Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Megbüntettek a villamoson,amiért a jegyem nem volt kezelve mert elfelejtettem felszálláskor,és jött az ellenőr.Na ugye nem tudtam a kezeltet neki felmutatni csak a kezeletlent ezért mondtam hogy odamegyek kezelni de nem engedte és fenyegetőzött,pofátlan volt.A többi utassal is aki segíteni próbált.Kaptam a csekket de ez így szerintem jogtalan,mivel megakadályozta hogy érvényesítsem.Mit lehet tenni? Már írtam egy panaszlevelet a bkk-nak pontosan kifejtve a dolgot
2016. aug. 28. 15:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A lópikulát nem akart bliccelni, hiszen még le is ült:

"nem akadályozhatta volna meg hogy felálljak kezelni"

Ha nem jön az ellenőr eszébe se jutott volna kezelni a jegyet!

Hazudozik össze-vissza!


" ezt az összeget te lehet megkeresed 2 nap alatt nekem 3 heti munkám ment rá "

Ez volt a tanulópénz! A nyolcezret se fizetted ki helyben ugye, inkább fogod a 16 ezret csekken, azért 3 hét?

:D

2016. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elfelejtetted kezelni a jegyed. Hibáztál. Megbüntettek. Be kell fizetned. Legközelebb majd jobban figyelsz. Ennyi az egész.


Az ellenőr bunkó volt, ha írtál panaszt jól tetted, ami a modorát illeti, de amit csinált az teljesen jogos volt. Ennyi erővel hetekig lehetne használni egy jegyet ameddig el nem kap ellenőr. Senki sem feltételez rólad rosszat, csak ez a szabály és be kell tartani. Ennek az az oka, hogy egyszerűen nem lehet megállapítani (és az ellenőrnek nincs is ehhez jogosultsága), hogy te most csalni akartál-e vagy nem, ezért megbüntetnek ha nincs érvényes jegyed. Ne várd meg a panaszodnak a válaszát, ha 2 napon belül befizeted akkor 16 helyett 8 ezer forintot kell fizetned.

2016. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy rosszak a hazai fizetések, de azért 16 ezer forintos bírságot 3 heti munkának nevezni erős túlzás, még közmunkában sem kell annyit dolgozni érte. Tehát már itt sántít az egész.

A másik, hogy te kényelmesen leültél, nem lyukasztottál. Hát ez van, az ellenőr nem köteles megengedni, hogy lyukassz. Ha nagyon rendes, akkor megengedheti, de ezt nem várhatod el tőle, maximum nagyon szépen megköszönheted neki, ha mégis megengedi, hogy lyukassz. Ő megbüntetett teljesen jogosan, mivel nem volt érvényes jegyed, ez van, ennek a következményeit vállalnod kell. Fogd fel úgy, mint tanulópénzt.

Egyébként teljesen érthető gyakorlat, mert ha nem így csinálnák, akkor mindenkinek elég lenne egy darab jegyet venni, és lyukaszthatna akkor, amikor jön az ellenőr. Lehet, napokig el lehetne utazni így egy jeggyel, csak akkor meg azért panaszkodnál, miért nem jut elég pénz a szolgáltatásra.

2016. aug. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem említettem egy szóval se hogy 35 éves 185 cm magas havi bruttó 400 ezret kereső mérnök lennék,tehát a havi 16 ezren nem kell csodálkozni ,sosincs nálam túl sok pénz,életemben nem vettem jegyet tömegközlekedésre 10 éve helyi bérlettel mászkálok otthon,most az egyszer megvettem út előtt a megfelelő mennyiségű jegyet és pont az utolsót felejtettem el kezelni,de ha nem egy bunkó f**z lett volna figyelembe vehette volna hogy előtte már pár jegyet fél órán belül kezeltem,hogy messziről jöttem,nem kicsit. Így nem figyeltem eléggé oda,20 percig kerestem azt a rohadt megállót örültem hogy feljutottam rá végre mert ugye az utasokat nem tájékoztatják az átszállási ponton hogy átépítés miatt módosult a járat,és honnan indul ő nagyon jól tudta hogy nem bliccelek.Ha tanult tisztességes ember lenne ,lenne benne jó szív ahogy ott is van a hozzá hasonló dolgozó emberekben ahol én vagyok az aki pofán röhöghetné ilyen helyzetben hogy nekem van ilyen jogom neki nincs de mégse teszem meg és valószínüleg nem lenne olyan durván kezelve az ügy.Ő ebből nem profitál ezek az ellenőrök tanulatlan, emberi dolgokat semmibe vevő emberek,tisztelet a kivételnek,mert akad olyan is aki vigyorogva azt mondja jól van kezeld le,fegyelj oda máskor,én meg köszönöm szépen és nem elítélném őket utána hanem megbecsülném,de az ilyet én nem becsülöm meg.Na ez a különbség 2 egy célú cégnél az egyik csak a pénzre megy a másiknál a 90% elnézi az ilyet és max kicsit drágábban utazhat mintha előtte venné meg ha teheti,ez húz fel engem...
2016. aug. 29. 17:12
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nos olvasva a hozzászólásaidat, megváltoztatom a véleményemet: megérdemled amit kaptál. Amíg ilyen lekezelő, paraszt módon nyilatkozol, a legkevésbé sem sajnállak.
2016. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lekezelő? Lehet te hozzá vagy szokva hogy ott így bánnak az utassal,ez nekik egy rossz pont hogy nem tisztelik az utast főleg egy fővárosban ahol majdnem több a turista mint a helyi lakos,vettem volna napi jegyet ennyi erővel de ismeretlen helyen ismeretlen közlekedéssel számomra ,honnan tudtam volna hogy olyan is van és mennyiért.Én is lehet és te is így szivatnád meg az embert ha az életedben semmi nem lenne amiért normálisan akarsz élni mert ugye ha nekem rossz legyen neked is,és hasznos része lenni a társadalomnak(egy szinten az de én nem tudnék úgy dolgozni hogy az emberek egy része legszívesebben leköpne mert tudja hogy nincs szívem egy kicsit is segíteni rajtuk főleg ha véletlenül követ el hibát) Nekem nem esik nehezemre segíteni máson,ha egy külföldi leszólít például angolul hogy merre van az xy utca még ha sietek is inkább elmondom neki ahogy tudom ,nem ott hagyom pofátlanul hogy menjen még 3 kört feleslegesen.Nem embert öltem hanem hiányzott egy csík a 350 forintos jegyről,csak az út fél áron 15-ször ennyibe kerül oda-vissza,ezen már nem akarnék spórolni.Teljes mértékben tisztában vagyok mi az ilyen következménye ezért nem csalok ilyenben de megteheti hogy nem köcsög az utassal,én se emeltem meg a hangom és nem fenyegetőztem pedig megoldhattam volna máshogy ami nem tetszett volna neki.Több mint 10 éve vagyok utazási céghez kötődő ember és valószínűleg az az ellenőr még azzal sincs tisztában mi és hogyan hajtja azt a nyomorult villamost(műszaki szemszögből),csak a felszínt kapargatja és azt hiszi attól jobb lesz neki.El lehet ítélni de csak ki vagyok akadva hogy 1-szer nem lehet elnézni az ilyet,normális ember elnézi.Az utasok is segíteni akartak mindenki tudta hogy én véletlenül hibáztam,nekik is beszólt.Ezért kell tisztességes szakterületet tanulni hogy legalább ne ítéljenek el általánosságban ha tudják mivel foglalkozol.
2016. aug. 29. 20:26
 17/18 anonim ***** válasza:

Látod, látod, folyamatosan arról fröcsögsz, hogy milyen buta SZERINTED az ellenőr.


Ez teljesen irreleváns, és KIZÁRÓLAG TÉGED MINŐSÍT.

2016. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Senki sem ítél el, csak hibáztál és most fizetned kell. Ha elütsz egy gyalogost a zebrán mert hibáztál, azért is megbüntetnek, ezért kell odafigyelni.


A napijegyről és arról, hogy a járat terelt útvonalon közelekedik mindent megtudhattál volna ha veszed a fáradtságot és rákeresel a google-ben, hogy "bkk terelések" és "bkk jegyek és bérletek"

2016. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!