Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti milyen gyakran hibáztok...

Ti milyen gyakran hibáztok vezetés közben?

Figyelt kérdés
Alapvetően jó sofőrnek tartom magam, de férfiasan bevallom, a héten durván hibáztam. A 81-esen tartottam haza Székesfehérvárnak. Pér és Mezőőrs után vannak hosszú egyenesek, ahol a legnagyobb biztonsággal lehet előzni, utána már nagyon kanyargós az út. Nem volt különösebben vészes a forgalom, ami nem magától értetődő a fent nevezett úton. Mezőőrs után előttem mentek hárman 65-70-el, kettőt szabályosan előztem meg, a legelső mögé behúzódtam, mert jött egy kamion szemből. Eztán előzésbe kezdtem és a visszapillantóban vettem észre, hogy a kisfurgon balra indexelt egyébként és nem sokkal később egy földútra kanyarodott be. Nem volt villogás, dudálás meg ilyenek, de gondolom megkaptam a fülkén belül a magamét, jogosan. Meglepődtem magamon, mert ez elég alap dolog, hogy így nem előzünk... Úgyhogy, ha olvassa az illető, ezúton is elnézést kérek, én voltam a zöld Toyotával. Ti veletek fordult már elő hasonló dolog?

2019. ápr. 11. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem teljesen értem, mi történt, de a kérdésre válaszolva persze, időnként előfordulnak kisebb hibák, figyelmetlenségek. Ezek mindig arra sarkallnak, hogy kevésbé vegyem "lazán" a vezetést, és ne kényelmesedjek el közben.
2019. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy előztem meg valakit, hogy az balra indexelt, ezt próbáltam leírni.
2019. ápr. 11. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Tehát egy kocsisor előzésébe kezdtél, de jött szemből egy kamion, ezért a sor elején lévő autó mögé behúzódtál. A kamion elment, te kimentél előzni és közben láttad, hogy a mögötted lévő furgon balra bekanyarodott egy útra.


Csak én nem értem mi itt a probléma?

2019. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem lett gond akkor ne pörögj ezen, én meg megfontolt soförnek gondoltam magam, aztán rámentem egy földútra és én hülllle gázt adtam egy bukkanó elött, klímahűtőt gallyra vágtam meg 10 cm-n múlt az olajteknő, pedig még a fekvő rendőrön is lassan, át huppanással megyek át...
2019. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as, úgy előztem meg, hogy jelezte, hogy balra kanyarodik. Miután leelőztem, 2-3 másodperccel később kanyarodott. Főúton normális ember nem 10 méterrel előbb jelzi a szándékát. Elég halványan égett az irányjelzője, de attól még jelzett.
2019. ápr. 11. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Aha. Nem unod még ezt a témát?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Már itt is leírtuk neked, hogy nem te voltál a szabálytalan. Különben a másik kérdésnél még rád húzta a kormányt és összementetek, itt meg már azt írod, hogy elmentél mellette gond nélkül. Most akkor melyik történt valójában?

2019. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt más írta, nem én.
2019. ápr. 11. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
elgondolkodtató kérdés...kinek a szemszögéből, mert itt a fővárosban az erősebb sosem hibázik. Én gyenge vagyok, így esélyem sincs a hibátlan vezetésre...
2019. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Én már előztem úgy robogót, úgy hogy közben engem is nekiálltak előzni, hajtottam be szembe egyirányú utcába, csorogtam ki úgy körforgalomba félig az autóval, hogy közben jöttek bent, stb. Szerintem mindenki összehoz pár évente valami hülyeséget, amiből szerencsés esetben nem lesz csatt.
2019. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki hibázik,ki többet,ki kevesebbet. Akkor kezd el valaki biztonságosan vezetni,ha önmagának is beismeri,hogy most f@c voltam és tud a másiktól elnézést kérni. Amikor elismeri az ember,hogy bármikor hibázhat,akkor elkezdi visszább venni a gázt és nem feltétlen fog közlekedni már a megengedett legnagyobb sebességgel,csak ha szükséges. Lassan 30 éves a jogosítványom,látom a különbséget a 25 évvel önmagamhoz képest. A vezetésből élek,ezért ez idő alatt már bőven a millió felett vagyok, jó néhányszor hibáztam,és jónéhány hibát ki is védtem. Ez egy társas játék. Vigyázzunk egymásra.
2019. ápr. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!