Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért gyűlölik azokat, akik...

Miért gyűlölik azokat, akik bliccelnek a BKV-n?

Figyelt kérdés

Értem én hogy ez lopás, mivel az adófizetőket lopják meg a bliccelők. De az emberek adójának ez kimutathatatlan tört hányada, szerintem nincs 1 Ft se. Persze az elv a fontos, a boltból sem lopunk.

Viszont mi van azzal, hogy a BKV vezetői iszonyat prémiumokat vesznek fel, pedig folyamatos adósságban van a társaság? Hogy a botrányok ismeretében jogosan merül fel, mennyire sok pénzt talicskázhattak ki a BKV-ból?

Tudom, azért mert a fejesek lopnak, még at átlag felhasználó becsületes ember ne lopjon.

Igen ám de én igenis megérzem a 11 ezer forintos bérlet árát. Ennek a pénznek sokkal jobb helye van ételre, vagy bármi szükséges dologra az életemben.

Úgy érzem irdatlan hülyeség erre költenem (még ha kötelező is elvben ha utazom), mert a szolgáltatás színvonalának emeléséért semmit nem tudok tenni (tehát csak elfogadom az ÁSZF-t akkor is ha nem tetszik a szolgáltatás), tömegközlekedni pedig kell...Budapest olyan kiterjedt.

Azt sem értem, hogy keveseknek tűnik fel, mennyire drága a jegy és bérlet az átlagfizetésekhez, különösen a minimálbérhez viszonyítva? Ha a munkáltatóm nem fizeti a bérletet, akkor az iszonyat összeg?

Most nem azért de tényleg ezerszer jobb helyeket találnék annak a pénznek, mert amúgy sem szoktam szórni...


Tényleg ennyire el kell ítélni a bliccel és meg van rá az oka?


2014. márc. 22. 16:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%

"450 forintos BKV-jegy kontra 150 ezres plazmatévé."


Milyen csúsztatásról beszélsz? Mindkettőre lehetnek KÉNYELMI szempontból hozott indokaim, egyik sem szükséges az életben maradásomhoz, és van egy raklap alternatívám helyettük.

Ellenben te ideológiát gyártasz más meglopására, hovatovább elmarasztalod azokat, akiket mondjuk a versenyszerű bliccelés zavar. Ja, és közben te természetesen nem csúsztatsz, a bliccelésre magyarázatként a milliós végkielégítéseket hozod, mint érv. Jogász-e vagy?

2014. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
15%
Hát bocsika, hogy nem szeretem érezni a pisi szagát a metrón vagy a villamoson. Meg miért kellene gyalogolnom, amikor ingyen is tudok utazni. Főleg most nyáron, felveszek egy laza ruhát, és az ellenőrök jegy helyett, a testemet bámulják. :P
2014. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

" A másik meg az, hogy nézzétek meg hogy néz ki a 3-as metró vagy a villamosok nagy részük lepusztult állapotban vannak"


Ez is tipikus ferdítés, állni, ülni tudsz mindegyiken, sőt a villamosok kifejezetten jó állapotúak Európai viszonylatban is. Csak persze itt is mindenki úgy nézi húgy "fúj régi". De az ilyenek ha személyesen a BKK igazgatói jönnének érte limuzinal, akkor meg az lenne a bajuk hogy nincs behűtve a pezsgő.

2014. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
Továbbra sem értem, hogyha nem szereted a pisaszagot, akkor miért szállsz fel? Lusta vagy megmozdítani a valagadat, igaz? Inkább a húgyszagban rázatod magad, de megmozdulni ne kelljen. Vagy benzinre költeni.
2014. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
36%

"Milyen csúsztatásról beszélsz?"


Arról amit írtál. Tehát a 20 forintos csokilopás = 80 millás kormánytisztviselői sikkasztás, igaz? Mert 20 egyenlő 80 milliárd. Ez, by definition, csúsztatás.

A BKV mellesleg állami szervezet, ha jól tudom, rohadtul nem kényelmi szempontokat szolgál, ahogy a Volán, vagy a MÁV sem. Plazmatévé nélkül időben el tudsz jutni a munkahelyedre, BKV nélkül már kicsit nehezen. Na ezt nevezem én csúsztatásnak...


"Ellenben te ideológiát gyártasz más meglopására, hovatovább elmarasztalod azokat, akiket mondjuk a versenyszerű bliccelés zavar."


Nem gyártottam semmiféle ideológiát, a konkrét tényeket közöltem. Hogy bizonyos helyeken rúdaranyért sem fogsz BKV-jegyet kapni sehol. Örömest fizetnék én a szolgáltatásért, még akkor is ha én vagyok az egyedüli abban a megállóban, mert az ötven fős kisebbségi hordának ugye ez is alanyi jogon jár, mint minden más, de nem tudok, mert egyszerűen nincs rá lehetőség. Minden zárva van, ami meg nyitva van, ott nincs jegy, az automaták természetesen ronccsá vannak törve. Egy vidéki, aki mondjuk 1-1 napra jön fel Pestre, és nem bérlettel közlekedik,az ilyenkor mégis mit csináljon?

Én is vidéki vagyok, és minő meglepő dolog, a Volánbuszra mindig veszek jegyet, pedig ellenőr sincs rajta soha. Senki nem beszélt itt versenyszerű, szándékos bliccelésről, ne akarj már ilyet a számba adni amiről soha nem is beszéltem.


Egyébként meg látogass el a BKV-figyelőre, ott sem bliccel senki versenyszerűen, és ez a téma pár ezerszer már meg lett vitatva ott is.

2014. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
39%

Itt nem 20 forintos csokilopásról van szó. A bliccelők döntő többsége nem az alkalmi otthonfelejtettemabérletem egybites, hanem a saját magától elájuló fazon, akinek szent meggyőződése, hogy neki a BKV tartozik az ingyen utazással, és ELVből nem vesz jegyet. Te is nagyon jól tudod, hogy a "gyűlölködők" elsősorban nem a szerencsétlen hülyét "gyűlölik", hanem a öntudatos barmot, aki indokot kreál a marhaságára, sőt büszke is rá, hirdeti mindenhol, hogy ő milyen frankó arc.


BKV nélkül is eljuthatsz, szépen gyalogolsz, biciklizel, autóba ülsz, leírom 100x-ra is ha kell. Marha sokan így csinálják. Tudom, az autó mégiscsak drágább (pedig a legnagyobb érv az szokott lenni, hogy az autó is olcsóbb), a bicikli nem jó, a gyaloglás nem jó... Akkor meg? Miről is vitatkozunk?


Emberek százai nem tudnak nap mint nap BKV jegyet venni... Hagyjuk már. Nyilván van ilyen is, de a napi bliccelők hány százalékát teszi ki ez az eset? 0,002%? Na ugye. A 4-6-os villamoson, a lepukkant, húgyszagú kombinó közepén 160 decibellel ordító szegény, a sors által sokszorosan súlytott, gyűlölt bliccelő valószínűleg sehol nem tudott jegyet venni, ezért kényszerül úgy sivalkodni, mint az újévi malac.


Amúgy a sikkasztást én is elítéltem. Nem támogatom a BKV ezen viselkedését, épp ezért nem fizetek a szolgáltatásért. És nem is használom! De megmagyarázni és kifogásként felhozni, hogy azért nem fizetek egy szolgáltatásért, mert a vezetői lopnak, így ilyen formában hülyeség. Nem fizetem ki a kenyeret, mert a boltvezető rommá keresi magát, és az alkalmazottait valószínűleg néhány órára jelenti csak be, ráadásul még az adóbevallása sem stimmel. Attól még pofán vágnak, jogosan.

2014. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
6%
Megélhetési bliccelő vagyok.
2014. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
60%

Princess Of The Moon


Ne csesztessed a hölgyet, igenis ingyen jó a húgyos, szar állapotban lévő bkv.


Nem szeretem a Coca Colát, de ha osztogatják ingyen azért elfogadom és megiszom.


Szar állapotban van a bkv, de ingyen azért jó. Pontosan. De elkérni érte ennyit, ilyen baromi sokat szerintem pofátlanság. Jóhogy nem vesznek se jegyet se bérletet az emberek. Ingyen még oké, de ennyi pénzért már nem. Márpedig ha megveszed a 11 ezer forintos bérletet csak azt ne mondd, hogy a bérletszelvényen felül kapsz magad mellé míg utazol egy bkv-s takarító brigádot akik mikor felszállnak veled szépen megtisztítják azt a részt ahol te ülsz vagy állsz.


Hát nem. Ugyanolyan húgyban, szarban, mocsokban, tragacs járműveken utazik az is aki fizet érte és az is aki nem.


Illetőleg akkor se változna a helyzet, ha nem lennének bliccelők, elárulom. Akkor csak még többet lopnának, még többet talicskáznának ki a cégből. A járműpark állapotán ugyan nem látszana meg.

2014. márc. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Miért fizettek 11 ezer forintot a bérletért, mikor a havibérlet magánszemélyeknek 9500 forint?


Ha negyedévest vesztek, annak ára 30 napra lebontva 8550 forint.

2014. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
32%
Mert mi már olyan régóta bliccelünk, hogy nem is tudjuk mennyibe kerül manapság a bérlet :p
2014. márc. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!