Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azt tudom hogy forgalmi...

Azt tudom hogy forgalmi vizsgán magamtól kell parkolóhelyet választani s parkolni, de pl. párhuzamosan hátra be lehet parkolni ha csak egy hatalmas helyet találok? Én inkább hagynám akkor azt a helyet.

Figyelt kérdés
Úgy tudom kicsi helyre lehet párhuzamosan tolatva parkolni, nagy helyre pedig előre párhuzamosan. Ha vizsgán csak nagy helyeket látok, de nekem párhuzamos hátra van kijelölve, akkor mit csináljak?

2018. dec. 20. 14:44
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

a kettő között van csak hely..ezt igy értettem


de az a hely tul nagy

2018. dec. 20. 18:58
 12/31 A kérdező kommentje:
viszont a párhuzamos hátrát ugy tanitják hogy csak kis helyre lehet
2018. dec. 20. 18:59
 13/31 anonim ***** válasza:
70%
Akkor a kettő közé állsz be, már vagy harmadszorra mondom, hogy mik a lehetőségeid (amiből te kizártál egyet, szóval egyedül ez marad). Hülyeség, hogy nagy helyre nem lehet betolatni, pont hogy be lehet és még könnyebb is, mert több helyed van manőverezni és javítani a hibákat.
2018. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem "kis helyre" kell parkolni, hanem olyan helyre ahol kényelmesen beférsz az autóval.


Amúgy pedig:

- Megállsz az első autó mellett, mint bármelyik normál parkolásnál.

- Betolatsz a szokásos módon.

- Korrigálsz és felzárkózol az előtted állóra.


Azért zárkózol fel, hogy ne foglalj el egyszerre több állóhelyet így mögéd is be tudnak állni. És azért az előtted állóra, mert egyszerűen jobban látod, kevesebb az esélye hogy neki mész. Persze ez is függ az adott helyzettől.

2018. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig nem értem hogy a *csába lehet egy hely túl nagy a parkoláshoz :D
2018. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
49%
#15/15: Sehogyan. Gondolom az oktatója bemagyarázott neki valaki hülyeséget.
2018. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
33%
*valami
2018. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
53%

#19:46


A való életben nincs ilyen, viszont vizsga szempontjából vannak megkötések. Például hogy ne 5 autónyi üres helyet válassz ha lehet. Vagy párhuzamos parkolásnál is lehetőleg két autó közé állj be ne egy tök üres parkolóba.


Nekem a jobb előre parkolást is úgy tanították, hogy félig húzódok a parkoló sávba, majd onnan gyakorlatilag jobb hátra parkolással tolatok be. Ehhez képest volt, hogy amikor kérte az oktatóm, hogy mutassak be egy jobb előre parkolást, akkor simán lehúzódtam a parkoló sávba mert volt hely bőven.


Vagy merőleges parkolásoknál mikor azt mondta, válasszak egy helyet, akkor poénból nyíl egyenesen beálltam a legelső parkolóba. :D

2018. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

most akkor hülyeséget csináltam azzal hogy túlmentem olyan helyen amit nagynak találtam párhuzamosan két auto között? tényleg nagy volt a hely.. kb 3-4 autónyi

van e vmi megkötés olyan szempontból, hogy 50 perces pl egy vizsga és nekem 50 perc alatt keresnem kell egy parkolo helyet? ha kifutok az időből buktam?

2018. dec. 21. 00:18
 20/31 anonim ***** válasza:
54%
*sóhaj*
2018. dec. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!