Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Megbüntettek a villamoson,amiért a jegyem nem volt kezelve mert elfelejtettem felszálláskor,és jött az ellenőr.Na ugye nem tudtam a kezeltet neki felmutatni csak a kezeletlent ezért mondtam hogy odamegyek kezelni de nem engedte és fenyegetőzött,pofátlan volt.A többi utassal is aki segíteni próbált.Kaptam a csekket de ez így szerintem jogtalan,mivel megakadályozta hogy érvényesítsem.Mit lehet tenni? Már írtam egy panaszlevelet a bkk-nak pontosan kifejtve a dolgot
2016. aug. 28. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor felszállsz a tömegközlekedési eszkozre, AKKOR KELL kezelni a jegyet. Amikor az ellenör elkapott, akkor már nem érvényes. (Azt ugyanis mindenki mondhatja, hogy "elfelejtette", de ilyen nincs, mert ennek kell lenni az ELSÖ ténykedésednek felszállás után)

Írhatsz akármit is, a büntetés jogos, ki kell fizetned.

2016. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én meg voltam a Media Marktba, siettem, a hónom alá csaptam a telefont és ahogy futottam kifelé elgáncsolt a biztonságiőr. Rendőrt hívtak meg minden, azzal vádoltak hogy el akartam lopni, közben pedig csak úgy ki is ment a fejemből hogy fizetni kell. Írtam én is panaszlevelet. Persze ha otthon eszembe jut, akkor visszamentem volna kifizetni.


Tök szemétség volt tőlük!

2016. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Szemetek! Én a benzinkúton voltam, teletankoltam, aztán teljesen kiment a fejemből, hgy fizetni is kell. Aztán mikor már elhajtottam volna, elém ugrik az egyik kutas, majdnem halálra gázoltam a marhát! És még rám hívták a rendőröket, hogy lopnék, pedig csak elfelejtettem.
2016. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
előtte vettem a jegyet pont arra az útra annyit amennyit kellett,nem értem miért kell egyből azt hinni hogy bliccelek ha azt akartam volna nem költök 1000 forintot el arra a fél órás útra,nem akadályozhatta volna meg hogy felálljak kezelni de ha leakartam volna szállni se állíthat meg fizikailag,nem fenyegethet meg és az a jegy 2 percel felszállás után is érvényes lenne,eldicsekszik olyan dologgal amihez amúgy jogom nincs hogy megtudjam hogy kit miért büntetett még meg.Mindenki hallja mit művelnek ezek főleg mikor a tinilányt megütik miútán leszállt és ilyenek után ugyanúgy erőszakosak semmit nem tesznek ezek ellen.Megjegyzem nem pesti vagyok életemben mindig csak bérlettel utaztam a helyi járatokon soha nem bliccelek most se mert megvolt a jegy csak ha ki lenne írva például a felújítások miatt módosult útvonal lehet nem felejtem el miután 20 percig keresem és nézem a menetrendeket hol tudok felszállni
2016. aug. 28. 16:31
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Én is két perccel később akartam csak fizetni a benzinkúton, és különben is, a szemét amerikai rendőrök meg fegyvertelen feketéket lőnek le.


Mindenki más a hibás!

2016. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
mire mentem volna azzal a jeggyel ha annyi kellett az egész útra? mentem volna egy felesleges kört utána mert annyira ráértem volna? nem egyből a rossz szándékot kell az emberben nézni
2016. aug. 28. 16:41
 7/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Elhisszük hogy nem akartál bliccelni, nem kell sem sírni sem megsértődni. Sokan bliccelnek, pont emiatt a szabály hogy felszállás után egyből érvényesíteni kell. Tanultál belőle, hiába írsz panaszlevelet, ezt te csináltad magadnak. A BKK-nak nincs rá kerete hogy minden esetben hazugságvizsgálóval menjen és megnézzék hogy valóban elfelejtetted-e. A maradék 99% direkt felejti el, így spórol.


Nincs más teendőd mint befizetni a csekket és legközelebb időben érvényesíteni a jegyet.

2016. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
ja csak tudod ezt az összeget te lehet megkeresed 2 nap alatt nekem 3 heti munkám ment rá ami még kötelező is volt és akkor ne legyek kiakadva hogy annyi nem volt benne félre áll és hagyja hogy kezelem,leszállhattam volna a francba ha egyedül vagyok nem gátolhat meg benne ha megteszi az már részéről jogtalan nem húzhat vissza hogy itt maradsz,te is pofán vágtad volna legszívesebben én is de nem tehetem,bunkó paraszt és tisztességtelen aki segíteni akart miután megbüntetett még volt pofája utána menni mikor leszállt
2016. aug. 28. 16:50
 9/18 anonim ***** válasza:

Mire mentél volna vele? Például utazhattál volna mégegyet, vagy eladod valakinek. Teljesen mindegy.


A lényeg, hogy a jegyet felszállás után azonnal érvényesíteni kell. Nem két perccel később, nem akkor, amikor felszáll az ellenőr, hanem azonnal.


Sokan bliccelnek - vagy próbálnak - úgy, hogy ott állnak a lyukasztó mellett a jeggyel a kezükben, és amikor feltűnik az ellenőr, csak akkor lyukasztanak. Pont az ilyenek miatt kell azonnal a felszállás után lyukasztani.


Ha nem teszed meg, azzal megszeged a BKV (vagy BKK vagy FTC vagy NASA, mittoudomén) szabályzatát, ergo pótdíjat kell fizetned. Pont.


Ennyi maradt a teendőd: szépen befizeted a csekketm, és máskor nem felejtesz el lyukasztani.

2016. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A fizumat ne keverjük bele mert sírnál.


Mennyi a bünti? 8000? Nem bántásból, de ha nincs pénzed, arra a picire mégjobban kellene figyelni. Elhiszem hogy bunkó volt az ellenőr (és hidd el ő is rengeteg bunkó utassal találkozott aznap), de a szabály hogy felszállás után érvényesíteni kell. Nem tudsz mit tenni sajnos.

2016. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!