Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emiatt lehet feljelentést...

Emiatt lehet feljelentést tenni: vezetés közben telefonnal videózás?

Figyelt kérdés
[link]

2019. ápr. 19. 21:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Szögezzük le: ebben a helyzetben nyilván a részeg idióta a rossz ember, a buszsofőr pedig a jó.


Azonban van, amit csinálhatna a buszvezető még jobban.

1. Köztudomású, hogy vezetés közben nagyon fontos a teljes koncentráció. Ha engem egy részeg fåsz fenyeget, tuti nem tudok a vezetésre fókuszálni. Ráadásul a mobilt is figyelnie kell. Magyarul meg kell ilyenkor állni és nem kockáztatni a továbbhaladást. Engedni leszállni a barmot és utána feljelenteni garázdaságért.

2. Az is közismert, hogy a kézben tartott mobil lefoglalja az egyk kezünket, így vészhelyzetben (pl pont a felüljárón kap defektet a busz vagy csak simán megtorpan előtte a sor) akar másodperceket is veszíthet a vezér.

3. Igazából felesleges is a videó, mert ezeken a buszokon van belső kamera, azon pedig látszik a bokszedzés.

2019. ápr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11-es,rosszul látod. Az ajtókat bizonyos esetben lehet csak kinyitni. Még egy ilyen "utas" testi épségéért is a járművezető felel, főleg hogy ittas volt. Ha leengedi,és valami történt volna vele,akkor meg mindenki azt szajkózná,hogy hát ott nem kellett volna leengedni. Az,hogy a kollégának volt önuralma videózni,az külön pont,és higyjétek el,hogy ebben a helyzetben nem az volt a legveszélyesebb,hogy a kezében fogta a telefont. Ha az ajtót feltépi a majom,és dulakodás kezdődött volna,az nagyobb gáz lett volna,csak nehéz elmagyarázni utólag,hogy miből is alakult ez ki. Ez bizonyítő erejű felvétel. Bár a busznak is van kamerája,de ahhoz a sofőr nem jut hozzá,csak a felettesei.És megint kihangsúlyozmo. SENKI NEM VOLT A BUSZON?AKI VESZÉLYBEN ÉREZTE AZ ÉLETÉTÉS KÖZBEAVATKOZOTT VOLNA? Itt a többi utas életéről is szó van,nem csak a buszvezetőéről.
2019. máj. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hallottam kirúgták a sofőrt, a fiatalember feljelentést tett, hogy káromkodott vele a sofőr és videózta és megsértette személyiségi jogait. Le fogják szerelni az összes buszról a sofőrajtót , mivel így személyes problémákat nehezem közölni a sofőrrel ezt is hallottam.
2019. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, előszőr bekajáltam,de a 2. mondatnál rájöttem hogy poén. :D
2019. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!