Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti veszélyeztetés miatt...

Közúti veszélyeztetés miatt megéri feljelentést tenni? Ha igen, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

[link]


Kálvin tér, Üllői útról kanyarodtam a kiskörútra (motorral). Nedves útburkolat, eső épp elkezdett esni.


A sor elején voltam, a jobbra kanyarodó sávok közül a bal sávban. Elindultam, ahogy zöldre váltott a lámpa, kinéztem balra, hogy nem jön-e valaki át a piroson a Fővám tér felől, majd kanyarodtam tovább (jobbra, Astoria fele), ekkor hallottam, hogy valaki nagyjából mögöttem nagyon magas fordulatszámra pörgetve a motorját gyorsít. Mielőtt tükörbe tudtam volna nézni balra mellettem megjelent egy kocsi, ugyanabban a sávban, mint én, még mindketten kanyarodtunk rá a Múzeum körútra. Borzalmasan megijedtem, mert semmiből termett ott és nagyjából 5 centire haladt el a kormányom mellett, viszonylag nagy sebességkülönbséggel. Ha nem ellenkormányozok, akkor biztos, hogy keresztezzük egymást, a kormányommal nekikoccolok az oldalának és nagy valószínűséggel elesek, mivel megbillenti előre a kormányom.


Felvételt visszanézve látszik, hogy nem közvetlen mögöttem volt (mint ahogy ekkor hittem), hanem a balra menő sávban volt, és piros lámpáját figyelmen kívül hagyva onnan indult meg, amikor a mi lámpánk zöldre váltott.


btk-t fellapozva:

"234. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Itt egyértelműen megszegte a KRESz-t, mivel piros volt neki, és abból a sávból nem is kanyarodhatott volna jobbra, csupán azért tett így, hogy ne kelljen a jobbra kanyarodó dugót kivárnia (bal sávban elhaladt a dugó mellett).

Véleményem szerint a testi épségemet közvetlen veszélynek tette ki azzal, hogy a semmiből, relatíve nagy sebességkülönbséggel, nagyon közel a kormányomhoz elhúzott mellettem, balesetet pusztán úgy elkerülve, hogy minimálisan sikerült szűkítenem kanyar közben az ívet.


Megéri feljelentést tenni szerintetek? Hogy zajlik egy ilyen procedúra?



2018. jún. 27. 23:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

#9 Igy van, mindenért a rendőrségre megyek és én teszem jól, hálás lehetsz érte.


Eddig négy szabolcsi parasztot jelentettem fel azért, mert a kutyájuk veszélyt jelentett a közúton (!) közlekedőkre. Ezek egy részében elég volt az emberes bírság, máshol a kutyát is elkobozták.

Hála nekem, nyugodta(bba)n sétálhatsz, kerékpározhatsz a Nyíregyháza környéki mellékutakon, kevésbé fenyeget az a veszély, hogy egy felelőtlen gazda miatt széttép téged egy kutya.


A kocsimba felszerelt fedélzeti kamerával mindent veszek - megszámolni sem tudom, hány hajmeresztő előzést bemutató idióta baromállat ellen indult eljárás nekem köszönhetően.

Ezek az emberek ma vagy jóval megfontoltabban vezetnek, vagy épp sehogy, mert nincs már jogsijuk. A lényeg, hogy néhány közveszélyes arccal kevesebb flangál az utakon, ezáltal a korábbinál nagyobb az esélye, hogy biztonságban hazaérsz.


Erre gondolj, amikor jellemtelenséggel vadolsz.

2018. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#11 hogy néz ki egy ilyen feljelentési procedúra az elejétől a végéig?
2018. jún. 28. 12:39
 13/23 anonim ***** válasza:

Látszik a felvételen TISZTÁN a vezető?

Mert ha nem akkor felesleges feljelenteni... semmi nem lesz belőle ha nem látszik a vezető 100%-osan :)

2018. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

#9 Igy van, mindenért a rendőrségre megyek és én teszem jól, hálás lehetsz érte.


Ugyan küldjél már el nekem egy pár ügyiratszámot és utánanézek a te valós feljelentéseidnek.


Kösz.

2018. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
Sőt, nem is kell. Fotózz le egy ilyen feljelentést és takard ki az adataidat, meg természetesen a feljelentett adatait. Mert szerintem kamuzol :)
2018. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
28%
Felesleges feljelenteni. Nem lesz bizonyítékod semmire. Ha meg is van a rendszám ,mert megjegyezted,le fogja tagadni,hogy ott volt. Ha valami csoda folytán kiadják a kamerák adatait,(nem fogják mert ilyenkor sose arra néz vagy már törölték)akkor lehet látszani fog a rendszám de pl az arca nem. Szépen leírja hogy valamelyik családtagja vezethette aznap a kocsit és nem köteles rá tanuvallomást tenni. Ügy lezárva.Neked meg elment legalább 3 napod a semmire.
2018. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Csak a kételyek eloszlatása végett. Saját kamerával lett rögzítve, kiválóan látszik a rendszám is, és az arca is.
2018. jún. 28. 23:15
 18/23 anonim ***** válasza:

A dolog úgy néz ki, hogy bemész a rendőrségre és bejelented, hogy feljelentést akarsz tenni. Nem írok indokot, mert amit te közúti veszélyeztetésnek gondolsz az lehet, hogy több vagy kevesebb - amikor elődadod a mondókádat a tiszt közli veled a lehetőségeid.

A feljelentési procedúra során jegyzőkönyv készül több példányban, természetesen az adataiddal, és kapsz belőle te is egy példányt. Az egész hercehurca végeredményéről majd később ( hetekkel, esetleg hónapokkal később) egy hivatalos értesítést, hogy hogy zárult az egész procedúra - milyen eredménnyel zárult az egész hóbelevanc, az esetleges további eljárások ezután következnek ( pl valami büntetőeljárás a vétkessel szemben, ahol esetleg neked is menned kell a bíróságra ). Ezen szerepel egy ügyiratszám amit nethuszár barátomtól kértem - ha ő a nagy köpönyeges jogi igazság osztó akkor neki hegyekben áll otthon az ilyen papirusz ( dehogy áll, csak a szája jár, ).

Bevallom, nem tudom, hogy a magyar jogrendszer hogy kezeli a saját kamerás felvételeket, van olyan eset ahol biztos figyelembe veszik, de én azt gondolom ha nem egyértelmű a szituáció akkor hagyják az egészet ( amit te egyértelműnek gondolsz, az nem biztos, hogy a rendőrségnek is az ), ráadásul lehet, hogy találnak olyasmit is ami rádnézve is terhelő lehet.

Ebben a konkrét esetben csak a te nézőpontodból ismerjük a történetekt, de lehet, hogy nem teljesen úgy volt ahogy te átélted. Nem azt mondom, hogy nem mondol igazat, csak saját tapasztalatból tudom, hogy egy adott közlekedési szituáció többféle képpen megítélehető és a saját nézőpontom nem biztos, hogy 100%-ig megfelel a valóságnak.

A realitások talaján maradva, személyi sérülés nem történt, anyagi kár sem történt ( hála az égnek nem esett bajod ). Egy ilyen belvárosi szituáció szerintem nem sok eredménnyel zárulhat egy feljelentés, de ha annyira sok időd van, lelked rajta.

2018. jún. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#18


Köszi a választ! :)


Írtam privát üzenetet a videó linkjével.

2018. jún. 30. 09:20
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Hajadra kenheted a kamerádat mert eleve személyiségi jogsértés felvenni vele bármit a másik engedélye nélkül,másrészt nem bevizsgált és hitelesített eszköz, ezért manipulálható ,egy kicsit is jobb ügyvéd szétszed a tárgyaláson és te fogsz büntetést fizetni,nem az autós.
2018. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!