Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kötelezhetnek-e 2007-es...

Kötelezhetnek-e 2007-es bliccelési bírság befizetésére?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy valamit módosítottak a szabályokon. Tehát, hogy most már nem érvényes az egy év utáni elévülés. És hallottam olyat is, hogy 2012 előtti büntetéseket hajtattak be.

Még 2007-ben volt egy bliccelésem Pesten (sokalltam a jegyárat Szegedhez képest, van ez így, na). Rajtakaptak, megbírságoltak. A büntetést nem fizettem be. 2008 óta nem Mo.-n élek, otthon, a szülői házban semmi nincs a nevemen. Esetleg számíthatok-e arra, hogy valamikor felszólítást küldenek az otthoni címre a törvénymódosulásból kifolyólag?


2016. jan. 26. 20:44
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: Utána soha, semmi felszólítást nem küldtek a szegedi címemre.
2016. jan. 26. 20:47
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Tudomásom szerint , elévült az ügy. Én nem foglalkoznék vele.
2016. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 5 vagy 6 év az elévülés.

De mindegy, mert már lejárt.


A lényeg, hogy bepróbálkoznak.

Így megy ez a diákhitelnél, meg millió másik NAV és társai végrehajtásnál.


Ne reagálj rá semmit, mert ha válaszolsz, vagy fizetsz egy töredéket is, akkor újra kezdődik az egész, tehát mintha ma büntettek volna meg.

2016. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Egy fizetési felszólítás mindig újraindítja az ügyet, és onnantól kezdve számolhatod az elévülést. Soha az életben senki nem fizetne be semmit, ha ülhetne rajta X évig, és majd az elévüléssel elfelejtené az egészet.
2016. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
2: Én se foglalkozom, csak most olvastam erről a módosításról ( [link] és eszembe jutott ez a régi esetem.
2016. jan. 26. 21:02
 6/22 A kérdező kommentje:
3: De hallottam olyat, hogy ha fizetési felszólítást küldenek, és nem cáfolom, hanem reakció nélkül hagyom, avval elismerem a tartozásomat. Ez persze lehet hülyeség.
2016. jan. 26. 21:04
 7/22 A kérdező kommentje:
4: Oké, de akkor ezen logika szerint egy 20 évvel ezelőtt bliccelt valakit is felszólíthatnak?
2016. jan. 26. 21:05
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Létezik egy olyan dolog, hogy kézbesítési vélelem. Ha szándékosan nem veszed át 2 hétig a(z amúgy ajánlott) levelet, akkor IS kézbesítettnek veszik, és megy az ügy tovább.

A fizetési felszólítás végrehajtásához amúgy személyes adatokra szükség van, név, lakcím, és anyja neve vagy születési idő. Ha ez megvan, kiadják az ügyet a végrehajtónak, és neked hiába nincs a neveden semmi, egyszer valamikor az életben dolgozni fogsz, és annak az 50%-át levonhatják.

2016. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8: Oké, de mint írom, soha semmiféle felszólítást nem küldtek. Ha mondjuk mostanában küldenének, akkor nem lehetne előbbit jogi kiskapunak használni?
2016. jan. 26. 21:14
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

"Soha az életben senki nem fizetne be semmit, ha ülhetne rajta X évig, és majd az elévüléssel elfelejtené az egészet."


Sokan ezt csinálják.

Csak akkor tényleg nem lehet a nevükön sokáig semmi, és bejelentett munkahely sem.


Azért ez így mind elég nehéz, főleg ha valaki parázik, mert hetente jön a végrehajtó.


Az ELÉVÜLÉS szónak pont az az értelme, hogy elévül.


Nekem is volt egy cégem (vagyis az én nevemen volt, semmi más), még 2005-ben, aztán volt vele valami gond, de kb. tavaly jött valami hivatalos ajánlott levél.


(de valami olyan, hogy ha nem jelenek meg, akkor rendőrrel állítanak elő)


Aztán ott személyesen az ügyintéző vagy fogalmam sincs hogy ki, közölte, hogy ő sem érti, hogy ez az egész miért történt, már rég elévült az egész.

2016. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!