Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azt tudom hogy forgalmi...

Azt tudom hogy forgalmi vizsgán magamtól kell parkolóhelyet választani s parkolni, de pl. párhuzamosan hátra be lehet parkolni ha csak egy hatalmas helyet találok? Én inkább hagynám akkor azt a helyet.

Figyelt kérdés
Úgy tudom kicsi helyre lehet párhuzamosan tolatva parkolni, nagy helyre pedig előre párhuzamosan. Ha vizsgán csak nagy helyeket látok, de nekem párhuzamos hátra van kijelölve, akkor mit csináljak?

2018. dec. 20. 14:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
37%

Ha nagy hely van, akkor állj be oda. Nem szabálytalan, tehát nem buktathatnak érte.

Ha nem tetszik a vizsgabiztosnak, akkor legfeljebb azt mondja, hogy keressünk egy kisebb helyet.

2018. dec. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
47%
Ha nagy a hely akkor miért probléma oda beállni?? Én nem értem ezt.
2018. dec. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
30%
Ha két helyet foglalsz el nyilván bukta, de amúgy nem.
2018. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
45%
Már bocs, de remélem nem fog sikerülni a vizsgád. Egyáltalán nem vagy alkalmas az önálló közlekedésre és a forgalomban való részvételre.
2018. dec. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Amúgy ja. 2 oldalon keresztül magyarázzuk neki, erre megkérdezi, hogy mi van akkor, ha túlmegy 3-4 autónyi helyen a parkolóban...
2018. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
43%
Tegnap vizsgáztam sikeresen forgalomból, és én úgy tanultam hogy vizsgán csak két autó közé szabad parkolni, kivéve az előre párhuzamos parkolást, mert akkor 2 helyet fel lehet használni. Egyébként meg, hogy melyik parkolást hajtod végre a vizsgán, nem az oktatód vagy te döntöd el, hanem a kihúzott lapon van rajta. (Pl nekem előre párhuzamos + Y megfordulás volt rajta a manőverek közül)
2019. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én pont kicsire próbáltam beállni az első vizsgámon. Az oktató fékezett joggal.

Most, majd úgy csinálom, hogy ha nem bődületnagy a hely, akkor hátra állok be.

Az előre parkolóhely, messziről látszik, hogy nagy.

A hátrára 1,5 kocsihosszt mondanak, de szerintem sem buktathatnak egy 2, kocsihosszas helyre való parkolásért.

2020. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
43%

Na, most buktam meg egy ilyen miatt. Értem a kérdést, bár egyben is leírhatta volna a kérdező a gondját nem 10 válaszban:)

Szóval igen, az oktató azt tanítja, előre parkoláskor legalább 2.teljes autónyi hossz kell, hátrafelé kb 1-másfél. Hátra kellett parkolnom és nem jól választottam ki ezt a helyet, túl NAGY lett. Igen, baj, mert nincsenek meg a támpontok. Addig oké, hogy autó mellé állsz, hátramenet, kormány koppig jobbra, 45 fokot zár be az oldalam a járdaszegéllyel. De ekkor kell egyenesbe szedni, az egyenes szakasz időtartamát meg úgy megállapítani, hogy belenézni a tükörbe bal oldalon és várni, hogy a másik autó sarka benne legyen. De ha jó messze van az a másik autó, vagy jó szarul állt be, akkor a támpontod csal. Rosszkor fogod balra húzni és vagy padkázol, mint én, vagy túl messze leszel a szegélytől és javithatod ki. De ha javítasz, nem mehetsz hátrébb, mert elvileg 1 autónyi helyed lenne manőverezni, oda kell képzelni a mögötted messze állót közelebb, különben nem az előírás szerint parkoltál és megbuksz.

Én is elcsesztem, azt mondta az oktató, ha bármikor autóban ülök, figyeljem melyik lenne a jó hely, gyakoroljak erre fejben, muszáj tudni kiválasztani a helyet, az az első lépés.

2020. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
16%
#28: Nem, te azért buktál meg, mert nem tanultál meg normálisan parkolni, csak bemagolós, móricka módszerrel.
2020. szept. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!

Nekem a vizsgabiztos mondta, hogy ha nem találok helyet, keressek máshol, ezért hibavonal sem jár.

Egyébként ki lehet mérni nagyjából.

Megállsz úgy, hogy a kocsid orra, kb. egy vonalban legydn az első kocsi fenekével, ekkor hátranézel, hátrafordulva, és ha elégnek látod a helyet, beállsz, ha nem, nem.

Én itt buktam az elsőnél, hogy kicsi lett a hely. Nem mértem le.

Most mindig megmérem. Az oktatóm mindig mosolyog rajta, dehát így tanul az ember.

2020. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!