Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Át lehet hajtani a piroson...

Át lehet hajtani a piroson autóval, ha abszolút üres egy kereszteződés?

Figyelt kérdés

Megbüntethet-e akkor a rendőrség, ha kellő körültekintés után egy abszolút üres kereszteződésben, mondjuk éjjel 2-kor áthajtok és ezt felveszi egy kamera, vagy éppen látja ezt egy álló járőrautó?

Nyilván a KRESZ ezt nem engedi meg, de van-e valamiféle méltányosság, hogy nem zavartam vagy veszélyeztettem az üres utcán senkit vagy ez inkább a rendőr személyétől függ, hogy megbüntet-e?



2018. dec. 30. 14:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki megértette a lényeget csak te nem.

A lényeg az, hogy ha valaki egyszer elkezdi csak egy icipicit megszegni a szabályokat, akkor onnan egyrészt mindig jön a következő lépés, másrészt akkor mások is meg fogják kérdezni maguktól, hogy hát ha ő megteheti, akkor én miért nem?

És rövid időn belül ott találjuk magunkat, hogy mindenki szarik a szabályokra, de csak egy picit. Csak néha megyünk át a piroson, csak néha előzünk záróvonalon (és persze csak akkor, ha tök biztonságos(nak érezzük)).

És ez ahhoz vezet, hogy amikor te azt hiszed, hogy mindenki más betartja a szabályokat, csak te szeged meg egy kicsit, akkor a másik is pont ezt fogja gondolni - és meghaltál. Persze ő is, de ez anyádat nem fogja vigasztalni.

Egy kicsit már most is itt tartunk. A sebességkorlátozást sokan csak ajánlásnak tekintik, az előzési szabályokra gyakran szarnak, de csak mert most épp sietős és amúgy sem jön sen... Csatt. Ő is azt hitte, nem jön senki.

Érted, miért nem szabad elkezdeni áthágni a szabályokat? Ha csak te, csak egyszer, csak éjjel, nyilván nem fog senkinek ártani. Másnap sem. De ha eltanulják több ezren, és már nem csak éjjel de nappal is, akkor mi lesz?

2019. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#10: A piros lámpa az piros lámpa, akkor is, ha 10 percig nem vált át. Ha téged zavar, mert sokat jársz arra éjfél után, akkor jelezd a közút kezelőjének és kivizsgálják majd, hogy tényleg indokolt-e a piros jelzés vagy éjjelente át lehet állítani sárga villogóra.
2019. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez fura, nem megy el a válaszom.
2019. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Örülök az intellgiens válasznak és értem az analógiát, amit mondasz, többnyire egyet is értek vele, de a kérdésem nem az elvre vonatkozott, hogy szabad-e vagy, nem, vagy hogy Te mennyire tartod ezt etikátlannak és anarchikusnak - hanem hogyan egy esetleges szabálysértésről hogyan vélekedik a hatóság, mennyire veszi figyelembe a körülményeket, vagy pusztán csak a piroson áthajtás tényére fókuszálnak.
2019. jan. 3. 16:55
 15/18 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Te kellő körültekintésnek hívod, de az még nem biztos, hogy valóban az.

Te úgy gondolod, hogy nem veszélyeztetsz, de ez a kutyát nem érdekeli.

Te azzal érvelsz, hogy "abszolút üres a kereszteződés", pedig nem üres, mert ott van a lámpa, és pont pirosat mutat.

Vagyis ha áthajtasz

akkor Te vagy a hunyó.

Nincs semmilyen méltányosság, csak szabályok vannak.


Ja, meg esetleg még egy pótos kamion is oldalról, akinek zöldet mutat a lámpa.............

2019. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Piros lámpa figyelmen kívül hagyása fix büntetési tétel (50 ezer, vasúti átjáróban 60ezer), nem elemzik a körülményeket.

Ez nem is a kérdésben felvetett helyzetnél érdekes, ott nem lehet vitás, nappal, vagy, éjjel, üres úton, nincs enyhítő körülmény.

Amikor ez érdekes lehet, az a lámpa váltás ideje. Sárgánál már meg kell állni, ha az lehetséges, de ha nem biztonságos a megállás, a fék helyett a gázra kell lépni, a kereszteződést a piros előtt el kell hagyni... ilyen helyzetek után szokott vita lenni még a bíróságon is, hogy sárga, volt, vagy már piros... a piros alól csak ez az egyetlen mentesítés, ha bizonyítani tudják, hogy még csak sárga volt, és féktávon belül.

2019. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"hanem hogyan egy esetleges szabálysértésről hogyan vélekedik a hatóság, mennyire veszi figyelembe a körülményeket, vagy pusztán csak a piroson áthajtás tényére fókuszálnak."

Szerintem erre te magadtól is pontosan tudod a választ, nem igazán értem, miért gondolod, hogy más választ kapsz tőlünk. Nincs mérlegelés, a piros az piros bármely napszakban.

2019. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#14: A hatóság nem vélekedik róla, mert nincs min. Átmentél a piroson, ennyi. Kapod a büntetést.


Nem tudom ismered-e Rákosrendezőt, ahol simán lecsukják a sorompót fél órákra úgy, hogy nem megy át vonat. Ott gyalog, motorral sokan átmennek a tilos jelzés ellenére. Egyszer szemtanúja voltam, hogy a sok birka ott magyarázkodott a rendőrnek, mert hogy percek óta nem jött semmi és miért kap ezért bírságot...

2019. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!