Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kötelezhetnek-e 2007-es...

Kötelezhetnek-e 2007-es bliccelési bírság befizetésére?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy valamit módosítottak a szabályokon. Tehát, hogy most már nem érvényes az egy év utáni elévülés. És hallottam olyat is, hogy 2012 előtti büntetéseket hajtattak be.

Még 2007-ben volt egy bliccelésem Pesten (sokalltam a jegyárat Szegedhez képest, van ez így, na). Rajtakaptak, megbírságoltak. A büntetést nem fizettem be. 2008 óta nem Mo.-n élek, otthon, a szülői házban semmi nincs a nevemen. Esetleg számíthatok-e arra, hogy valamikor felszólítást küldenek az otthoni címre a törvénymódosulásból kifolyólag?


2016. jan. 26. 20:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
16%

"Ha szándékosan nem veszed át 2 hétig a(z amúgy ajánlott) levelet, akkor IS kézbesítettnek veszik, és megy az ügy tovább."


Mit értünk szándékosság alatt?

Ha én 1 hónapig nem vagyok otthon, akkor ezt honnan kéne tudnom?


Az hogy a postás meg mit ír rá a papírkájára ha tényleg otthon vagyok, az némi neki szánt borravalón múlik.

2016. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel senkit, hogy nem voltál otthon, az a te bajod. Különben mindenki azt mondaná, hogy pont akkor nem volt otthon.


A postás pedig két dolgot tehet: vagy odaadja a levelet és aláíratja veled az átvételt, vagy értesítőt hagy, és szépen visszaviszi a küldeményt. Te meg mondjuk kidobod, és ekkor lép életbe a kézbesítési vélelem két hét után. Ugyanott vagy mindkettő esetben. A vélelem miatt akkor is ugyanott vagy, ha a postást megkéred, hogy akkor is csak értesítőt hagyjon, ha otthon vagy. Szóval ez nettó hülyeség, amit írtál, utolsó.

2016. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
3%

"A vélelem miatt akkor is ugyanott vagy, ha a postást megkéred, hogy akkor is csak értesítőt hagyjon, ha otthon vagy. Szóval ez nettó hülyeség, amit írtál, utolsó."


Kiba....ul nem hülyeség!


Nem kell értesítőt hagyjon a postás, (hivatalosan kell, de itt most nem erről van szó) és légyszi ne kelljen nekem most ilyenekkel foglalkoznom, mert rohadtul nem érek rá!


Nem érdekel a hivatalos duma meg a többi.


Én is jártam már így (tehát nem egy mesét néztem), és van olyan ismerősöm aki sokkal durvább (anyagilag) helyzetet megúszott.


Nem 10 éves vagyok, tudom, hogy miről beszélek.

2016. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
csak akkor meg el lesz kenve a száj, ha mégiscsak kiküldenek neked is egy félmilliós tartozásról szóló levelet.
2016. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%
Akkor gratulálok neked is és a nagyon ügyes csaló haverodnak is...remélem azért büszke nem vagy magadra...
2016. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%

"Aztán ott személyesen az ügyintéző vagy fogalmam sincs hogy ki, közölte, hogy ő sem érti, hogy ez az egész miért történt, már rég elévült az egész."


Akkor most miért is kéne fél milliós tartozásra várnom?


De miért baj az neked, ha valaki megússza egy 5 ezer vagy egy 20 ezer forintos akármit is??


Te fizeted ki helyettük/helyettünk?


Ha annyira igazságos Mátyás vagy, akkor miért nem mész a Parlamentbe, nagy cégekhez és a társaihoz, ahol több milliókat, több tíz és több száz milliókat csalnak, sikkasztanak?


Gondolom Te az a fajta vagy, amikor ha a tanár elszámolja magát és 4-es helyett 5-öst ad, akkor rohansz hozzá, hogy nem érdemled meg a 4-est.

Ha a pénztárnál egy 100-assal többet kapsz vissza, akkor egyből szólsz érte.

2016. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

úgy bírom, hogy ilyenkor mindig jön ez a "más is lop" kifogás :D


de, hogy maradjunk a sablonos dolgoknál, erre szokták azt írni, hogy te lennél a legjobban felháborodva, ha a munkahelyeden sem fizetnének ki, mert hát keresnek egy jogi kiskaput, és akkor hát hülyék lennének fizetni neked...vagy akkor is azt mondanád, hogy:

"nem baj, én is lopok, a politikusok is lopnak, akkor a főnök is nyugodtan rakja el a fizetésemet" :D

ugye nem...:D

2016. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
72%

"sokalltam a jegyárat"

Majd ha baleseted lesz és az orvos kevesebb fájdalomcsillapítót ad, mert drága, akkor hogy fog állni a szád?

2016. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18: Nem csak szélsőségek vannak. És én is azt tudom kérdezni: Az nem gond, amikor a politikusok sajnálják a pénzt az egészségügy számára hasznos dolgokra? De bezzeg stadionépítésekre meg miegymásra van della?
2016. jan. 27. 09:09
 20/22 anonim ***** válasza:
75%
Felesleges mással takarózni. Ennyi erővel a boltban sem kell fizetni, mert a politikusok is lopnak, ráadásul ők sokkal nagyobb tételben.
2016. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!