Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szigorú jogosítvány-felülvizsg...

Szigorú jogosítvány-felülvizsgálat kéne?

Figyelt kérdés

Üdv!


Rengeteget vezetek nap mint nap és azzal szembesültem az évek alatt, hogy Magyarországon az emberek nagy része nem képes a biztonságos/dinamikus közlekedésre.


1. Vannak a szuttyogók, akik fosnak az autóban és a megengedett sebesség 2/3-val képesek közlekedni maximum (nekik javaslom a busz használatát)


2. Kényszeres gyorshajtók, veszélyesen közlekedő "vállalkozók", helyi janik, suttyó prolik.


3. 2 perces reakcióidővel rendelkező, kuplungcsúsztató, random fékezgető öregek.


4. Teljesen kiszámíthatatlan pl.: "suzukis nő".


5. A szimplán csak ideges, siető paraszt. De azért képes közlekedni (Bevallom én is ide tartozom néha)

Stb. Stb. (+ És persze azok akik képesek türelmesen, dinamikusan és biztonságosan közlekedni.)


Rengeteget lehetne javítani a baleseti mutatókon, ha nem a gyorshajtókat, hanem a bénákat szednénk ki a forgalomból. Mert akkor az 5-ös csoport lenyugodna legalább.


70 év felett instant elvenném mindenkitől a jogosítványt. Ingyenes a tömegközlekedés, tessék azt használni. Valamint MINDENKIT akinek jogosítványa van be kéne hívni - először azokat akiknek hamarosan lejár az alkalmasságija - és egy nagyon szigorú, PÁV jellegű tesztet elvégeztetni, reflexeket nézni, szimulátoron keresztül különböző vizsgálatokat. Aki 3x megbukik ne kaphasson SOHA többet jogosìtványt. Valamint szigorítani az okmány megszerzésének feltételeit.


2018. szept. 28. 16:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Durva, ahogy leírtad az egyik csoportodra: suzukis nő. Képzeld, egész 1 hónappal ezelőttig 6 éven át én is "Suzukis nő" voltam. Most már egy 9 éves Mitsuban ülök, és durva a különbség. Tudod miért? Az idióta sztereotípia gyártók miatt.

Eddig mindenhol egy csomót vártam, mire kiengedtek. Most meg elsőre, sőt, volt hogy a sorban valaki visszatolatott, hogy kiengedjen...

Pedig ugyanaz az ember vagyok, ugyanazzal a vezetési stílussal. Csak más autóban ülök.


És te is így skatulyázod az embereket.


Amúgy meg rutinos vezető vagyok, 10 éves jogsival, sok-sok km-rel. De van amikor front van, vagy csak fáradt vagyok. Akkor lassabban megyek. De ha sok volt a meló, és időre megyek a gyerekért, akkor sietek. Soha nem volt még balesetem.

SZóval nem ugyanúgy vezet mindig mindenki, mert nem robotok vagyunk. És ebből adódik a baleset.

EZt nem tudnád semmilyen vizsgán kiszűrni.



Arról nem is beszélve, hogy amíg megkenhető mindenki, addig mindig lesznek olyanok az utakon, akiknek nem kellene ott lenniük. ÉS az még igazságtalanabb lenne.

2018. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"70 év felett instant elvenném mindenkitől a jogosítványt. Ingyenes a tömegközlekedés, tessék azt használni."


Ingyenes, persze. Csak nem mindenki lakik Pesten. Vidéken meg esetleg 4 óra múlva jön a következő járat. Amihez netán 2 kilométert kellene gyalogolni egy olyan embernek, akinek a szomszédba átmenni is kínlódást jelent.

De az állapotától függetlenül ő is el akar jutni ide-oda. Nem szórakozásból, hanem mert a napi életviteléhez feltétlenül szükséges.

2018. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!