Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok ti gyakran kerültök...

Autósok ti gyakran kerültök olyan helyzetbe hogy azért nem tudtok/akartok elsőbbséget adni zebrán gyalogosnak mert nagyon a nyakatokban van a következő autó?

Figyelt kérdés
és ha hasonló helyzetben nagyon is látszik hogy szándéka van átkelni a járókelőnek vagy már meg is teszi nem érdekelve hogy kicsit gyorsabban közelítitek meg az átkelőt mit választotok, nagyobb ráfékezést azt kockáztatva hogy belétek csúszhatnak, vagy bízni a szerencsében hogy annyira le tudtok azért lassítani hogy ne üssétek még pont el az embert?
2018. okt. 11. 18:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha nem állok meg, akkor minimum megbüntetnek, de rosszabb esetben elcsapom a gyalogost!! A hátamért nem én vagyok felelős, ha belém jönnek, akkor az ő hibája lesz, még akkor is, ha hirtelen fékezek. De nyilván nem az utolsó másodpercben kell fékezni, hanem előretekintően kell közlekedni és akkor mögöttem is meg tud állni a szabálytalanja... Több mint 15 éve vezetek, sokszor jöttek már a seggemben, de mindig sikerült megállniuk. *kopp-kopp*
2018. okt. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ezért kell előre lassítani, han ne belátható zebra.... akkor nem kell majd nagyot fékezni
2018. okt. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, hogy a nagyon a nyakamban legyen a mögöttem jövő. Én ezt nagyon utálom, és meg szoktam találni azt a sebességet, ahol már az a kicsi követési távolság se balesetveszélyes: motorfékkel lelassulok, és közben ki is húzódok balra, hogy ne tudjon előzni. A veszélyesen közlekedőnek semmi öröme ne legyen a veszélyeztetésből, különben egyre többet csinálja.

Ha mégis így jár valaki, hogy rámennek, akkor meg, ha nincs nagyon elbambulva, egy szempillantás alatt fel tudja mérni, hogy melyik a kockázatosabb: ha két méterrel a gyalogos előtt átsuhan, vagy ha lefékez, és a mögötte lévő kőszállító teherautó rálöki az odaérő gyalogosra.

2018. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!