Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire nehéz kijátszani a...

Mennyire nehéz kijátszani a kalauzt személyvonaton?

Figyelt kérdés

Van bérletem, nem azért kérdezem.

35 km; 3 állomás



2013. júl. 4. 20:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9.: OLVASD EL A KÉRDÉSEMET, SEMMIT NEM AKAROK TENNI
2013. júl. 5. 13:30
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"MÁV-al, sőt ott is dolgoztam... De most hogy bevezették ezt a gyorsvonati pótjegyet... hát szánalmas..."


Nem a MÁV vezette be, hanem a minisztérium. Lassan meg kellene érteni, hogy a MÁV, BKV és társai NEM határoznak meg menetdíjakat. A minisztérium rendeletben vagy egyre inkább a Közszolgáltatási szerződés mellékleteként határozza meg a menetdíjakat, és azt kell beszedni amit ők meghatároznak.

2013. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tudok róla, de a minisztérium ezt miért nem veszi figyelembe? :O Ha olyan jól állna ez az ország anyagilag, és hiperszuper vasúthálózatunk, is jó állapotban lévő vasúti kocsijaink lennének megérteném ezt a dolgot....
2013. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mert a minisztériumnak a pénzbehajtás a cél tökmindegy hogyan...
2013. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 MrPifta ***** válasza:
28%

Ameddig lehet ügyeskedni, addig meg is teszem. Ha tudok rövidebb jegyet venni, mint ameddig utazok, akkor meg is teszem. BKV-n egyáltalán nem veszek jegyet, mert nem ellenőrzik. Ha minden buszon ellenőriznék, más lenne a helyzet

Aki megveszi a teljes jegyet, olyanokra is képes, hogy megvegyen egy lemezt ahelyett hogy letöltené.

2013. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Szégyelje magát, István!
2013. júl. 6. 08:03
 17/17 anonim ***** válasza:

Megfigyeltem, hogy aki a bérlete felmutatása után átül vhová és megint jön a kalauz, ujra elkéri tőle, mert már nem emlékszik rá, hogy elkérte. Ez több kalauzzal is így van... Helyek szerint jegyzik az utasokat.


Amugy a 9es vagyok. Jó lehet hogy nem akarsz semmit, de mégis hogy kérdezhetsz ilyet? Kijátszani a kalauzt... Persze tényleg nem akarsz SEMMIT. Nagyon hihető. Az más dolog hogy van bérlered.


A kalauznak sem jó, ha nem ellenőriz, mert esetleg jöhet a fővizsgáló, és ő megbünteti őt meg a te jegyed is elkéri... És téged is megbüntethet.

2013. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!