Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Találtam egy felnőtt bérletet....

Találtam egy felnőtt bérletet. Diák vagyok. Használhatom? Eléggé rossz anyagi helyzetben vagyok. így tudnék spórolni. Nézik az ellenőrök a sorszámot?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási diákbérletet szoktam mindig venni. Nem tudom hány éve megveszem.

Találtam viszont pár napja egy felnőttbérletet, ami jó szeptember végéig... lehet valaki épp megvette,és elhagyta.


Az van ráírva, hogy természetes személy, 9500 ft, meg ugye a sorszám.


A tapasztalatom az, hogy iskolakezdésnél több az ellenőr... de inkább akkor, amikor osztják a diákmatricákat..

Nem lehet belőle baj, ugye?


Mármint az ellenőrök nagyon ritkán nézik a sorszámot, ugye?

Eléggé sok kiadásom volt most albérlet kapcsán, meg egyebek.. minden most jött össze (kontaktlencsefolyadék, egyéb gyógyszer, albérleti dolgok, stb. )

A bérletem ma jár le...


23 éves vagyok, egyetemen tanulok.

Így tudnék spórolni... a diákomon van diákmatrica. Még sosem vettem felnőtt bérletet Pesten, csak diákbérletet.


Nem lehet baj abból ugye, ha ezt a talált felnőttbérletet használom?

Így 3450 ft-ot megspórolnék most, hó elején... ami fontos lenne. Mert fizetés csak 10.-e körül jön.

Szerintetek nem lehet gáz így, ugye? Mármint sosem nézik a sorszámot az ellenőrök, csak azt, hogy legyen bérlet, ugye?


Vagy ha mégis megnéznék, akkor azt kell mondani, hogy "Elnézést, otthon maradt a személyim, és csak diák van nálam.. " így nem lehet gáz, ugye?



2017. szept. 2. 23:14
1 2 3 4
 11/32 Alex Fly ***** válasza:
42%
@10: pontosan azért kell ráírni a számot, mert egy bérletet egy személy használhat. Ezzel igazolod, hogy te vagy az a személy. Amilyen szinten áll ebben az országban a szabálykövetés és a becsület, ennek hiányában a fél város ugyanazzal a bérlettel utazna.
2017. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
57%
Arra nem gondolsz, hogy aki elhagyta, az is lehet rossz anyagi helyzetben? És munkába járáshoz kéne neki a bérlet. Most meg miattad vehet egy újat, mert nem vagy képes leadni egy talált bérletet, ami nem a tiéd. Hát gratulálok, ember. Neked 3500 ft lenne egy diákbérlet, neki meg 9500 a felnőtt. Erre nem gondolsz?
2017. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Valószínűleg az anyját is megdugná két forintért.


Hm, kérdező? Két forint? Összegyűjtjük nektek!

2017. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
56%
Szomorú, hogy egyeseknek 3 ezer forintot nem ér a becsületük.
2017. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
46%

Btk. 378. § Jogtalan elsajátítás

378. § (1) Aki


a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve


b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,


vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást védett kulturális javak körébe tartozó tárgyra vagy régészeti leletre követik el.


A rendelkezés a jogtalan elsajátítás törvényi tényállását szabályozza. A jogtalan elsajátítás jogi tárgya a tulajdonjog. Az elkövetési tárgy az elkövető számára idegen, értékkel bíró ingó dolog lehet. Az elkövetési tárgy jellemzője, hogy talált, vagy tévedésből, illetve véletlenül került az elkövetőhöz.


Ráadásul a BKK is megbüntet.

Megér neked ennyit? Jobb, ha minél hamarabb leadod.

2017. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

11# De nem egyszerre! szóval hülyeség amit írsz...


Hétvégére családon belül lazán oda lehetne adni, ha valaki utazna, nem még pénzelni egy szar társaságot aki még ülőhelyet sem képes biztosítani...

2017. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 14:43


a hülyeségeket te írod. egy ember egy bérlet. a moziba is egy jegyet veszel, amikor 5-en mentek be és szar volt a film?

2017. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

A mozis hasonlat nem tudom hogy jön ide. Ha egyszerre 5 ember megy be a moziba, akkor nyilván 5 jegyet vesznek. De ha vesznek egy 5 alkalmas bérletet, akkor azt felhasználhatja akár 5 különböző ember is.


De most komolyan: mi az értelme annak, hogy a teljes árú havi bérletet nem használhatja felváltva két ember, de mondjuk a napijegyet vagy a 72 órás jegyet meg igen?

2017. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
pont ezért. mert ha ellopják/elveszik? legyen rajta a szám, hogy kié. lehet a mozis nem volt annyira jó példa, de elég sok minden más bérlet/jegy nem átruházható és használható más által, az nem igazságtalan?
2017. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Alex Fly ***** válasza:
0%

@16, 19: mint már megegyeztünk a bérletet egy személy használhatja. Mit lehet ezen nem érteni?

Az alsógatyát/bugyit is felváltva használjátok? Vagy az asszonyt?

Ha ennyire nem vagy megelégedve a közlöködési vállalattal, hogy nem vagy hajlandó fizetni a szolgáltatásáért, akkor nem kell igénybe venni. Mindenesetre a lopást ez sem legalizálja.

2017. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!