Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos, ha autóval kettőt...

Szabályos, ha autóval kettőt villogva jelezzűk a traffipaxot?

Figyelt kérdés

Emlékszem rá, hogy tavaly ment erről a vita, hogy szabályos-e vagy sem. Ahány oldalon, annyifélét írtak anno róla, majd követni sem tudtam mi lett végül.


Szóval akkor ma szabályos előre jelezni a szembe jövőnek vagy sem?



2018. nov. 16. 19:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szabályos, hiszen azt jelzed neki, hogy lassítson.
2018. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Alex Fly ***** válasza:
52%

Mivel erre nincs szabály, így nem lehet szabályos -de nem is szabálytalan.

Viszont teljesen felesleges... Maximum annyit érsz el veleb hogy egy közveszélyes ámokfutó arra a pár méterre lelassítb ami alatt ki lehetne szűrni és később háborítatlanul okozhat balesetet -ami nem következik be, ha nem akadáyozod meg aztb hogy kiemeljék a közlekedők közül.

2018. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%

A villogást egy alkalommal használhatod: ha vakít a szembejövő!

A kürtöt meg balesetveszély esetén. Nem az előtted lévő kergetésére!

2018. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

Nem szabályos, azonban nem is tilos! Én mindenesetre nem fénykürtölök azért, mert sebességmérés van, ugyanis abban az esetben olyanok is lelassítanak, akik megérdemelnék a büntetést és most itt nem az enyhe sebességtúllépésre gondolok, hiszen én sem vagyok szent...

A fénykürtöt én akkor használom, hogy ha sötét van és előzés megkezdését jelzem az előttem lévőnek két okból: az egyik, hogy a saját távolsági fényszóróját tompítsa, illetve számítson arra, hogy előzésbe kezdek. Villatok abban az esetben, hogy ha baleset történt vagy egy olyan lassú jármű halad az úton, ami például füvet nyír és nem akarom, hogy a másikat ez váratlanul érje. Nem belátható útkereszteződésbe is bele szoktam villantani sötétben röviden, hogy aki merőlegesen érkezik számítson az érkezésemre.

Összefoglalva én veszélyhelyzet megelőzésére, továbbá előzés megkezdése előtt használom sötétben, semmi egyébre.

2018. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Beviz Elek ***** válasza:
41%

#5


"Trafi miatt villogni kiba paraszt szokás. Ezzel csak erősítik az autósok azt, hogy "nyugodtan hajts gyorsan, mi majd szólunk ha trafi van és akkor nem büntetnek meg". Hát egy frászt. Aki gyorsan megy az bsszák meg, hátha leesik neki a tantusz."

Gondoltam, na mégegy gyökér aki nem tud vezetni és azt hiszi hogy a gyorshajtás a fő probléma.


"Mondom ez úgy, hogy 20 év alatt egyszer büntettek meg gyorshajtásért és nem azért mert a szembejövők villogtak hanem azért mert krvára nem kellett annyira sietnem soha, hogy gyorsan hajtsak. Az az egy bünti megváltozott sebességhatár miatt volt, be is fizettem szipogás nélkül."

És tényleg nem tud vezetni! Megy egyenesen a megszokott úton, de ha kitesznek egy új táblát nem veszi észre :D


#9

ÓÓÓ hát persze :D

Kezdjük azzal, hogy a rendőri jelenlét a balesetet kellene megelőzze (azzal hogy lassítasz) nem pedig utólagosan pénzt beszedni mert veszélyes voltál. Ha meghalsz egy gyorshajtó miatt (...), nem lesz boldogabb a családod ha utólag megérkezik a vétkes címére a traffipaxos büntetés, tehát öngól a gondolatmeneted.


Másrészt:

[link]

2015-es KSH adatok.

37. oldal, 2.3.14

Összes közúti baleset: 16331

Ebből a járművezetők hibája: 15138

A sebesség nem megfelelő alkalmazása 5058

Előírt sebesség meg nem tartása (gyorshajtás): 133


Tehát a 15138 balesetből ami a sofőrök hibája volt, mindössze 133 olyan baleset volt, amit a traffipax is büntetett volna. Ez söfőrök által okozott balesetek 0,88%-a. Ennek a kevesebb mint 1%-nak kívánjátok a büntetéseket, róluk gondoljátok hogy mennyire veszélyesek és hiszitek hogy potenciális gyilkosok.

2018. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
Én nem szoktam jelezni másoknak, úgyis valaki jelez, aki előttem vagy mögöttem megy. Volt olyan is, hogy 8 szembejövő autóból 6 villogtatott, amikor mértek, így legalább tudom, hogy van mérés, és a falu vége felé lelassítok 50-re, ahol állnak. Mondjuk ott akkor is számítok sünökre, ha nem jelez senki, mert elég népszerű az a hely. Sokszor civil autóból mérnek, utána 500 méterrel meg rendőrkocsiból. De mértek már be 130-cal 110-es úton, nem büntettek meg, úgyhogy ha valaki 10-20-szal megy többel, mint a megengedett, akkor se kell félnie, ha esetleg trafiba fut.
2018. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Alex Fly ***** válasza:
62%

@ŰBeviz Elek: nem kell megmagyarázni...

Ha valaki járművet vezet, azzal elfogadja és magára nézve kötelezőnek tartja a közlekedés szabályait. Neki kötelessége úgy vezetnie, hogy azzal ne okozzon balesetet és nem a rendőrség feladata ez. A rendőr azért van ott, hogy ellenőrizze, az ott közlekedők mindegyike teljesíti-e a közlekedésben való részvétel feltételeit -és ha nem, akkor szankcionálja azt.

És aki megszegi a kötelességét, az igenis viselje a következményeit...

2018. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

"A fénykürtöt én akkor használom, hogy ha sötét van és előzés megkezdését jelzem az előttem lévőnek két okból: az egyik, hogy a saját távolsági fényszóróját tompítsa, illetve számítson arra, hogy előzésbe kezdek. "

Inkább elvakítod az előtted lévőt, nehogy esetleg fennhagyja a refit?!

Ha egy ilyen mókus előz, és elém ér, én meg 2 másodpercre felkapcsolom a refit, hogy, ok vettem!


Trafizáskor villogásra:

ha valaki akkora legény, hogy össze-vissza száguldozik, akkor vállalja is érte a felelősséget, ne azokat mondja el mindenféle szemétnek, aki nem jelez neki!

Köszönöm a kérdést, nekem ne jelezzétek a trafit!

40-nél 50, falun belül 60, falun kívűl 100 max. a sebességem, ennyi bőven elég, nincs szükségem senki segítségére!

2018. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
34%
#18 kishaver a kresz-be olvass már bele, hogy előzés megkezdése előtt fénykürt felvillantásával lehet jelezni az előzést az előzendő járműnek. Azért mert te ostoba vagy még nem kellene hangoztatni is. Egy rövid villantástól ha szemműtétre kell menned akkor ne ülj kocsiba!
2018. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ok, a kresz nem tiltja.


De, a gyakorlatban ezt így csinálják: csak 50 méternél veszi le mögöttem a refit, a villantás meg úgy néz kik, hogy egy jó hosszút húz a fénykürtön.

Sajnálom, hogy agresszív vagy! :-)

2018. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!