha gáz van, stb. Én ezt gondolnám tovább, és egy olyan vészhelyzet jelző rendszerben gondolkoznék, amit össze lehetne kapcsolni a navigációs programokkal, illetve akár a segélyhívó rendszerrel is.


Én a helyedben a Google-t, vagy más nagy, komoly infrastruktúrával rendelkező céget keresnék meg azzal, hogy csináljanak egy vészhelyzet jelző rendszert, illetve a navigációs program fejlesztő cégeket, illetve az autógyártókat. Úgy tudom, hogy a GPS-es nyomkövetővel ellátott segélyhívót kötelezővé akarják tenni az autókban. Én ebbe az irányba gondolkoznék a lámpás megoldás helyett.

2018. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!