Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Önmagában a dudálás jogos...

Önmagában a dudálás jogos lenne ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2x2 sávos úton mentem.Nincs felfestve kerékpársáv, de a traktor és a lovaskocsi kivételével más nincs kitiltva az útról.

Így egyszer csak torlódás jött az úton, mégpedig azért mert egy 15-20 fős kerékpáros csoport tagjai hármasával tekertek egymás mellett elfoglalva a teljes külső sávot.


Engem kicsit felbosszantott,hogy emiatt van torlódás, gondolkoztam is,hogy rájuk dudáljak, de egyrészt nem akartam konfliktust, másrészt pedig nem voltam benne biztos,hogy lehet e nekik vagy sem, mivel 2 sáv van.

Harmadrészt meg amint kikerülte őket az ember zavartalanul ment tovább a forgalom.

Viszont amikor átsoroltam a belsőbe egy kavicsot szállító nyergesvonatót dudálva, és villogva közelített a kerékpárosok felé nagy sebességgel (kb 70-re tippelnék - ennyi a legnagyobb megengedett sebesség is ezen az úton)

Már egészen közel járt hozzájuk amikor mind a biciklisek, mind pedig én rájöttünk,hogy ez nem fog fékezni.

Félig átjött a belsőbe, a kerékpárosok meg szerencsére besoroltak egymás elé/mögé, de engem is majdnem kiszorított a kamion.(ha nem fékezek, a biciklisek meg nem mennek be egymás mögé akkor 100% hogy csúnya baleset lett volna)

Nem is magamat éreztem veszélyben, de még így is a gyomromban járt a "fájdalom", ahogy az a nagy dög villogva,légkürttel dudál, és csattognak a megrakott szerelvény fémrészei.


A biciklisek mutogattak utána, de egyiket sem ütötte/sodorta el.


Biztos be volt már rágva rájuk, nekem sem tetszett ez a 3-an egymás mellett, de ez túlzás volt.

Normális,hogy valakit ez ennyire feldühít?

Illetve a kerékpárosok mennyire voltak szabályosak, jogos lett volna rájuk dudálni?(a lecentizés nélkül persze)


2018. nov. 4. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyen őrülteket kellene minél hatékonyabban kiszűrni, mert teljesen védhetetlen az ilyen mértékű veszélyeztetés.


Egyrészt igen, a kerékpárosok szabálytalanul haladtak egymás mellett. Másrészt megértem őket, mert erős forgalomban nagy a késztetés a centizésre, míg így az egy szem teherautós barmot leszámítva mindenki szépen besorolt a belső sávba és senki sem centizett - magyarul a szabálytalan megoldás igazából a biztonságosabb ebben a helyzetben.


És akkor itt jön a nyerges barom, aki egymaga a járműve fizikai erejével akar úgy igazságot tenni, hogy mindeközben tucatnyi embert közvetlen életveszélybe sodor. Miét? Legfeljebb 1-2 percnyi hátráltatásért cserébe. Ez sehogy sem arányos...

2018. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valaki lepontozta a válaszomat, de annyi gerinc nem volt benne, hogy meg is indokolja. Óvoda.
2018. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit ír a KRESZ:

"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."


Tehát, a nemtetszésed jeléül rájuk dudálni a jogszabály szerint nem szabad.

Viszont ha az előzési szándékod jelzésééül ráfekszel a dudára, az már teljesen jogos. :)

És mivel az ilyen szabálytalankodók esetén megeshet, hogy a hármas oszlop pont most akar felfejlődni ötös oszloppá, a belső sáv elfoglalásával, ezért a balesetveszély megelőzésére is nyomhattad volna a dudát...


Én egész biztosan nyomtam volna.

Már csak azért is, hogy hátha észbe kapnak, és nem veszélyeztetik tovább a saját és mások életét.

2018. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!