Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti veszélyeztetés miatt...

Közúti veszélyeztetés miatt megéri feljelentést tenni? Ha igen, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

[link]


Kálvin tér, Üllői útról kanyarodtam a kiskörútra (motorral). Nedves útburkolat, eső épp elkezdett esni.


A sor elején voltam, a jobbra kanyarodó sávok közül a bal sávban. Elindultam, ahogy zöldre váltott a lámpa, kinéztem balra, hogy nem jön-e valaki át a piroson a Fővám tér felől, majd kanyarodtam tovább (jobbra, Astoria fele), ekkor hallottam, hogy valaki nagyjából mögöttem nagyon magas fordulatszámra pörgetve a motorját gyorsít. Mielőtt tükörbe tudtam volna nézni balra mellettem megjelent egy kocsi, ugyanabban a sávban, mint én, még mindketten kanyarodtunk rá a Múzeum körútra. Borzalmasan megijedtem, mert semmiből termett ott és nagyjából 5 centire haladt el a kormányom mellett, viszonylag nagy sebességkülönbséggel. Ha nem ellenkormányozok, akkor biztos, hogy keresztezzük egymást, a kormányommal nekikoccolok az oldalának és nagy valószínűséggel elesek, mivel megbillenti előre a kormányom.


Felvételt visszanézve látszik, hogy nem közvetlen mögöttem volt (mint ahogy ekkor hittem), hanem a balra menő sávban volt, és piros lámpáját figyelmen kívül hagyva onnan indult meg, amikor a mi lámpánk zöldre váltott.


btk-t fellapozva:

"234. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Itt egyértelműen megszegte a KRESz-t, mivel piros volt neki, és abból a sávból nem is kanyarodhatott volna jobbra, csupán azért tett így, hogy ne kelljen a jobbra kanyarodó dugót kivárnia (bal sávban elhaladt a dugó mellett).

Véleményem szerint a testi épségemet közvetlen veszélynek tette ki azzal, hogy a semmiből, relatíve nagy sebességkülönbséggel, nagyon közel a kormányomhoz elhúzott mellettem, balesetet pusztán úgy elkerülve, hogy minimálisan sikerült szűkítenem kanyar közben az ívet.


Megéri feljelentést tenni szerintetek? Hogy zajlik egy ilyen procedúra?



2018. jún. 27. 23:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A kérdező megosztotta velem a videót. Valóban hibázott az autós és necces volt a szituáció. Nem szándékosan, egyszerűen az a típusú autós akinek nincs agya. Azért sejthette (az autós), hogy hibázott mert amikor a kérdező kérdőre vonta, akkor nem sokat szájalt.

A személyes véleményem az, hogy ilyen mindennap történik a fővárosi közlekedésben, lehet feljelentés tenni, de az autós védekezhet azzal, hogy a motoros túl lassan indult el. ( Nem indult el lassan, ha jól látom csepereg az eső, én is ugyanúgy mentem volna a kérdező ). Ráadásul kb 40m múlva álló kocsisor volt, tipikus agyatlan előre nem gondolkodó, szituációt nem képes felismerő autós volt. Nem rosszindulatú csak hülye, de ezt már írtam.

Nem hiszem, hogy ezért a rendőrség megerőltetném magát, maximum figyelmeztetné. Nem tudom mennyire vigasztalja a kérdezőt, nekem van olyan ismerősöm aki ezért már tükörrúgásos ellencsapással válaszolt volna ( ami szerintem nem helyes ), előbb utóbb biztos fog ilyennel találkozni az autós.

Remekül kezelted a szituációt, és a melletted lévő ezüst kocsi vezetője is eszénél volt, mert hagyott helyet a másik sávban, gondolom ő is látta az egész estet.


Kb ennyi van szerintem ebben az esetben :)

2018. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

#21

Köszi az inputot! :)


Azt nem tudom, láttad-e, de ő a balra kanyarodó sávból indult el, nekik már piros volt a lámpa. Illetve forgalomtól elzárt területen is keresztülment.



Itt látható a kereszteződés:

[link]


#20

Nem értek annyira a joghoz, de azt tudom, hogy ez nem így működik. Bizonyítás szabadon történhet, ha valami nem tetszik neki, külön polgári perben perelhet személyiségi jogok sértése miatt. Ha akar. Ez viszont független lenne az én feljelentésemtől.

2018. jún. 30. 11:37
 23/23 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakit érdekel, itt van a kész, megszerkesztett videó.


[link]

2020. febr. 16. 00:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!