Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Találtam egy felnőtt bérletet....

Találtam egy felnőtt bérletet. Diák vagyok. Használhatom? Eléggé rossz anyagi helyzetben vagyok. így tudnék spórolni. Nézik az ellenőrök a sorszámot?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási diákbérletet szoktam mindig venni. Nem tudom hány éve megveszem.

Találtam viszont pár napja egy felnőttbérletet, ami jó szeptember végéig... lehet valaki épp megvette,és elhagyta.


Az van ráírva, hogy természetes személy, 9500 ft, meg ugye a sorszám.


A tapasztalatom az, hogy iskolakezdésnél több az ellenőr... de inkább akkor, amikor osztják a diákmatricákat..

Nem lehet belőle baj, ugye?


Mármint az ellenőrök nagyon ritkán nézik a sorszámot, ugye?

Eléggé sok kiadásom volt most albérlet kapcsán, meg egyebek.. minden most jött össze (kontaktlencsefolyadék, egyéb gyógyszer, albérleti dolgok, stb. )

A bérletem ma jár le...


23 éves vagyok, egyetemen tanulok.

Így tudnék spórolni... a diákomon van diákmatrica. Még sosem vettem felnőtt bérletet Pesten, csak diákbérletet.


Nem lehet baj abból ugye, ha ezt a talált felnőttbérletet használom?

Így 3450 ft-ot megspórolnék most, hó elején... ami fontos lenne. Mert fizetés csak 10.-e körül jön.

Szerintetek nem lehet gáz így, ugye? Mármint sosem nézik a sorszámot az ellenőrök, csak azt, hogy legyen bérlet, ugye?


Vagy ha mégis megnéznék, akkor azt kell mondani, hogy "Elnézést, otthon maradt a személyim, és csak diák van nálam.. " így nem lehet gáz, ugye?



2017. szept. 2. 23:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Az alsógatyát/bugyit is felváltva használjátok? Vagy az asszonyt? "

Miért te az alsógatyádra és az asszonyra ráírod a személyi számod?

2017. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
62%

Tegyük fel, az apuka minden hétköznap bkv-val jár havi bérlettel, miért fájna a bkv-nak az, hogyha a hétvégén nem az apuka, hanem az anyuka használja a bérletet.


És ha havi bérlet személyhez kötött, akkor pl. a 72 órás vagy az 5/30-as jegy miért nem.

2017. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Alex Fly ***** válasza:
0%

@21: nem írom rá, mert nálunk senkinek eszébe sem jutna a másikét használni. Még akkor sem, ha éppen nincs rajta.


@22: az utazási szerződés az apuka és a BKK között jött létre, nem az anyuka és a BKK között.

2017. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
49%
22 A bérlet kedvezményes utazási lehetőség. Jelen esetben egy személy átlagos utazási szokásai alapján megállapított áron. Van olyan is, amit bárki használhat.
2017. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
39%
Kár hogy anyád neked adott enni gyerek korodban, mert a blokk bolt és anyád között jött létre nem közted.
2017. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
55%

"miért fájna a bkv-nak az, hogyha a hétvégén nem az apuka, hanem az anyuka használja a bérletet"


Azért, mert a BKV-nak (BKK-nak) ez bevételkiesés lenne. De mondjuk ez eléggé világos, nem?


Basszus, a havibérlet úgy van kitalálva, hogy 1 ember használja, 1 ember átlagos utazási igényeihez van kialakítva az ára. Nyilván kiesés lenne a szolgáltatónak, ha ide-oda adogatnád a rokonoknak/ismerősöknek, amikor te nem használnád, hiszen azok az emberek egyébként jegyet/bérletet vennének.


Persze, ha te magad használod hétvégén, akkor is ugyanazt a szolgáltatást veszed igénybe, és igazából szíved joga 0-24-ig buszozni a városban havibérlettel. De mivel ez nem reális felhasználás, csak azért senki nem utazgat, hogy kicsesszen a szolgáltatóval, nem is releváns helyzet.


Az 5 alkalmas mozibérletet azért használhatná fel akárki, mert 5 alkalomra vetted, nem pedig 1 személy 1 havi használatára.


Gondold el, te kötnél egy szerződést egy emberrel, hogy minden nap kap tőled korlátlan mennyiségű kávét. Nyilván az az egy ember nem inna ki a vagyonodból, mivel fizikailag sem képes annyi kávét meginni. De mondjuk odaküldené a fél rokonságát és baráti társaságát, hogy ingyen igyanak nálad. Akkor is azt kérdeznéd, hogy "ez miért fáj" neked?

2017. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
57%

Istenem mennyi droid van ebbe az országba, Alex Fly meg a többi agymosott. Na, nektek való pont egy ilyen ország, a hatalomnak pont ilyen hűséges kutyákra van szüksége mint ti vagytok, akik egész életüket a hivatlba töltik, papírt tolgatva, majd a sok igazságtalan, bürökratikus szabályt a lehető legnagyobb természetességgel, sőt büszkeséggel betartják, sőt, ha valakit a szabály bárminemű megszegésén kapnak, akkor jó kutyaként azonnal intézkednek, mert a szabály az szent. Képesek a másik, a testvére torkának esni, bármiért. Nagyszerűen tartja be és ellenőrzi a szabályokat, mint a hatalom egy beépített belsőügynöke. A szomorú már csak az ebben, h míg egyesek ezt bizonyos hasznokért cserébe tették meg egykoron, te már gyanítom önként teszed. A nagykutyák fent meg elégedetten szivarozgatnak, mert pont az ilyen emberek mint te dagasztják még nagyobbra a lopásból szerzett vagyonukat.


Egyébként... kicsit összemosódtak a fogalmak. Mert az biztos, h nem nevezhető lopásnak, és idézhettek itt bármely törvénycikkből, h te egy szolgáltatást más áron kérsz meg, vagy fizetsz meg. Ezt én legfeljebb csalásként definiálnám, mivel nincs egy egyértelmű ára a dolognak, ennyi erővel ugyanúgy lopás az, h a BKV kb. 3x-4x annyit kér, mint amennyi kb. a tisztességes lenne ezért a szolgáltatásért. Ja, h miért veszem igénybe, talán mert nem igazán van választásom? Érdekes, h mindkét oldalról csak az a lopás, amit a kisember csinál. Ha egy taxis szeretné eltartani a családját, és nem a központilag meghatározott tarifáért viszi a külföldit, hanem kicsit drágábban, az rögtön lop tőle, ha valaki lóg egyet a metrón, az rögtön lop, úgy hogy világ életébe fizeti az aránytalan díjat. De ha mindezt a hatalom teszi, ha ők kérnek többet, vagy nem adják oda ami jogos, az okés, mert törvényileg alá van támasztva. Gratulálok.


Szegény gyerek egyetem mellett dolgozik, gondolom valami kis lyukat bérel, amit épp hogy kinyög a fizetéséből, gondolom, nem hazudik amikor azt mondja, h 3500 ft megérné neki a kockázatot akár, egyértelmű ha lenne egy rendes keresete akkor pont nem foglalkozna ennyivel, nem agyalna, stresszelne rajta, csak épp ennyire van egy rendes dolgozó-tanuló állampolgár megbecsülve ebben a (k*v@) országban, erre mit kap tőletek, azt hogy lecigányozzátok, mint polgártársak, nemzettestvérek, akiknek épp összetartani kéne. (és még a rasszizmustól most tekintsünk is el, mert van valami alapja, értem, bár akkor is egy sötét bunkó általánosítás). Az egyetlen jogos felvetés, h tényleg korrektebb lenne valahogy a tulajdonoshoz visszajuttatni, de ezért se kell leszólni valakit, mert nem ellopta, csak találta, gondolom ha te is találsz 2 millió forintot nem azon agyalsz, h hogyan kéne visszajuttatni.


Tényleg szégyeljétek magatokat, nem akartam felhúzni magam a kérdésen és sokat írni, de csak sikerült. Mostmár értem miért a fidesz és az mszp rablóbandája váltja egymást 4 évről-4 évre. Ilyen birkáknál, csodálkozom, h nem nyújtottak be kérelmet az önkormányzathoz, hogy hadd fizethessetek a levegővételért, elvégre ez Orbánlandia, úgyhogy lopás lenne a miniszterelnök úrtól. Ti még azért is bocsánatot kértek amit meg se tettetek. Hol faragtak belőletek ennyire parancstudó kisembert?

2017. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Alex Fly ***** válasza:

@27: szomorú, hogy a becsületnek ennyire nincs értéke. Talán ezért tart ez az ország itt...

Nekem valahogy az a természetes, hogy nem nyúlok a máséhoz, nem veszem el azt, ami nekem nem jár. Persze van, aki nem így gondolkodik, de akkor legalább ne próbálja megmagyarázni azt, hogy miért becsületes a lopás. Nem az. Legalább vállalja fel aztb hogy tróger és ne nézze hülyének azt, akinek van tartása. Ezzel is csak magát minősíti...

2017. szept. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Könyörgöm, akasszuk fel!"


Kicsit túl lett tolva...


Miért nem egyből kövezzük meg, zárjuk kalodába, lőjük fejbe, négyeljük fel, és a részeit egy-egy metróvonalnál tűzzük ki, hogy "Így jártok ti is!".

Kicsit álszenteskedésnek érzek sok-sok hozzászólót. Tegye mindenki a szívére a kezét, hogy soha semmit nem tett ami jogellenes (csokilopás, bliccelés, utcai vizelés, tiltott helyen dohányzás, köpködés stb.)

A becsületességről pedig annyit, amennyi példát mutatnak hazánk SZELLEMÓRIÁSAI. Példát nem írok, mindenki tud több ezret.

Feltett egy kérdést az egyetemista, mi meg már halálra is ítéltük. Ez az álszentség az, ami miatt több százezren elhagyták (vagy elhagyják) az országot. Semmi összetartás, csak kirekesztés, ha valaki egy kicsit, kicsiben zsiványkodni akar. Gratulálok!

Így működik Közép-Amerikában egy igazi banánköztársaság, Közép-Európában pedig egy igazi "narancsköztársaság".

"Könyörgöm, akasszuk fel!"

2017. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
74%

"Feltett egy kérdést az egyetemista, mi meg már halálra is ítéltük. Ez az álszentség az, ami miatt több százezren elhagyták (vagy elhagyják) az országot. Semmi összetartás, csak kirekesztés, ha valaki egy kicsit, kicsiben zsiványkodni akar."


Régi kérdés már, de nem tudom megállni, hogy erre ne reagáljak, leginkább azért, mert csúnya általánosítás mellett NAGYON ROSSZ következtetéseket von le a hozzászóló.


Azt mondod, "Feltett egy kérdést az egyetemista, mi meg már halálra is ítéltük." Nem, nem MI ítéltük halálra. Egy hozzászóló tette, a többség nem, te mégis általánosítasz, és úgy állítod be, mintha MINDENKI a halálát kívánná.


Aztán így folytatod: "Ez az álszentség az, ami miatt több százezren elhagyták (vagy elhagyják) az országot." Nem. Tévedés. Meggyőződésem (ismerek sokakat, akik leléptek), hogy nem AZ az álszentség zavarja sokakat, hanem pont az, amit te művelsz.


Mert mit is mondasz? Itt a konkluziód: "Semmi összetartás, csak kirekesztés, ha valaki egy kicsit, kicsiben zsiványkodni akar." Te elnéznéd neki. Számodra csak egy kis zsiványkodás ez. Mi viszont, nagyon sokan, lopásnak látjuk.


Ez a baj az országgal, és ezért hagyták/hagyják el sokan: mert zsiványságnak, már-már jófejségnek állítják be sokan azt, hogy lopnak, csalnak, hazudnak.


Ez visszataszító, ez undorító, ez szánalmas, ez elkeserítő. Az ilyet el kéne ítélni (nem, nem halálra, de legalább azt mondani, hogy ejnye-bejnye), nem pedig bátorítani azzal, hogy csak zsiványkodás.


Amíg az országban - mármint Magyarországban - ez marad, hogy a kis bűn csak zsiványkodás, addig semmi nem fog változni.


Igen, mi is követtünk el csínyeket. Csak valahol meg kell hőzni egy határt. Én például már a bolti csokilopást is elítélem. Nem tudom azt mondani, hogy nem baj, Pistike, lopj csak, az a pár forint nem érdekes.


Az, hogy te - és sajnos még sokan - azzal érvelnek, hogy ugyan bűn, de ki ne tett volna ilyet, egyrészt ugye beismerik, hogy hát ők is. Másrészt - és ez elkeserítő - azt is állítják ezzel, hogy el sem tudják képzelni, hogy léteznek tisztességes emberek! Szerinted mi is lopunk csalunk hazudunk? Nem! Én nem. Engem még tisztességre neveltek a szüleim, és bizony nem vagyok ezzel egyedül. Tudom, nem foglak tudni erről meggyőzni, és ez nagyon szomorú.


És ami ennél is szomorúbb, hogy ezt látják, felismerik és kihasználják a politikusaitok. Hányszor hallottuk már, hogy lopnak, lopnak, de az előzők is loptak? Hát bakker, azért lettek eltávolítva! De sokakat sajnos csak az zavar, ha nem az ő haverjaik lopnak.


Szégyenletes, és nagyon elkeserítő, hogy ezen a mentalitáson nem tudtok túllépni.

2017. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!