Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos, ha autóval kettőt...

Szabályos, ha autóval kettőt villogva jelezzűk a traffipaxot?

Figyelt kérdés

Emlékszem rá, hogy tavaly ment erről a vita, hogy szabályos-e vagy sem. Ahány oldalon, annyifélét írtak anno róla, majd követni sem tudtam mi lett végül.


Szóval akkor ma szabályos előre jelezni a szembe jövőnek vagy sem?



2018. nov. 16. 19:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint az aktuális kommunikáció valahogy úgy fedt, hogy nwm szabálytalan, ha nem akadályozza, vagy zavarja a rendőri intézkedést. Hétszentség, hogy nem pontosan idéztem, de valami ilyesmi. Magyarul nesze semmi, fogd meg jól, majd a rendőr az adott helyzetbem eldönti, hogy szabálytalan voltál-e, vagy sem.


Ez a villogósdi nem egy újkeletű dolog. Villogtak a nyolcvanas évek elején is. Akkoriban azért még nem a szándékosan, pofátlabul nyomuló gyorshajtók voltak a jellemzők. Az akkori gépjárműpark se nagyon adott módot komoly sebességtúllépésre. Meg valahogy az egész más volt.

A villogós hagyomány megmaradt, bár ma már én sem feltétlenül értek vele egyet. Volt rá példa, hogy egy ilyen villogásnál eszméltem rá, hogy kicsit nehezebb lett a lábam a pedálon. Tehát jól jött. És itt az emberben a dilemma. Nem szívesen foglalok állást ebben sosem. Hiszen az egyik felem azt mondja, hogy mi, közlekedők, tartsunk össze, segítsük egymást, amiben tudjuk. Ha valaki egy kis bambulás miatt túlszalad egy kicsit, annak egy ilyen villogás jó ébresztő lehet. Csak hát ma már ott vannak az utakon az agresszív, szabályokat tudatosan leszaró, kilencvenes években kivakarózott pénzes gyökerek, akik azt hiszik, a világon minden értük van. Az ilyen taplónak meg persze, hogy ne segítsünk.

2018. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Még annyit elmondanék, hogy ahol lakom, van egy szo.szédos település, ahol a teljes szakaszon negyvenes korlátozás van. Történt korábban pár tragikis baleset, ebből kettő különösen megérintett (mindkettő esetben gyerek halt meg, agyatlan gyorshajtók miatt), plusz az út mentén lakók alig tudnak kiállni a kocsival az udvarból. Na, ha arra járok. A településről kifele mindig villogok, akár van traffi, akár nincs. Látom is a féklámpákat felvillanni a tükörben. Legalább itt mindenki betartja a sebességhatárt. Legalább arra az időre, amíg ott voltam. Itt ugyanis valamiért simán végigkaristolnak azzal a hetvenes tempóval, amit odáig tartottak lakott területen kívül is, ahol amúgy mehetnének kilencvennel. ..

Ezt se fogom megérteni soha, de ez már másik történet.

2018. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én mindég jelzek mert tudom hogy a trafi csupán lehúzásról szól és ahelyett hogy a lakosságot bhaszogatnák, fejegetnék inkább a rablókat üldöznék!

Ebben az országban csak szabályok szabályok hátán vannak amik élhetetlenné teszik azt.

2018. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!