Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem értik, hogy a...

Miért nem értik, hogy a biztonsági öv akár életet is menthet?

Figyelt kérdés
Néha viszek autóval olyan személyt, aki még soha életében nem vezetett, autóba is alig ül, néha hónapokig egyáltalán nem. Minden indulás előtt felszólításra is alig-alig akarja bekapcsolni, mondván, hogy hülyeség. De amíg nem kapcsolja be, de már összefoglalva kezd elegem lenni ebből a dologból, mert amellett, hogy a vezető jogosítványával játszik, mellesleg az életével és akár máséval is. Hogyan magyarázzam végre el neki, hogy megértse, hogy igenis kell a biztonsági öv? Keressek neki ilyen durva balesetekről videót, vagy mondjuk 15 km/h-nál, ha nincs forgalom nyomjak egy satuféket, hogy mégis érezze, hogy milyen is a tehetetlenség még övvel is? Valami ötlet?

2018. júl. 27. 21:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%

17-es, egy fontos dologban nagyon nagyot tévedsz: nem kizárólag a saját testi épsegedet véded az övvel, hanem másokét is, plusz gazdasági érdeke is fűződik mindenkinek a te övhasználatodhoz.


1. A kocsin belül repülve nagyon durva sérüléseket okozhatsz másoknak.

2. Kis eséllyel, de a kocsiból kirepülve is okozhatsz többletsérüléseket járókelőknek.

3. Mivel a társadalombiztosítás fedezi jó eséllyel a te ellátásokat is (a sürgősségit viszont feltétlenül), baromira nem mindegy a többi járulékfizetőnej sem hogy pár karcolással hazasétálsz vagy alig marad ép csontod és hónapokig kórházban kell kezelni.


Ne légy tehát önző és legalább másokért tedd meg azt a 2 másodperces mozdulatot. Köszönöm. Köszönjük.

2018. júl. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
21-es ez bullshit. Pl ha nem megyünk autóval akkor hatalmasra növekszik az esély arra hogy nem szenvedünk autóbalesetet ,nem terheljük a környezetet és ezer csillió milliárd ft-ot spórolunk meg ,mert kimutatható hogy sok sok ezer ember a szennyezés miatt hal meg,tehát aki autóval közlekedik az önző.Ne járj autóval,köszönjük! Szóval ha érted: pont nem érdekel a tb,ahogy a soha egy ft-ot be nem fizető embert sem érdekli,meg a szétivott májút sem ,aki kap újat átültetve,és közben én 10 évente egyszer megyek a háziorvoshoz felíratni egy antibiotikumot,szóval csakis befizetek. Ha majd lesérülök autóbalesetben legalább kiveszem a részem abból amit befizettem. Egyébként az övesek is ugyanúgy lesérülnek és meg is hallnak,esélyeket meg majd a lóversenyen latolgatok ,ott se jönnek be.
2018. júl. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálam úgy van, hogy ha nem köti be magát, akkor nem jön, kész. Alapvetően rugalmas vagyok, sőt, konfliktuskerülő, de itt a magam és mások biztonságáról van szó. Nem volt még ebből probléma amúgy, eddig mindenki elfogadta.

25/nő

2018. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
87%

Egy ismerősöm túlságosan betolta az autója elejét egy kereszteződésbe és balról eltrafálták kb 50-nel. Nem volt becsatolva, ezért kirepült az autóból, a járdaszegélyen szétcsapta a fejét és meghalt. Ha be van csatolva talán még karcolásai sem lettek volna.

Utasként ültem a jobb egyben (nem voltam becsatolva), amikor jobbról eltrafáltak minket egy macisajttal védett kereszteződésben, ahol mi mentünk a főúton. Kb 30-40-nel belecsapódtunk a szemközti betonkerítés sarkába én meg derékig kiestem az autóból a szélvédővel együtt. Szétrepedt a szemöldököm és néhány zúzódással a térdemen megúsztam. Azóta csatolom magam.

2018. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 veterán vas ***** válasza:
36%

#24!

Ha egy autóba oldalról belecsapódnak, abból hogy lehet kiesni?

2018. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, lehet, hogy nem fogalmaztam elég érthetően! Szóval, ez egy egysávos egyirányú útkereszteződés volt és ahogy jobbról belénk szálltak, meglökte az autót balra, felszaladtunk a szemközti járdára és frontálisan bele a sarokház betonkerítésébe. Gyakorlatilag a beton azonnal megállította az autót én meg kifejeltem a szélvédőt.
2018. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
73%
Vagy ha a másikra gondolsz, annak a sérüléstől kinyílott az ajtaja és úgy repül ki belőle.
2018. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 veterán vas ***** válasza:
6%

Ha egy autóba, oldalról beleáll egy másik,

bárki ül benne bármelyik oldalon, ha nincs bekötve, a tehetetlenségtől az ütés irányába mozdul el.

Viszont:

1.egy ép oldalablakon sem fér ki az ember, főleg nem olyanon, ami roncsolt/összegyűrődött.

2.az ajtó sem szakadhat "kifelé" mivel az oldalról jövő befelé nyomja.(tehát törötten de a helyén marad)

3. 50km/h sebességű karambolnál pedig főleg nem történhet.

2018. júl. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Veterán!


Ez csak egy viszonylag kis ütközés:


https://www.youtube.com/watch?v=FLP8kb1J4CQ


Egyébként hidd el, hogy akár az oldalablakon is ki tud repülni egy átlagos ember. Számos videót lehet találni erről is.

2018. júl. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
#28: Miért ne tudna kirepülni az oldalablakon? Ha valaki olyan szerencsétlenül repül, hogy a felsőteste pont kimegy az ablakon, akkor onnantól már az alsóteste is megy vele, hacsak be nem akad a ruházata vagy valamelyik testrésze, ami meg tudja tartani (habár ekkor meg valószínűleg törés a vége, szóval ez sem jobb).
2018. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!