Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem értik, hogy a...

Miért nem értik, hogy a biztonsági öv akár életet is menthet?

Figyelt kérdés
Néha viszek autóval olyan személyt, aki még soha életében nem vezetett, autóba is alig ül, néha hónapokig egyáltalán nem. Minden indulás előtt felszólításra is alig-alig akarja bekapcsolni, mondván, hogy hülyeség. De amíg nem kapcsolja be, de már összefoglalva kezd elegem lenni ebből a dologból, mert amellett, hogy a vezető jogosítványával játszik, mellesleg az életével és akár máséval is. Hogyan magyarázzam végre el neki, hogy megértse, hogy igenis kell a biztonsági öv? Keressek neki ilyen durva balesetekről videót, vagy mondjuk 15 km/h-nál, ha nincs forgalom nyomjak egy satuféket, hogy mégis érezze, hogy milyen is a tehetetlenség még övvel is? Valami ötlet?

2018. júl. 27. 21:48
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=d7iYZPp2zYY


Mutasd meg neki ezt a videót, főleg a végét.

És ez "csak" városi tempó.


Aztán ha ezután is úgy dönt hogy ő inkább szívesen kifejeli a szélvédőt egy koccanásnál, és lesz egész életében nyaktól lefele bénult, ahelyett hogy kisebb húzódásokkal megúszná, akkor ő dolga, nem lehet mit csinálni vele(a teljes szigoron kívül, tied a kocsi, te vagy a vezető, te vagy a főnök, vagy elfogadja vagy mehet gyalog, ott legalább nem kell öv)


Én vittem már egy olyan hölgyeményt akinek elvei közé tartozott hogy ne kapcsolja be az övet(értsd: ha rendőrt látott inkább maga elé fogta az övet és tartotta egész úton, ahelyett hogy bekötötte volna) mert szerinte ha kell, majd kézzel megtartja magát simán...

Nekem több se kellett, kapott egy kis kóstolót egy 20km/h-val satufék mutatvány keretében, úgy megfejelte a műszerfalat hogy onnantól ha kocsira néz már beköti az övet.

Az orra is vérzett, megkérdeztem tőle hogy szerinte ha az orra már elfogyott, utána melyik arcrészei fogják levenni az erőhatásokat ha nagyobb a tempó?!


De alapvetően tisztázom az utasokkal mielőtt indulunk, aki nem képes felfogni az ne akarja hogy elvigyem.


Akik meg erre sem hatnak, azokat be kéne rakni egy versenypályás menetre egy Ferrariba öv nélkül, szerintem örülne ha a második kanyar után nem a vezetőülésben lenne már fejjel lefele.

2018. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen hülyék.


Az emberek egyszerű lények, akik nem betartani, hanem megszegni, átlépni szeretik a szabályokat, ettől érzik jól magukat. Meg szeretik keresni a konfliktust és a "csak azért is" helyzeteket.


Nem kötöm be magam, nem veszek fel sapkát, nem állok a mozgólépcső jobb oldalára.

2018. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!