Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr is a gyalogosnak...

A rendőr is a gyalogosnak adott volna igazat?

Figyelt kérdés

Gyalogátkelőhelyen a balról érkező gyalogos már az út közepén tartott, egy új Astra meg átment előtte.

Az Astra mögött mentem, és én is láttam amint a gyalogos ököllel üt a kocsi tükre felé, amit el is talált.A tükör letört, a kábelen lógott lefelé.

Az Opel vezetője félreállt, jött a szóváltás, megálltam én is mint tanú.

A gyalogos fel volt háborodva, azt mondta,hogy elsodorta, és azért tört a tükör.Az Opel vezetője is látta,hogy ököllel lett leütve a tükre amit én is alátámasztottam, és a fickó ökle is sebes volt.

Viszont az Opelos rendőrt akart hívni amire a gyalogos nevetve buzdította, én pedig lebeszéltem róla.

Nem kért mentőt a gyalogos, így én megadtam mindkettőjüknek az elérhetőségem, és elmentem.

Tisztában vagyok vele,hogy az Opelnak kellett volna megállnia az út közepén tartó gyalogosnak, de kérdés,hogy a rendőr is igazat adott volna a gyalogosnak amiért leütötte a tükröt?


Relatíve nagy sebességnél történt az egész, az Opel nem átcsorgott előtte.


2018. nov. 2. 16:19
1 2
 11/11 Alex Fly ***** válasza:

Ha valaki gépjárművel olyan közel halad el egy átkelő gyalogoshozb hogy az képes fizikai kontaktusba kerülni vele, az bőven kimeríti a veszélyeztetés fogalmát.

Az pedig, hogy a gyalogos rácsapott a tükörre, semmiféle kárt nem tud okozni a sofőrben...

2018. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!